Jaké jsou nejlepší pilates cviky pro záda a páteř?

0

Jaké jsou nejlepší pilates cviky pro záda a páteř?

Pilates cviky jsou skvělým doplňkem cvičení pro zdravá záda a páteř. Pokud trpíte bolestmi v těchto oblastech, můžete zkusit následující cviky:

– Roll Up – Tento cvik pomáhá protáhnout celou páteř a posílit břišní svaly.

– The Swan – Cvik spočívající v polohování na břiše s následným zvedáním trupu a páteře. Posiluje zádové a krční svaly.

– Shoulder Bridge – Pomáhá posílit hýždě, břišní svaly a zádové svaly.

– Hip Twist – Cvik, který pomáhá posílit boky a spodní část zad.

– Spine Stretch Forward – Má za cíl protáhnout celou páteř a zlepšit flexibilitu obratlů.

Pilates cviky vám mohou pomoci zlepšit držení těla a snížit bolesti v oblasti zád a páteře. Je však důležité dodržovat správnou techniku a konzultovat s odborníkem, pokud máte nějaké zdravotní problémy.

fitness

Jaké jsou nejlepší pilates cviky pro záda a páteř?

Základní informace

Pilates je výbornou formou cvičení, kterou lze využít při posilování zádových svalů a zlepšení držení těla. V tomto článku se podíváme na některé z nejlepších pilates cviků pro záda a páteř.

1. Plank

Tento cvik je vynikající pro posilování celého těla a zejména zádových svalů. Lehněte si na břicho a opřete se o předloktí a špičky nohou. Držte tuto pozici po dobu 30 až 60 sekund.

2. Bird dog

Lehněte si na všechny čtyři a zároveň zvedněte levou ruku a pravou nohu nahoru. Držte tuto pozici po dobu 5 až 10 sekund a poté proveďte stejný pohyb s opačnou kombinací paže a nohy.

3. Child’s pose

Tento cvik je skvělý pro uvolnění napětí v zádech a ramenou. Klekněte na podložku a pomalu sahejte rukama dopředu, dokud se neodlehčíte a nezískáte pocit protažení v zádech a ramenou. Držte tuto pozici po dobu 20 až 30 sekund.

4. Back extension

Tento cvik vám pomůže posilovat zádové svaly. Lehněte si na břicho a položte ruce za záda. Pomocí svalů v zádech se zvedněte a držte tuto pozici po dobu 5 až 10 sekund.

5. Side plank

Tento cvik posiluje boky a zádové svaly. Lehněte si na bok a opřete se o předloktí a špičku nohy. Držte tuto pozici po dobu 30 až 60 sekund a poté proveďte stejný pohyb na druhém boku.

Použitím těchto pilates cviků můžete posílit záda a páteř a zlepšit vaše celkové držení těla. Pokud se vám líbí tento druh cvičení, najdete spoustu dalších cviků v této publikaci od Shape.com.dieta

FAQs

Jaké jsou nejlepší pilates cviky pro záda a páteř?

Existuje celá řada pilates cviků, které jsou určeny speciálně pro posílení zádových svalů a páteře. Mezi nejlepší patří:

1. Bridge

Tento cvik pomáhá zpevnit boky, stehna a zádové svaly. Ležte na zádech a ohněte nohy v kolenou. Pomalu a postupně zvedněte hýždě od podložky, dokud tělo, boky a kolena tvoří rovnou linii.

2. Cat-Cow

Jedná se o cvik, který pomáhá uvolnit svalové napětí v páteři. Začněte klečet na podložce, dlaně dejte na zem pod ramena. Nadechněte se a zahnutím páteře nahoru pohybem hlavy a hýždí zvyšte pohyb. Následně vydechněte a zahnete hlavu a hýždě dolů.

3. Swimming

Toto cvičení pomáhá posílit zádové svaly a zlepšuje vaši držení těla. Lehněte si na závěs a pomalu zvedněte ruce, nohy a hlavu ze země, aby se dotkly země pouze vaše břicho a kyčle. Následně pomalu změňte směr, aby tělo vypadalo jako plavání.

Důležité je si uvědomit, že aby byl cvik správně a bezpečně proveden, musí být cvičen správnou technikou. Je proto doporučeno absolvovat pilates pod vedením zkušeného instruktora.

gym

Pilates pro posílení zad

Pilates je skvělou formou tréninku pro posílení celého těla včetně zad. Pomocí cvičení pilates můžete zlepšit svou držení těla, zvýšit flexibilitu páteře, posílit svaly zad a zlepšit celkovou pohyblivost.

Jak probíhá cvičení pilates na záda?

Cvičení pilates na záda zahrnuje řadu cviků, které aktivují hluboké svaly na břiše a zádech. Mezi tyto cviky patří například torzní cviky, předklony s protažením páteře, plank nebo cviky s balonkem na břiše. Důležitou součástí cvičení je také správné dýchání a soustředění na správné zapojení svalů.

Jaké jsou výhody pilates pro záda?

Cvičení pilates pro posílení zad má mnoho výhod. Mezi hlavní patří:

  • Zlepšení držení těla
  • Zvýšení flexility páteře
  • Posílení hlubokých svalů na břiše a zádech
  • Zlepšení celkové pohyblivosti
  • Prevence bolesti zad

Pokud trpíte častými bolestmi zad, může být pilates skvělou formou prevence a léčby. Vždy však dbejte na cvičení s kvalifikovaným instruktorem, který vám ukáže správnou techniku a sestaví vhodný tréninkový plán.

Zdroj: Wikipedia

fitness

Jaké jsou nejlepší pilates cviky pro záda a páteř?

  • Roll up – posiluje svaly páteře a břicha
  • Swan – protahuje a posiluje svaly zad, trupu a krku
  • Spine stretch forward – protahuje svaly zad a posiluje břišní svaly
  • Saw – uvolňuje svaly zad, posiluje břišní svaly a mobilizuje páteř
  • Spine twist – posiluje svaly páteře a břicha, zlepšuje flexibilitu

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – cvičení