Jaké jsou nejlepší cviky pilates na nohy?

0

Jaké jsou nejlepší cviky pilates na nohy?

Pokud hledáte účinnou a zdravou formu cvičení pro nohy, pilates může být tou správnou volbou. Pilates nabízí několik cviků, které posilují svaly nohou, zlepšují posturu a podporují správné dýchání. Mezi nejlepší cviky patří:

 • Bridging – cvik, který posiluje hýžďové svaly a nohy. Lehněte si na záda s pokrčenými koleny a nohama na zemi, paže položte podél těla. Pak jemně zvedněte boky do výšky, dokud nevytvoříte rovnou linii od ramen po kolena.
 • Side leg lifts – cvik, který posiluje vnitřní a vnější stranu stehen. Lehněte si na bok a položte hlavu na paži, přitiskněte nohy k sobě. Pak zvedněte horní nohu do výšky, držte ji těsně nad dolní nohou a pomalu ji spusťte zpět.
 • Single leg circles – cvik, který posiluje svaly stehen a zlepšuje koordinaci a rovnováhu. Lehněte si na záda a pokrčte jednu nohu, zatímco druhou natáhněte nahoru. Pak kroužte předpaženou nohou kolem té vytáhnuté, dělejte několik opakování a pak to samé na druhou stranu.

Pamatujte, že při cvičení pilates je důležité správné dýchání a kontrola těla, takže se snažte cviky provádět pozvolna a s plnou koncentrací. Ať už jste začátečník nebo pokročilý, pilates může být skvělou volbou pro posílení a prokrvení nohou.

fitness
Jaké jsou nejlepší cviky Pilates na nohy?

Pilates na nohy

Pilates je typ cvičení, které spojuje dýchání a pohyb. Je oblíbený pro své pozitivní účinky na celé tělo, včetně nohou. Pilates může pomoci zlepšit flexibilitu, sílu a koordinaci nohou.

1. Bridging

Bridging je cvik, který pomáhá posílit hýždě a dolní část zad. Navíc se cvičení zaměřuje na nohy, protože musíte držet svou váhu na nohách a pohybovat se nahoru a dolů. Jak na to? Lehněte si na záda, ohněte si kolena a položte si nohy na zem. Dlaně dejte na zem vedle těla. Pak zvedněte boky nahoru, dokud nevytvoříte rovnou čáru od kolen po ramena. Držte tuto polohu pár vteřin a pak se vraťte zpět. Opakujte 10krát.

2. Single Leg Circles

Tento cvik pomáhá posílit nohy a zlepšit flexibilitu kyčlí. Jak na to? Lehněte si na záda, vystrčte jeden nohu a druhou dejte na zem. Dlaně dejte na zem vedle těla. Pomalu kružte nohou, která je ve vzduchu, v jednom směru a pak v opačném směru. Udělejte 5 kruhů v každém směru a pak přepněte nohy.

3. Side Leg Lifts

Tento cvik pomáhá posílit vnější stranu stehen. Jak na to? Položte se na bok, opřete se o loket a dejte druhou ruku na zem před sebou. Nohy dejte přes sebe a snažte se udržet je rovnoběžné s podlahou. Pak zvedněte nohu nahoru a dolů, aniž byste se dotkli nohou do sebe. Opakujte 10krát a pak přepněte strany.

Zdroj: https://www.shape.com/fitness/workouts/8-pilates-exercises-better-booty


dieta

Jaké jsou nejlepší cviky pilates na nohy?

Pilates Toe Taps:


Lehněte si na záda a mějte nohy napjaté vzhůru. Snažte se udržovat stehna stále přímo a udržovat plochý břišní sval. Pomalu snižte pravou nohu na zem a pak se vraťte k výchozí pozici. Následujícím krokem opakujte tento cvičení s levou nohou.

Pilates Single Leg Circles:


Lehněte si na záda a zvedněte jednu nohu rovně nahoru. Následně kružte pohyby s nohou všemi směry, snažte se udržet druhou nohu a břišní sval stále v klidu. Potom opakujte to samé s druhou nohou.

Pilates Scissor Kicks:


Lehněte si na záda a vezměte nohy zkřížené. Řežte nohama nahoru a dolů v opasek identickým pohybem. Udržujte břišní sval napjatý a stehna stále přímo.

Pilates Leg Pulls:


Začněte v poloze pro plank s lokty ponořenými dolů na zemi. Postavte se na prsty nohou, které tvoří úhel 90 stupňů se zemí. Následně vytáhněte jednu nohu nahoru a zdvihnete ji co nejvýše. Poté ji vrátíte zpět dolů a provedete to stejné s druhou nohou.

Pilates Leg Lifts:


Lehněte si na bok a zvedněte nohu naležato nahoru. Pomalu ji spusťte dolů a potom zvedněte zpět. Opakujte to na druhé straně.

Těmito cviky pilates na nohy můžete posílit svalstvo, zlepšit mobilitu a flexibilitu.

gym

Pilates na nohy pro silnější a zdravější spodní končetiny

Proč je pilates na nohy důležitý?

Pilates na nohy je skvělou formou cvičení pro zlepšení síly, flexibility a stability spodních končetin. Silnější nohy pomohou předcházet zraněním a bolestem zad, zlepšují držení těla a pomáhají při běžných denních aktivitách.

Jaké jsou nejlepší cviky na pilates nohy?

Mezi nejlepší cviky na pilates nohy patří například:

 • Roll up s míčem
 • Bridging na jedné noze
 • Single leg circles
 • Side leg series
 • Standing leg press

Jak začít s pilates na nohy?

Pilates na nohy může být obtížný pro začátečníky, takže je důležité se snažit postupovat pomalu a vždy poslouchat své tělo. Doporučuje se začít s jednoduššími cviky a postupně přidávat náročnější. Pokud si nejste jistí, zda cviky děláte správně, můžete si najít kvalifikovaného instruktora pilates a cvičit pod jeho vedením.

Outbound link

Pro více informací o pilates na nohy můžete navštívit Wikipedii o pilatesu.

fitness

Jaké jsou nejlepší cviky pilates na nohy?

 • Kroužení nohou
 • Stoupání po špičkách
 • Skákání s roztaženýma nohama
 • Tlakování míče nohama
 • Kyvadlování nohou
 • Náklon těla se zvednutou nohou

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – cvičení