Jakou barvu a střih fitness oblečení si zvolit dle vaší postavy a typu sportu?

0

FITNESS OBLEČENÍ V AKCI – slevový kód: 5NM2022

Jakou barvu a střih fitness oblečení si zvolit dle vaší postavy a typu sportu?

Když se rozhodujete, jaké fitness oblečení si pořídit, měli byste brát v potaz nejenom módní trendy, ale také vaši postavu a typ sportu, který provozujete.

Pro začátek si zvolte barvu, která vám bude sedět nejvíce. Pokud jste ztuhlé a nemáte rádi, aby se na vás něco lepilo, sáhněte po tmavších barvách jako je černá nebo tmavě šedá. Pokud naopak máte rádi nevšední designy, jděte do barevných kombinací nebo do vzorů.

Co se týče střihu, měli byste si vybrat takový, který vám bude ve vašem sportu nejpohodlnější. Pokud cvičíte indoorové sporty, vyberte si tight-fitting oblečení, které vám umožní volné pohyby. Pokud provozujete outdoorové sporty, jako je běhání nebo cyklistika, zvolte si oblečení, které vám ochrání před povětrnostními podmínkami.

Celkově by vaše fitness oblečení mělo být praktické, pohodlné a přizpůsobené vašemu typu sportu. Sledovat módní trendy může být fajn, ale pořád byste měli dbát na to, aby vám oblečení splňovalo svůj účel.

fitness

Jakou barvu a střih fitness oblečení si zvolit dle vaší postavy a typu sportu?

Úvod

Cvičení a sport je zdravý způsob, jak si udržet kondici a zlepšit své fyzické i psychické zdraví. Nicméně, při výběru vhodného oblečení je třeba si dát pozor, jak víte, jakou barvu a střih fitness oblečení si vybrat dle vaší postavy a typu sportu. V této blogové příspěvku vám poradíme, jaké faktory brát při výběru oblečení v potaz.

Přizpůsobte si barvu k vaší postavě

Barvy fitness oblečení mohou udělat velký rozdíl ve vaší vizuální prezentaci. Pokud chcete vypadat štíhlejší, můžete zvolit tmavší barvy jako černá, tmavě modrá nebo zelená. Tyto barvy vizuálně zmenší vaši postavu a dodají vám elegantní vzhled. Na druhé straně, pokud se chcete cítit více viditelní, můžete zvolit světlejší barvy jako růžovou, oranžovou nebo žlutou. Tyto barvy jsou vhodné pro sporty jako taneční fitness nebo jógu, kde se zaměřujete na znaky body a pozornost se zaměřuje na detaily.

Barvy pro různé typy sportu

Barvy fitness oblečení lze vhodně volit také vzhledem k typu sportu, který se chystáte vykonávat:

 • Odlehčené sporty: Pokud se věnujete sportům jako například jóga, máte výhodu volby více barev. Lze volit světlejší, jemné a jasnější barvy.
 • Trénink na silu a výdrž: Pokud se věnujete takovým sportům, jako je například posilovací trénink, běh na dlouhé vzdálenosti či jiným intenzivním tréninkům, barvy by měly být přizpůsobeny tréninkovému tempu a myšlenkou k pohodlí.

Střih je klíčový!

Výběr vhodného střihu fitness oblečení závisí především na vaší postavě. Pro oblečení, které přesně sedí a je vhodné, se vyplatí využít „fit“ oblečení – tzv. funkční oblečení s funkcemi pro lepší odvádění potu. Zkuste vybrat oblečení, které zdůraznilo vaše kladné rysy.

Vyberte si vhodný střih podle postavy

 • Těsné fitnes oblečení: Pokud se vám líbí těsné oblečení, ale nejste přesvědčení, zvažte fitnes oblečení, které sedne na vaše tělo.
 • Volné oblečení: Pokud budete provádět nebo zkoušíte další prvky, jako jsou např. házení míče, pingpongový míček nebo máte pouze odpočinkový trénink. Praktické bude volné oblečení.

Nezapoměňte na materiál!

Posledním faktorem, na který je třeba se soustředit při výběru fitness oblečení, je materiál. Především byste měli zohlednit vaše potřeby vzhledem k tomu, jak často trénujete a jaký je vaši specifický styl. Zdravá výchova, která je moderní a trendy, si hravě poradí s běžnou klasikou.

