Jaké jsou nejlepší cviky na svaly na rukou pro začátečníky?

0

Jaké jsou nejlepší cviky na svaly na rukou pro začátečníky?

Začátečníci, kteří chtějí posilnit své ruce, by měli začít cvičit základní cviky. Mezi nejlepší cviky patří kliky, bicepsový zdvih, francouzský tlak a práce s koulí.

Kliky jsou vynikajícím cvikem na celkovou sílu horní poloviny těla, včetně paží a hrudníku. Stačí položit dlaně na zem, narovnat tělo a spustit se dolů tak, aby se hrudník téměř dotkl země, a poté se zvednout nahoru.

Bicepsový zdvih je nejlepší cvik na svaly bicepsů. Držte činky v rukou a snažte se je zvednout až k ramenům. Tento cvik by se měl provádět pomalu a kontrolovaně.

Francouzský tlak je cvik zaměřený na zápěstí a tricepsy. Držte jednu činku a položte ji za hlavu. Poté zvedněte činku nahoru a zase dolů.

Práce s koulí je skvělý cvik na celkovou sílu rukou. Zvedněte činku nebo kouli v ruce a snažte se ji udržet na místě po dobu 30 sekund až 1 minuty.

Pamatujte si, že pro růst svalů jsou klíčové opakování a progresivní zátěž. Přidávejte tedy postupně váhu a snažte se každý týden podávat lepší výkon.

fitnessJaké jsou nejlepší cviky na svaly na rukou pro začátečníky?

Cviky na svaly na rukou pro začátečníky

Pro všechny, kteří chtějí posílit svaly na rukou, jsou zde nejlepší cviky, které mohou začátečníci vyzkoušet.

Kliky na hrazdě

Kliky na hrazdě jsou jednou z nejlepších cviků na svaly na rukou. Cvičení se zaměřuje na svaly tricepsu a bicepse. Pokud nemáte vlastní hrazdu, můžete si zakoupit jednu do bytu nebo do domu. Více informací o cviku na kliky na hrazdě naleznete zde.

Kličky na kolenou

Kličky na kolenou jsou ideální pro začátečníky, kteří se snaží získat sílu v rukou. Pomáhají posilovat svaly tricepsu a bicepse. Podívejte se na tento článek pro vysvětlení správného provedení cviku.

Zvedání činek

Zvedání činek je dalším účinným cvikem na svaly na rukou. Cvičení posiluje svaly bicepse. Doporučuje se použití lehkých činek, aby nedošlo ke zranění. Více informací naleznete zde.

Prkna

Prkna jsou dalším způsobem, jak posílit svaly na celém těle, včetně svalů rukou. Cvičení pomáhá při zvyšování síly paží. Pokud chcete vědět více o cviku prkna, podívejte se na tento článek.

Dipy

Dipy jsou cvikem na svaly na rukou, který se zaměřuje na svaly tricepsu. Snažte se udržet přímá záda a pomalým pohybem se spouštějte a šplhejte nahoru. Podívejte se na tento článek pro správné provedení cviku.

Pravidelný trénink těchto cviků pomůže začátečníkům získat sílu v rukou a posílit svaly bicepse a tricepsu. Vyberte si cviky, které vám nejvíce vyhovují, a pravidelně cvičte.


dieta

FAQs

Jaké jsou nejlepší cviky na svaly na rukou pro začátečníky?

Existuje mnoho účinných cviků pro svaly na rukou pro začátečníky. Zde jsou některé z nejlepších cviků, které můžete zahrnout do vašeho tréninkového plánu:

 • Kliky na hrazdě – tento cvik posiluje svaly na horní části těla, včetně triceps, biceps a ramena.
 • Cvičení s činkami – zahrnuje mnoho cviků, jako jsou zdvihy bicepsů, tlaky na mrtvou váhu a tiskové stojany, které posilují svaly na rukou.
 • Kettlebell Swing – tento cvik pomáhá posilovat svaly na rukou, zápěstí a ramena.
 • Push-ups – tohle je klasický cvik, který posiluje svaly na horní části těla.
 • Plank – tento cvik zahrnuje statické držení těla, což pomáhá posilovat svaly na rukou, zápěstí a ramena.

Vždy se ujistěte, že správně provádíte cviky a nezapomínejte přidávat postupně zátěž, aby vaše svaly mohly účinně růst.

gym

Expertní názor na téma svaly na rukou

Svaly na rukou jsou důležitou součástí celkového zdraví a funkčnosti těla. Je důležité pravidelně cvičit a posilovat svaly na rukou, aby se zlepšila celková síla, flexibilita a výkon. Kromě toho, silné svaly na rukou mají také pozitivní účinky na metabolismus a kardiovaskulární zdraví.

Existuje mnoho způsobů, jak posilovat svaly na rukou, včetně využití činek, kettlebellů neboisometrických cviků. Je důležité dbát na postupné zvyšování zátěže a vždy se zajistit správnou technikou. Tyto svaly mohou také být ohroženy častým používáním smartphoneů a počítačů, proto je důležité si pravidelně dávat pauzy a protahovat ruce a ramena.

Pro zdraví a dobrý výkon těla je nezbytné pravidelné posilování svalů na rukou. Doporučuji všem, aby si zařadili cvičení na tento svalový komplex do své tréninkové rutiny a vyvarovali se přetížení.

Pokud se chcete dozvědět více o svalové tkáni nebo posilování svalů na rukou, doporučuji navštívit Wikipedii a přečíst si více na téma svalová hypertrofie.

**Outbound link**: Svalová hypertrofie

fitness

Jaké jsou nejlepší cviky na svaly na rukou pro začátečníky?

 • Výpady s činkou
 • Přítahy k hrazdě
 • Průhyby
 • Bicepsový zdvih s jednoručkami
 • Tricepsový tlak s jednoručkami
 • Kliky na hrušce
 • Plank

Tyto cviky jsou vhodné pro začátečníky, protože jsou jednoduché, ale efektivní pro posílení svalů na rukou. Cvičte pravidelně, s postupem času zvyšujte náročnost a množství opakování.

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – trénink