Jaké jsou nejlepší techniky pro posílení svalů bicepsů a tricepsů?

0

Jaké jsou nejlepší techniky pro posílení svalů bicepsů a tricepsů?

Pokud chcete získat silné a vypracované bicepsy a tricepsy, existuje několik technik, které vám mohou pomoci.

1. Klasické zdvihání činek

Tuto techniku jistě znáte. Zdvihování činek je nejzákladnější cvik na posílení bicepsů. Při správném provedení byste měli stát rovně, mít ruce podél těla a činky v rukou. Poté rychle zvedněte náruč ke svým ramenům a opatrně ji spusťte zpět. Tento cvik opakujte 8-12krát s dostatečnou zátěží.

2. Francouzské tlaky

Francouzské tlaky jsou skvělý způsob, jak posílit tricepsy. Lehněte si na lavici a vezměte si činku. Ruce by měly být položeny vedle hlavy a činka by měla být kolmo na horní část ramen. Potom rychle srovnejte paže a následně činku zvedněte nahoru. Opakujte 8-12krát s dostatečnou zátěží.

3. Kladivové zdvihy

Kladivové zdvihy jsou dalším účinným cvikem na posílení bicepsů. Vezměte si činky v obou rukou a držte je jako kladivo. Poté rychle zvedněte obě ruce zároveň a potom je opatrně spusťte. Opakujte 8-12krát s dostatečnou zátěží.

4. Rozpažování s jednoručkami

Rozpažování s jednoručkami jsou skvělým způsobem, jak posílit tricepsy. Vezměte si jednoručky a stůjte s nohama trochu roztaženýma vedle sebe. Potom rychle zvedněte jednoručky nahoru a opatrně je spusťte zpět. Opakujte 8-12krát s dostatečnou zátěží.

Tyto techniky jsou velmi účinné pro posílení bicepsů a tricepsy. Pokud to s nimi myslíte vážně, začněte s nimi cvičit a pozorujte, jak se rychle zlepšuje vaše síla a svalová hmota.

fitness

Jaké jsou nejlepší techniky pro posílení svalů bicepsů a tricepsů?

Úvod

V posilovně je posilování bicepsů a tricepsů jedním z nejoblíbenějších cvičení. Nejenže to vypadá skvěle, ale také pomáhá zlepšovat celkovou sílu horní části těla. V tomto článku se dozvíte několik nejlepších technik pro posílení těchto svalů.

Jak posilovat bicepsy

Bicepsy jsou svaly, které jsou vidět jako dvě koule na vrchu paže. Tyto cviky vám pomohou posílit vaše bicepsy:

1. Hrazda

Hrazda je skvělým cvikem pro posílení bicepsových svalů. Chytněte se hrazdy, ruce by měly být na šířku ramen a dlaně by měly směřovat pryč od vás. Pomalu zvedněte své tělo ke hrazdě a spusťte se zpátky dolů. Opakujte 10-15krát v jedné sérii.

Pro video tutoriál klikněte sem.

2. Koncentrační křivka

Při koncentrační křivce si sedněte na stoličku s jednou činkou v ruce. Přesunte celou váhu činky jen do bicepsového svalu a pomalu ho zvedněte a spusťte. Opakujte 10-15krát, poté přejděte na druhou ruku.

Video tutoriál najdete zde.

Jak posilovat tricepsy

Tricepsy jsou svaly na zadní straně paže, které pomáhají při pohybu zápěstím a loktem. Tyto cviky vám pomohou posílit vaše tricepsy:

1. Kliky na box

Kliky na boxu jsou cvikem, který využívá vaší váhu k posílení tricepsů. Postavte se ke kusu nízkého nábytku (například k boxu) a položte na něj ruce s dlaněmi směrem dolů. Potom pomalu spusťte tělo dolů, až váš zadek dotkne stoličky a zmáčknete tricepsový sval při vynořování. Opakujte 10-15krát.

Zde najdete video tutoriál zde.

2. Francouzský pohyb

Francouzský pohyb je poměrně těžký cvik, ale skvěle posiluje tricepsy. Lehněte si na benč, vezměte do ruky činku a položte ji na hrudi. Poté vystřelte ruce nad sebe a ohněte si lokty, spusťte činku směrem k hlavě a poté ji vracejte zpět nad sebe. Opakujte to 10-15krát.

Zde je video tutoriál pro tento cvik.

Závěr

Bicepsy a tricepsy jsou důležité svalové skupiny, které je třeba pravidelně trénovat, aby byly silné. Vyzkoušejte si tyto cviky a uvidíte rozdíl v posílení svých svalů. Pokud chcete zlepšit výkon v posilovně nebo prostě jen zlepšit své svalové hmoty, budou tyto cviky skvělou volbou pro vás.

Pro další skvělé tipy na posilování si můžete přečíst tento článek.dieta

Jaké jsou nejlepší techniky pro posílení svalů bicepsů a tricepsů?

Posilovací cviky pro bicepsy:

– Kladivový zdvih – zvedání činky s oběma rukama s využitím kladivového úchopu
– Koncentrovaný zdvih – zvedání činky s jednou rukou, loket pevně opřený o stehno
– Zdvihy s jednoručkami – zvedání jednoruček ležících na stranách těla směrem k ramenům
– Zvedání předloktí – ohýbání předloktí s využitím činky nebo jednoruček

Posilovací cviky pro tricepsy:

– Francouzský tlak – ohýbání paží s činkou za hlavou, přičemž předloktí zůstávají v klidové pozici
– Kliky na paralelním tyči – zvedání těla pomocí rukou opřených o paralelní tyč
– Rozpažování s jednoručkami – ohýbání paží s jednoručkou za hlavou s následným natažením nahoru
– Provazový přítlak – tahání váhy přichycené k provazu spuštěnému nad hlavou

Pamatujte si, že správná technika a dostatečná zátěž jsou klíčové pro efektivní posilování svalů bicepsů a tricepsů. Nezapomeňte také na dostatečný přísun proteinů, které jsou stavebním kamenem svalů.

gym

Expertní názor na téma Svaly na rukou

Svaly na rukou jsou nesmírně důležité pro celkovou sílu i koordinaci pohybu. Pochopit proces svalového růstu a posílení svalů rukou je klíčové pro dosažení požadovaných výsledků při tréninku svalů. Je nezbytné, aby cvičení, která vám pomáhají posilovat svaly rukou, byla správně provedena a byla přiměřená vašemu zdravotnímu stavu. Než začnete jakýkoliv program posilování svalů rukou, je důležité konzultovat s odborníkem. Svaly na rukou jsou klíčové pro celkové zdraví těla a mají významný vliv na celkovou pohyblivost a výkon. Pro více informací na téma svaly na rukou navštivte prosím tento relevantní wikipedia odkaz:
Svaly paží.

fitness

Jaké jsou nejlepší techniky pro posílení svalů bicepsů a tricepsů?

  • Zvedání činek – pomalu a kontrolovaně, s menšími závažími pro začátek a postupné zvyšování hmotnosti
  • Kliky – sada kliků v různých úhlech s různými typy úchopu pomáhá rozvíjet bicepsy a tricepsy
  • Trhání – snaží se co nejvíce stlačit svaly a zvýšit počet opakování
  • Isometrické cvičení – udržování svalového napětí po dobu několika sekund bez pohybu, což pomáhá posílit svaly
  • Masáže – pomáhají k uvolnění svalů a snižují riziko zranění
  • Stretching – uvolnění svalů, udržení flexibility a snížení bolesti v oblasti bicepů a tricepů

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – trénink