Závěr

Výběr správného fitness oblečení Není snadné a záleží především na vaší postavě a typu sportu. Pokud máte nějaké tipy nebo podílet se o své zkušenosti, neváhejte a napište nám do komentářů níže. A nezapomeňte, že správné fitness oblečení vám pomůže cítit se dobře během tréninku a podpoří vaše sportovní výkony.

Relevantní odkazy

Pro více informací o materialech a střizích fitness oblečení navštivte odkazy:


FITNESS OBLEČENÍ V AKCI – slevový kód: 5NM2022

Jakou barvu a střih fitness oblečení si zvolit dle vaší postavy a typu sportu?

Barva fitness oblečení

Pokud máte plnější postavu, snažte se vybírat tmavší barvy jako černou, šedou nebo tmavě modrou, které vypadají úžasně a navíc opticky ztenčují vaši postavu. Pokud jste naopak hubenější, můžete si dovolit i výraznější barvy jako růžovou nebo žlutou, které vašemu tělu dodají potřebnou barvu a vyniknou. Pokud ale chcete být na tréninku co nejvíce neviditelní, zvolte barvu ostatních sportovců – tmavě šedou.

Střih fitness oblečení

Při výběru střihu se nesoustřeďte jen na módou, ale i na pohodlí během cvičení. Pokud chcete zakrýt bříško, zvolte aktivní triko s potiskem na hrudníku a odkloněným spodním lemem. Pokud jste plnější, zvolte legíny s vysokým pasem, kdy zakryjí kvůli svému střihu problematickou oblast bříška. Naopak, pokud se chcete pochlubit svým svalovým tělem, zkuste těsné kalhoty s podložením na zadečku. Pokud preferujete větší pohodlí, zvolte tepláky s jednoduchým střihem.

gym

Oblečení pro fitness – Dámské oblečení

Pohodlná a funkční dámská fitness oblečení nemusí být drahé. Naštěstí existuje velký výběr levného oblečení pro fitness, které splňuje všechny potřeby cvičení a zároveň vypadá dobře.

Co si vybrat?

Existuje mnoho druhů oblečení, které jsou vhodné pro různé typy cvičení. Pro běh můžete zvážit rychleschnoucí tričko a kalhoty s reflexními prvky, zatímco pro jógu jsou oblíbené legíny a tílka s volnějším střihem. Výběr závisí především na vašich preferencích a na typu cvičení.

Důležité je také věnovat pozornost materiálu, ze kterého je oblečení vyrobeno. Nejlepší jsou prodyšné a rychleschnoucí materiály, které vám umožní cítit se během cvičení pohodlně a suchou.

Nejdůležitější však je, aby se vám vaše oblečení líbilo a abyste se v něm cítili dobře. Pokud vám vaše oblečení dává pocit sebedůvěry, bude cvičení hned mnohem příjemnější.

Doporučený příklad

Pokud hledáte nové oblečení pro své fitness sezení, zvažte seriál od Adidasu, který nabízí funkční a zároveň stylové oblečení vhodné pro širokou škálu cvičení. Oblečení Adidas Performance s technologií Climalite je vyrobeno z prodyšného materiálu, který odvádí pot pryč od vašeho těla a udržuje vás suché a pohodlné.

Pokud hledáte více informací o fitness oblečení, můžete zvážit návštěvu stránky na Wikipedii.

fitness

Jakou barvu a střih fitness oblečení si zvolit dle vaší postavy a typu sportu?

 • Vyberte barvu, která vám lichotí a podtrhuje vaše křivky.
 • Pro větší postavy se hodí tmavší barvy a střihy, které opticky zúží.
 • Lehčí těla se mohou více odvážit a zvolit výraznější barvy a vzory.
 • Pokud cvičíte aerobik, zvolte oblečení s vyšším podprsenkou a pevnějšími ramínky.
 • Pro jógu a pilates volte oblečení s elastanem, který se bude lépe přizpůsobovat vašim pohybům.
 • Pri crossfitu nechte své tělo dýchat a volte oblečení s větším podílem bavlny.
 • Nezapomeňte na správnou velikost a pohodlnost, abyste se mohli naplno soustředit na svůj trénink.

FITNESS OBLEČENÍ V AKCI – slevový kód: 5NM2022

Kategorie – oblečení