Jaké jsou nejlepší sportovní oblečení pro běh na delší vzdálenosti

0

FITNESS OBLEČENÍ V AKCI – slevový kód: 5NM2022

Jaké jsou nejlepší sportovní oblečení pro běh na delší vzdálenosti

Běh na delší vzdálenosti vyžaduje vhodné sportovní oblečení, které vás udrží suché a pohodlné po celou dobu. Zde jsou některé z nejlepších typů sportovních oblečení pro delší vzdálenosti běhu:

 • Kvalitní běžecké boty: Boty jsou zásadním faktorem pro pohodlný běh na delší vzdálenosti. Musí být pohodlné, lehké a mít dobrou podporu nohy.
 • Funkční tričko: Trička vyrobené z funkčních materiálů jsou nejlepší pro běh na delší vzdálenosti, protože odvádějí pot z vašeho těla a udržují vás suché.
 • Doporučené kalhoty: Kalhoty by měly být pohodlné a neomezené. Doporučuje se běžecké legíny nebo kratší běžecké šortky.
 • Doplněk zreflektující světlo: Pokud se vydáte běhat v noci, je důležité mít viditelnost. Reflektující pásky či vesty pro běžeckou turistiku vám pomohou být vidět ve tmě.

Vyberte si oblečení, které vám vyhovuje a užijte si svůj další běh na delší vzdálenosti.

fitness

Nejlepší sportovní oblečení pro běh na delší vzdálenosti

Běh na delší vzdálenosti je náročný a vyžaduje adekvátní sportovní oblečení, které vám zajistí pohodlí a ochranu. Mezi nejdůležitější prvky patří:

 • Funkční tričko – Materiál musí být prodyšný, aby se při potu nepřilepilo k tělu a zároveň ochlazoval. Doporučujeme trička s UV ochranou, protože běháte na delší dobu na slunci.
 • Běžecké kalhoty – Volte kalhoty s lehkým materiálem, který se dobře roztaží. To vám zajistí pohodlí a volnost pohybu. Důležitá je také vysoká výztuha v pasu, aby kalhoty nesjely.
 • Běžecké ponožky – Nezanedbávejte volbu správných ponožek. Ty by měly být vyrobeny ze speciálního materiálu, který odvádí vlhkost pryč od kůže, takže se nebudete potit a zároveň předejdete otěrům a puchýřům.
 • Běžecké boty – Běhání na delší vzdálenosti si vyžaduje správnou volbu běžeckých bot. Vyberte si boty, které jsou dobře odpružené, prodyšné a mají dostatečnou oporu. Takové boty vám zajistí pohodlí a minimalizují možnost zranění.

Pro více informací o správné volbě běžeckého oblečení, doporučujeme následující web: https://www.runnersworld.com/

Doplňky pro běh na delší vzdálenosti

Kromě správného oblečení pro běh na delší vzdálenosti jsou důležité také různé doplňky. Patří sem:

 • Sportovní nápoj – Běhání na delší vzdálenosti je náročné pro celý organismus, proto je nutné dostatečně zásobit tělo tekutinami. Vyberte si tedy vhodný sportovní nápoj, který obsahuje nejen vodu, ale i elektrolyty a sacharidy.
 • Běžecká brašna – Brašna, kterou si připnete na pas, vám umožní nosit s sebou vodu, gel a telefon bez omezení pohybu. Vhodná je zejména pro běhy na delších vzdálenostech, kde není možné použít běžné kapsy v oblečení.
 • Hlavní světlo a čelovka – Na delší vzdálenosti se často běhá i ve tmě. Hlavní světlo umístěné na hlavě a čelovka připevněná na hrudníku vám usnadní běh a zároveň vás ochrání před nebezpečími v terénu.
 • Docházka – Pro dosažení cíle je nutné pevnou vůli a motivaci. Sledování svého postupu, zvláště pokud máte na sobě inteligentní hodinky, vám pomohou udržet motivaci během celého běhu.

