Jídla na večer, které vás zasytí a poskytnou vašemu tělu důležité živiny

0

Jídla na večer, které vás zasytí a poskytnou vašemu tělu důležité živiny

Hledáte jídlo na večer, které vám dodá pocit plnosti a zároveň přinese potřebné živiny? Snažte se jíst jídla s vyšším obsahem bílkovin a vlákniny, jako jsou např. grilované kuřecí prsa s quinoou nebo salátem, nebo hummus s zeleninou a celozrnnými topinky.

fitness
Jídla na večer, které vás zasytí a poskytnou vašemu tělu důležité živinyJídla na večer, které vás zasytí a poskytnou vašemu tělu důležité živiny

Večer bývá často spojován s konzumací těžkých jídel, což ale může být pro náš trávicí systém nepříznivé. Pokud chcete večer jíst zdravě a přitom s pocitem sytosti, tady je několik nápadů na jídla, která jsou bohatá na živiny.

Quinoa s kuřecím masem a zeleninou

Quinoa je našimi oblíbenými semínky, a to z dobrého důvodu. Tento zdroj bílkovin obsahuje vysoké množství všech esenciálních aminokyselin a je bohatá na vlákninu. Pokud k tomu přidáte kousky kuřecího masa a zeleninu dle vašeho výběru, máte lahodný a vyvážený večerní pokrm.

Pečená lososová filet s bramborovou kaší a brokolicí

Losos je další lahodný zdroj bílkovin, který obsahuje také zdravé omega-3 mastné kyseliny. Pečená lososová filet s bramborovou kaší a mírně osmahlou brokolicí je chutné a zdravé jídlo, které vám pomůže udržet si rovnováhu v živinách.

Cizrna s rajčatovou omáčkou a ústřicovými hříbky

Cizrna je skvělým zdrojem bílkovin a vlákniny a může se podávat různými způsoby. Rajčatová omáčka a ústřicové hříbky přidávají jídlu hloubku chuti a dodávají další nutriční hodnoty.

Zapomeňte na těžká a mastná jídla na večer a zkuste tyto lahodné a zdravé alternativy. Vaše tělo vám za to poděkuje.

Zdroj: Healthy Dinner Recipes to Help You Lose Weightdieta

Jídla na večer, které vás zasytí a poskytnou vašemu tělu důležité živiny

Co by mělo dobré večeře obsahovat?

Dobrá večeře by měla obsahovat dostatek bílkovin, vlákniny a zdravých tuků. Také by měla být vyvážená v příjmu sacharidů a neobsahovat příliš mnoho cukru. Toto pomáhá udržet hladinu cukru v krvi stabilní.

Která jídla jsou vhodná na večer?

Vhodná jídla na večer jsou například kuřecí nebo krůtí prsa, ryby jako losos nebo tuňák, ovoce a zelenina, celozrnné těstoviny, čočka nebo fazole, vaječné bílky, ovesné vločky nebo jogurt. Můžete si také dopřát nějaký ten zdravý snack, například malou porci ořechů nebo bylinky s nízkotučným tvarohem.

Co je dobré vyhnout se na večer k jídlu?

Vyhnout byste se měli nápojům a jídlům se spoustou cukru a sacharidů, rychlému občerstvení, smaženým jídlům a potravinám s vysokým obsahem tuků. Také se vyplatí vyhnout se jídlům s vysokým obsahem soli, neboť to může vést ke zvýšenému tlaku krve.

gym

Jídla na večer, které vás zasytí a poskytnou vašemu tělu důležité živiny

  • Rýže s červenou čočkou a grilovanou zeleninou
  • Quinoa s čerstvou zeleninou a tuňákem
  • Kuřecí prsa na špenátu s bramborovými hranolky
  • Cizrna s grilovaným lososem a krutony
  • Bramborová polévka s opečeným chlebem a bylinkami

joga

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – Fitness recepty