Jaké jsou nejúčinnější cviky na zpevnění svalů na paži?

0

Jaké jsou nejúčinnější cviky na zpevnění svalů na paži?

Pokud chcete mít krásně zpevněné paže, je třeba se zaměřit na správné cviky. V této části vám přinášíme několik nejúčinnějších cviků, které vám pomohou získat tu správnou svalovou hmotu a zpevnit vaše paže.

1. Kliky – kliky jsou jedním z nejefektivnějších cviků na svaly paží. Kliky fungují tak, že zvedáte svou váhu pomocí rukou a paží. Tento cvik zaměřuje zejména svaly tricepsů a bicepsů.

2. Bicepsový zdvih – tento cvik je zaměřený především na svaly bicepsů. Jedná se o jednoduchý cvik, při kterém si vezmete činky nebo jiné závaží a zvedáte je pomocí paží ke svému hrudníku.

3. Tricepsový zdvih – tricepsový zdvih je dalším účinným cvikem na zpevnění svalů paží. Při tomto cviku se soustředíte na svaly tricepsů. Opět si vezmete vhodnou váhu a zvedáte ji pomocí paží nad hlavu.

4. Hrazda – pokud máte doma hrazdu, můžete ji využít k provádění různých cviků na paže. Například při zdvihu na hrazdě se soustředíte na svaly bicepsů a při přetahování se tam naopak zaměřujete na tricepsy.

Zkuste zařadit tyto účinné cviky na svůj tréninkový plán a brzy uvidíte vynikající výsledky!

fitness

Jaké jsou nejúčinnější cviky na zpevnění svalů na paži?

Může pomoci výběr správného cviku

Pokud se chcete zaměřit na zpevnění svalů na paži, je důležité věnovat se cvikům, které jsou pro tento účel skutečně efektivní. Různé cviky mohou mít různé účinky a mohou mít vliv na různé části svalů. Je tedy dobré pozorně vybrat takové cviky, které vám přinášejí co největší užitek.

Cviky na zpevnění tricepsu

Triceps patří mezi největší svaly horní části těla a zvláštností tohoto svalu je, že se nachází na zadní straně paže. Proto jsou pro zpevnění svalů na paži velmi důležité cviky zaměřené právě na triceps. Mezi nejefektivnější cviky pro triceps patří například klasické kliky, dipy nebo francouzský tlak. Tyto cviky se mohou provádět s vlastní vahou těla nebo s pomocí různých posilovacích zařízení.

Cviky na zpevnění bicepsu

Biceps patří mezi nejznámější svaly horní části těla a nachází se na přední straně paže. Cviky zaměřené na biceps jsou také velmi důležité pro zpevnění svalů na paži. Mezi nejefektivnější cviky pro biceps patří například kladkový kříž, koncentrovaný zdvih nebo martinky. Tyto cviky se také mohou provádět s vlastní vahou těla nebo s pomocí různých posilovacích zařízení.

Bruce Lee a jeho cviky na paže

Jedním z nejznámějších bojovníků v historii je Bruce Lee, který se proslavil svými pohybovými schopnostmi a svou všestranností. Bruce Lee se také věnoval posilování svalů na paži a vyvinul několik speciálních cviků, které jsou dodnes velmi oblíbené a efektivní. Mezi nejznámější cviky Bruce Lee patří například cviky s gymnastickými kruhy, které jsou velmi účinné pro zpevnění tricepsu, ale také pro celkové posílení horní části těla.

Závěr

Zpevnění svalů na paži je důležité pro lepší vzhled a také pro celkovou kondici těla. Existuje mnoho různých cviků, které se mohou zaměřit na triceps i biceps. Pokud chcete zlepšit svou fyzickou kondici a posílit svaly na paži, je dobré si vybrat takové cviky, které vám nejlépe vyhovují a které vám přinesou co největší prospěch.

Zdrojový článek o cvicích na zpevnění paže


dieta

Jaké jsou nejúčinnější cviky na zpevnění svalů na paži?

Bicepsové cviky:

 • Cvičení s činkami nebo kulatou činkou
 • Kladivové kladivové zdvihy činkou
 • Kladivové zdvihy s jednoručkami
 • Výpady s jednoručkami

Tricepsové cviky:

 • Kliky na lavici nebo zemi
 • Porážky s jednoručkami
 • Kickbacky s jednoručkami
 • Rozpažovací cvik s jednoručkami

gym

Expertní názor na klíčové slovo “svaly na paži”

Svaly na paži jsou klíčovým prvkem pro silnou a vytrvalou horní končetinu. Tyto svaly se skládají ze tří hlavních částí: předního svalu paže, dolního svalu paže a tricepsu (zadního svalu paže). Je důležité udržovat tyto svaly v dobré kondici, aby se zlepšila funkce paže a aby se snížilo riziko zranění. Existuje mnoho cviků, které jsou ideální pro posílení svalů na paži, jako jsou kliky, tlaky, zdvihy činky a mnoho dalších.

Pro více informací o svalů na paži můžete navštívit tuto stránku na Wikipedii.

fitness

Jaké jsou nejúčinnější cviky na zpevnění svalů na paži?

 • Flakonátor s jednoručkami
 • Tricepsový přítah k hlavě s dipovou lavicí
 • Sedy-lehy s jednoručkami
 • Bicepsový zdvih s jednoručkami v sedě na lavici
 • Push-up (kliky) s rukama v širokém postavení

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – trénink