Závěr

Správné sportovní oblečení a doplňky pro běh na delší vzdálenosti jsou nezbytné pro pohodlný a bezpečný běh. Vyberte si oblečení vyrobené z prodyšných materiálů a dobře odpružené běžecké boty. Při samotném běhu nezanedbávejte dostatečnou hydrataci a použijte vhodné doplňky, jako jsou sportovní nápoje, běžecká brašna a hlavní světlo. Pamatujte si, že hlavní je vaše zdraví a bezpečí.

FITNESS OBLEČENÍ V AKCI – slevový kód: 5NM2022

Jaké jsou nejlepší sportovní oblečení pro běh na delší vzdálenosti?

Oděvy

Pro dlouhé běžecké trasy je důležité zvolit si široké a prodyšné oblečení s ochranou proti UV záření. Dále je doporučeno zvolit si materiál, který rychle odvádí pot z těla. Ideální jsou speciální běžecké trička, která jsou vyrobená z materiálu, který chrání před větrem a má také vlastnosti rychle schnout. Doporučuje se také mít speciální kompresní oblečení pro zlepšení cirkulace krve.

Nohavice

Pokud jde o spodní část těla, zvolte si kalhoty s technologií odvádění potu a spolehlivou podporou. Speciální nohavice s kompresními vlastnostmi pomáhají při zvyšování výkonu a urychlení regenerace.

Ponožky a tenisky

Při běhu na delší vzdálenosti je také důležité zvolit si vhodné ponožky a tenisky. Vyberte si ponožky, které mají vlastnosti rychle schnout a zároveň chrání před puchýři. Pokud jde o tenisky, vybírejte modely se speciální podrážkou, která poskytuje dostatečnou absorbci otřesů a zároveň je lehká.

Ujistěte se, že všechny kusy oblečení sedí dobře a jsou pohodlné. Vyberte si vhodné oblečení na základě povětrnostních podmínek, protože při různých teplotách a podmínkách se bude cítit jinak.

gym

Jaké jsou nejlepší sportovní oblečení pro běh na delší vzdálenosti

Pohodlné a funkční prádlo

Pohodlné a funkční prádlo je klíčovým prvkem při běhání na delší vzdálenosti. Vyberte si prádlo, které vám umožní pocit sucha, ochrání vás proti potu a zároveň zamezí tření. Dnes je dostatek možností na trhu, od syntetických materiálů až po přírodní suchosukné látky.

Tenká funkční vrstva

Pro běh na delší vzdálenosti se hodí i tenká funkční vrstva. Tato vrstva by měla být vyrobena ze speciálních materiálů, které vám umožní být stále suchí a zároveň vám poskytnou tepelnou izolaci.

Upravené kalhoty

Zvolte si kalhoty, které nejen že vám umožní volný pohyb, ale také prodyšnost a odolnost vůči podrážení. Dnes existuje mnoho typů běžeckých kalhot, od klasických šortek až po dlouhé legíny či ¾ kalhoty.

Funkční běžecké boty

Vyberte si kvalitní běžecké boty, které jsou na dlouhé vzdálenosti vyrobeny ze speciálních materiálů, aby vaše nohy během závodu nebyly unavené a bolestivé.

Pro více informací o tom, jak si vybrat nejlepší sportovní oblečení pro běh na delší vzdálenosti, navštivte tento odkaz na Wikipedii.

fitness

Jaké jsou nejlepší sportovní oblečení pro běh na delší vzdálenosti?

 • Přizpůsobte oblečení počasí – na horké dny zvolte lehké a prodyšné materiály, na studené dny vrstvení oblečení
 • Volte speciální běžecké oblečení – elastické, prodyšné, s dobrou ventilací a bez švů, které nebrání pohybu
 • Obuv je klíčová – běžecké boty s dobrým tlumením a správnou podporou nohy
 • Chraňte se před sluncem a větrem – čepice nebo šála na ochranu hlavy, sluneční brýle a krém s UV filtrem
 • Nezapomeňte na reflexní prvky – aby bylo vidět i za šera a tma

FITNESS OBLEČENÍ V AKCI – slevový kód: 5NM2022

Kategorie – oblečení