Jaké jsou nejlepší cviky na spodní část svalů břišních?

0

Jaké jsou nejlepší cviky na spodní část svalů břišních?

Existuje mnoho cviků, které mohou pomoci posílit a zkondicionovat spodní část svalů břišních. Mezi nejlepší cviky na tento účel patří:

  • Leh přímkou: lehněte si na záda, pokrčte kolena a zvedněte nohy do vzduchu. Poté proveďte pomalé a kontrolované pohyby přímkou nahoru a dolů.
  • Posilování nohou vzhůru: lehněte si na záda a zvedněte nohy do vzduchu. Přitom je podržte rovně a poté provádějte pohyb nahoru a dolů.
  • Zkracovače: lehněte si na záda a zvedněte nohy do vzduchu. Poté se snažte pokrčit kolena k hrudníku a znovu se roztáhnout.
  • Plank: s čelem dolů se opřete o předloktí a prsty u nohou. Udržujte tuto polohu po dobu několika sekund a zvyšujte postupně délku cvičení.

Je důležité si uvědomit, že posilování spodní části svalů břišních vyžaduje pravidelnost a trpělivost. Pokud chcete vidět výsledky, měli byste cvičit alespoň 3-4krát týdně.

fitness

Spodní část svalů břišních – nejlepší cviky

Význam svalů břišních

Svaly břišní jsou důležité nejenom z estetického hlediska, ale i pro správné držení těla. Patří sem zejména svaly přímé břišní, šikmé břišní a svaly pánevního dna. Pokud chcete mít pevné a zdravé jádro, měli byste pravidelně trénovat svaly břišní.

Nejlepší cviky na spodní část svalů břišních

1. Plank

Plank neboli prkno je cvik, který posiluje jak svaly břišní, tak i svaly zádové, ramenní a pánevní. Pro správné provedení se postavte do předklonu, položte předloktí na zem a zvedněte se na špičky nohou. Tělo by mělo být v rovné linii od hlavy až k patám. Držte pozici co nejdéle.

2. Sezení na míči

Sedení na míči posiluje svaly trupu a zlepšuje stabilitu páteře. Usedněte na míč s rovnou páteří a nohama pevně na zemi. Ruce můžete skřížit na hrudi nebo položit na boky. Pak se začněte pomalu naklánět dozadu až do úhlu 45 stupňů a poté se vracejte do výchozí polohy. Opakujte toto cvičení 10 až 15 krát.

3. Kroucení trupu

Kroucení trupu posiluje svaly břišní a zlepšuje flexibilitu páteře. Lehněte si na záda s pokrčenými koleny a nohama na zemi. Ruce položte za hlavu a pomalu se začněte zvedat do sedu. Při tom se snažte co nejvíce dotknout svým loktem protilehlého kolene. Pak se jděte zpět do lehu a opakujte na druhé straně.

Závěr

Svaly spodní části břišní jsou důležité pro správné držení těla a mohou pomoci snížit riziko bolestí zad. Pravidelný trénink rozmanitých cviků napomáhá posílení svalů, což vede k lepšímu držení těla a zdravému jádru. Pokud vás zajímají další cviky na posílení svalů břišní, doporučujeme navštívit stránky www.shape.com, kde naleznete mnoho užitečných informací.


dieta

Jaké jsou nejlepší cviky na spodní část svalů břišních?

1. Lehnout si na záda a dělat nohy v záklonu

Tento cvik zaměřuje svaly břicha a posiluje je pro pevné břicho. Začněte tak, že si lehnete na záda s nohama v záklonu. Pak zvedněte hlavu a ramena ze země. Vydržte chvíli a opakujte 10-12krát.

2. Podélné sezení a zdvih hlavy

Tento cvik zaměřuje svaly břišních svalů s malým tlakem na hřbet. Začněte tak, že se posadíte se zády proti zdi. Pak ohněte kolena a položte nohy na zem. Zvedněte hlavu a ramena ze země. Vydržte chvíli a opakujte 10-12krát.

3. Levitující nohy

Tento cvik je skvělý pro posílení svalů břicha a dolní části zad. Začněte tak, že si lehnete na záda s rukama podél těla a nohama nataženými. Pak zvedněte obě nohy ze země, dokud nejsou kolmo k zemi. Držte tuto pozici a vydržte chvíli. Opakujte 10-12krát.

Tyto tři cviky jsou skvělým způsobem, jak posílit svaly břicha a dosáhnout pevného břicha.

gym

Expertní názor na téma svaly na břiše

Svaly na břiše jsou pro mnoho lidí neustále předmětem zájmu a úsilí o jejich vytvarování. Je to dáno nejen estetickým ideálem, ale také zdravotním přínosem, který s sebou přinese posílení tohoto svalového obvodu.
Existuje celá řada cviků a technik, které se věnují právě vytváření svalů na břiše. Nicméně důležité je si uvědomit, že svaly na břiše tvoří pouze součást celého komplexu svalů zad, břicha a pánevního dna. Proto je nutné věnovat pozornost také posilování těchto oblastí.
Pro efektivní posilování je důležité cvičit pravidelně a kombinovat různé typy cviků. Dále je třeba mít na paměti, že svaly na břiše nebudou viditelné, pokud je tělní tuk nad nimi příliš silný. Proto je také nutné dbát na celkovou dietu a snižování tělesného tuku pomocí kardiovaskulárních cvičení.
Pro další informace o cvičení a posilování svalů na břiše doporučujeme návštěvu relevantního článku v Wikipedii.

fitness

Jaké jsou nejlepší cviky na spodní část svalů břišních?

Seznam nejlepších cviků na spodní část svalů břišních:

  • Lehce zvednutí nohou vleže
  • Bicycle crunch
  • Plank se zdviženými nohama
  • Lehké zvedání nohou visem na hrazdě
  • Mountain climbers

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – trénink