Jaké jsou výhody 15 minut pilates denně?

0

Jaké jsou výhody 15 minut pilates denně?

Pilates je cvičení, které se zaměřuje na posilování svalů, zlepšení flexibility a udržení dobrého držení těla. Výhody, které může dát 15 minut pilates denně, jsou obrovské.

Posilování svalů

Pilates se zaměřuje na posilování vnitřních svalů, což může vést k většímu tělesnému výkonu a větší odolnosti proti zranění. Svaly budou lépe vydržet námahu a bolest v kloubech by mohla ubýt.

Zlepšení flexibility

Výsledkem pravidelného cvičení pilates je také zlepšení flexibility a pohyblivosti těla. Díky pilates se budou svaly lépe prokrvovat a získají větší pružnost.

Udržení dobrého držení těla

Pilates vám pomůže udržet dobré držení těla. Pravidelné cvičení pilates může vést k menšímu riziku bolesti v zádech a krku, dále zlepší dýchání a uvolní tělo.

Vzhledem k tomu, že pilates cvičení můžete provádět doma bez dalších nákladů na členství v posilovně, minimálním investováním času a maximálním efektem na trénované oblasti těla, tak by to mohlo být perfektní cvičení pro vás!

fitness
Jaké jsou výhody 15 minut pilates denně?

Co je to Pilates?

Pilates je cvičení pro celé tělo, které spojuje nádech a výdech s plynulými pohyby. Cílem Pilatesu je zlepšení flexibility, síly a koordinace těla. Tento druh cvičení je založen na posilovacích a protahovacích cvicích, které zahrnují řadu statických pozic.

Jaké jsou výhody 15 minut pilates denně?

1. Zlepšení držení těla

Pravidelné pilates cvičení může vést ke zlepšení držení těla. Zlepšením svalové stability a flexibility se můžeme vyvarovat bolestí zad a krční páteře. Důležitou součástí pilatesu je posilování břišních svalů, které nám dodávají stabilitu a podporují správné držení těla.

2. Zvýšení flexibility

Pilates pomáhá zlepšit celkovou pružnost těla a uvolňuje svaly, které jsou pod napětím či ve spasmech. Díky tomu můžeme zlepšit svou pohyblivost, což může být zvláště užitečné pro sportovce nebo osoby, které trpí bolestmi zad.

3. Zlepšení síly

Pilates je ideální pro posilování svalů a zvýšení celkové síly těla. Cvičení se provádí na základě vlastní váhy těla, proto se nezatěžují klouby a cvičení není náročné pro srdce. Síla, kterou získáváte z Pilatesu se tak dá využít i v běžných činnostech.

4. Snížení stresu

Provádění pilates cvičení může snížit hladinu stresu tím, že se soustředíme na samotné cvičení, zabýváme se svým tělem a odpojení se od stresových faktorů každodenního života.

5. Zlepšení spánku

Pilates může pomoci zlepšit kvalitu spánku. Cvičení se zaměřuje na posílení svalů a prodloužení dechu, což nám může pomoci odstranit napětí v těle a uvolnit mysl. To nám pomůže usnout snadněji a mít kvalitnější spánek.

Závěr

Pilates je skvělý způsob, jak zlepšit své zdraví, sílu a celkovou pohodu. Jediných 15 minut denně může mít zásadní vliv na váš život. Začněte tedy ihned cvičit!

Zdrojový odkazdieta

FAQs – Pilates

Jaké jsou výhody 15 minut pilates denně?

Pilates je nízko-účinkující cvičení, které může přinést mnoho výhod pro vaše tělo a mysl. Zde je několik hlavních benefity, které si můžete užívat, když cvičíte 15 minut pilates denně:

 • Zlepšuje flexibilitu a pohyblivost kloubů
 • Posiluje svaly a zlepšuje svalovou vytrvalost
 • Zlepšuje držení těla a stabilitu
 • Zlepšuje koordinaci a rovnováhu
 • Zlepšuje dýchací funkci a krevní oběh
 • Znížuje stres a napětí
 • Zlepšuje náladu a zvyšuje sebevědomí

15 minut denně může být dostatečné, aby se začaly projevovat některé z těchto výhod. Navíc, pilatesové cvičení můžete provádět kdekoliv a kdykoliv, což z něj dělá ideální volbu pro ty, kteří mají nabitý harmonogram a nejsou schopni najít čas na trénink v posilovně.

gym
15 minut pilates denně pro zdraví a tělesnou kondici – článek

Co je pilates a jak může 15 minut denně pomoci tělesné kondici?

Pilates pro zdravé tělo a mysl

Pilates je cvičení, které zahrnuje sérii plynulých pohybů, které se zaměřují na upevnění hlavních svalů, zlepšení flexibility, koordinace a vyváženosti. Je ideální pro lidi všech věkových kategorií, kteří hledají vyvážený a zdravý trénink.

Studie ukazují, že pravidelné cvičení pilates může napomoci snížení stresu, odstranění bolesti zad, zlepšení držení těla a posílení jádra. Navíc může 15 minut denně pilates pomoci zlepšit krevní oběh a zlepšit celkovou pohyblivost těla.

Jak začít s 15 minutovým pilates cvičením?

Pokud nikdy předtím nepraktikovali pilates, je nejlepší začít s lekcí od instruktora, který vám ukáže správné postavení těla a správnou techniku cvičení. Pokud jste již obeznámeni s pilates, můžete zkusit následující cvičení:

 1. Výchozí pozice: Sedněte si na podložku s nohama pod sebou v pohodlné pozici a rukama opřenými o stehna. Dýchejte hluboce a pomalu.
 2. Namotování páteře: Položte ruce na podložku vedle sebe a pomalu se snažte otočit páteř jako by byla vazem na cestě nahoru a dolů. Opakujte toto cvičení několikrát.
 3. Most: Položte ruce vedle sebe sami podél těla a zvedněte boky směrem vzhůru držením dolních končetin pevně položených na zemi. Podržte pár sekund a pak se vracejte.
 4. Plank: Položte si paže na podložku se vzdáleností od sebe, která odpovídá šířce ramen. Dlaně kladně před sebe. Pomalu se dostávejte do Plank a podržte po dobu 30 sekund. Pomalu se vraťte zpět do výchozí pozice. Opakujte párkrát.

15 minut denně – jednoduchý způsob, jak zlepšit kondici

Vyzkoušejte 15 minutové denní cvičení pilates. Udělejte si čas pro své tělo, abyste dosáhli zlepšení držení těla, posílení svalů a zlepšení celkového zdraví. Dodržování tohoto jako tréninkové rutiny může být skvělý způsob, jak zlepšit tělesnou kondici a duševní pohodu, vyzkoušejte to dnes!

Pro více informací o pilates a jeho výhodách navštivte Wikipedia.


fitness

Jaké jsou výhody 15 minut pilates denně?

 • Zlepší se pozice těla a postava
 • Posílí se svaly, zejména středu těla
 • Zlepší se flexibilita a pohyblivost kloubů
 • Zlepší se koordinace a rovnováha
 • Zlepší se dýchání a prokrvení těla
 • Snížení stresu a napětí
 • Zlepší se celkové zdraví a vitalita
 • Lze cvičit kdekoliv a kdykoliv
 • Vhodné pro všechny věkové skupiny a úrovně kondice

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – cvičení