Jaké jsou nejlepší sportovní plavky pro plavecké soutěže

0

FITNESS OBLEČENÍ V AKCI – slevový kód: 5NM2022

Jaké jsou nejlepší sportovní plavky pro plavecké soutěže

Výběr správných sportovních plavek je pro úspěšné plavce velmi důležitý. Na trhu existuje mnoho značek a typů plavek, ale ne každé jsou pro soutěžení ideální. Nejlepší sportovní plavky pro plavecké soutěže by měly být vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů s minimem odporu ve vodě a splňovat pravidla Mezinárodní plavecké federace (FINA). Pro plavce jsou vhodné plavky typu Jammer pro muže a plavky typu Kneeskin pro ženy. Mezi nejlepší značky patří Speedo, Arena, TYR a Zoggs. Správný výběr plavek může zlepšit pohyb a výkonnost v bazénu a vést k úspěšnému soutěžení.

fitness

Jaké jsou nejlepší sportovní plavky pro plavecké soutěže

Záleží na disciplíně

Pokud se chystáte na plaveckou soutěž, nejdůležitější je především vybrat vhodné sportovní plavky. Avšak, neexistuje jen jediný typ plavek, který by byl univerzálně vhodný na všechny druhy soutěží. Záleží totiž na disciplíně a vašich individuálních preferencích.

Pro soutěže v bazénu

Pokud hovoříme o plaveckých soutěžích v bazénu, nejvhodnější jsou plavky typu jammer. Jedná se o plavky, které sahají k bokům až k prkům a zakrývají celé stehen. Tento typ plavek zajistí plavci vynikající aerodynamiku a pomáhají mu být rychlejší a efektivnější ve vodě.

Pro soutěže v otevřené vodě

Pokud se chystáte spíše na soutěž v otevřené vodě, doporučují se plavky typu legsuit. Tyto plavky pokrývají celé nohy až ke kotníkům a zabraňují tak ochlazení svalů v této náročné disciplíně.

Značky plavek

Na trhu existuje mnoho značek, které se specializují na plavecké oblečení pro soutěže. Mezi nejznámější patří Speedo, Arena, TYR, nebo Finis. Každá z těchto značek nabízí různé modely plavek, které jsou určeny pro různé druhy soutěží.

Pro více informací o plaveckých soutěžích a vybavení se můžete podívat na tento odkaz: usaswimming.org

FITNESS OBLEČENÍ V AKCI – slevový kód: 5NM2022

FAQ – Jaké jsou nejlepší sportovní plavky pro plavecké soutěže?

1. K čemu jsou sportovní plavky určeny?

Sportovní plavky jsou navrženy tak, aby maximalizovaly pohyb plavce a minimalizovaly odpor vody. Jsou určeny pro profesionální plavce, kteří se účastní plaveckých soutěží.

2. Jaké jsou nejlepší materiály pro sportovní plavky?

Nejlepší materiály pro sportovní plavky jsou silikonové nebo polyuretanové materiály, které zajistí vysokou hydrodynamiku a snižují odpor vody.

3. Kde mohu zakoupit sportovní plavky pro plavecké soutěže?

Sportovní plavky můžete zakoupit v specializovaných prodejnách s plaveckou výbavou. Mnoho z těchto prodejen má také online eshopy.

4. Jakou velikost sportovních plavek si vybrat?

Sportovní plavky by měly být velmi tesné, aby minimalizovaly odpor vody a maximalizovaly pohyb plavce. Pokud nevíte, jakou velikost si vybrat, poraďte se s odborníkem v prodejně s plaveckou výbavou.

5. Kdo jsou největší výrobci sportovních plavek pro plavecké soutěže?

Největšími výrobci sportovních plavek pro plavecké soutěže jsou značky jako Speedo, Arena, TYR nebo Funkita. Tyto značky jsou známé pro svou vysokou kvalitu a profesionální design.

gym

Jaké jsou nejlepší sportovní plavky pro plavecké soutěže?

Výběr správných sportovních plavek pro plavecké soutěže je zásadní pro dosažení nejlepších výsledků. Existuje mnoho různých značek a typů plavek na trhu, které nabízejí různé výhody a vlastnosti. Zde je pár tipů, které vám pomohou najít správné plavky:

1. Materiál

Pro plavecké soutěže jsou nejlepší plavky vyrobené z materiálů, které snižují vodní odpor a zaručují maximální pohodlí. Nejoblíbenější materiály pro sportovní plavky jsou polyester, polyamid a elastan.

2. Střih

Důležitým faktorem pro správný výběr sportovních plavek je také střih. Pro plavecké soutěže jsou nejlepší plavky typu jammer, které zaručují nejlepší hydrodynamiku a minimalizují odpor proti vodě.

Pokud se však budete více věnovat výkonu a tréninku, můžete zkusit i plavky typu trunks nebo briefs, které umožňují větší rozsah pohybu a jsou vhodné i pro delší tréninkové jednotky.

3. Velikost

Posledním, ale velmi důležitým faktorem je správná velikost sportovních plavek. Pokud jsou plavky příliš velké, mohou se při plavání naplnit vodou a zpomalit vás. Na druhé straně, pokud jsou příliš malé, mohou vás omezovat v pohybu a způsobit nepohodlí. Proto je důležité řádně změřit vaše tělo podle konkrétních velikostních tabulek každé značky.

Pro více informací se můžete podívat na Wikipedii o sportovních plavkách.

fitness

Jaké jsou nejlepší sportovní plavky pro plavecké soutěže?

– Kompresní plavky s redukcí odporu jsou vhodné pro zlepšení výkonu
– Pro muže jsou vhodné střihy typu jammer nebo briefs
– Pro ženy jsou nejlepší plavky typu knee-skin nebo full-body
– Materiál plavek je také důležitý – vhodné jsou například plavky z karbonových vláken nebo polyuretanové pěny
– Výběr plavek by měl být přizpůsoben individuálním potřebám a preference plavce
– Před koupí plavek je dobré si je nejprve vyzkoušet a otestovat v bazénu.

FITNESS OBLEČENÍ V AKCI – slevový kód: 5NM2022

Kategorie – oblečení