Jaké jsou nejlepší cviky na horní svaly břicha u žen s nadváhou?

0

Jaké jsou nejlepší cviky na horní svaly břicha u žen s nadváhou?

Pro ženy s nadváhou může být těžké dosáhnout ideální postavy a vypracovat svaly na břiše. Nicméně existuje několik účinných cviků, které pomáhají posílit horní svaly břicha. Mezi nejlepší cviky patří:

 • Plank – tento cvik lépe zapojuje horní svaly břicha než klasické crunches a zároveň posiluje zápěstí a ramena.
 • Svahové crunches – toto cvičení se provádí na náchylně položeném sedadle, které umožňuje lepší cílení na horní svaly břicha.
 • Leg raises – tento cvik zajistí svalovou aktivitu na horních svaly břicha a současně zapojuje dolní břišní svaly.
 • Bicycle crunches – tento cvik pomáhá posílit horní svaly břicha a zároveň i dolní svaly.
 • Reverse crunches – tento cvik je velmi účinný pro horní svaly břicha, jelikož se zaměřuje na dolní část břicha, kde jsou tyto svaly umístěny.

Všechny tyto cviky jsou účinné při posilování horních svalů břicha u žen s nadváhou. Všimněte si však, že při snaze o získání ideální postavy hraje roli také správná strava a aktivní životní styl.

fitness

Jaké jsou nejlepší cviky na horní svaly břicha u žen s nadváhou?

Cvičení na horní svaly břicha u žen s nadváhou

Ženy s nadváhou nebo obezitou mají často problémy s břišními svaly. Kromě estetického vzhledu mohou mít také negativní vliv na zdraví. Kromě redukce tělesné hmotnosti a zdravé výživy je k posílení horních svalů břicha vhodné cvičení. Zde jsou nejlepší cviky, které by mohly pomoci:

1. Lehnout si na záda a zvednout nohy a ramena

Tento cvik je velmi účinný pro posilování horních svalů břicha. Lehneme si na záda, ruce si položíme pod záda a zvedneme jak nohy, tak ramena. Cvik opakujeme několikrát po dobu 30 sekund a relaxujeme.

2. Zkracovačky s míčem

Tento cvik je nejen pro svaly břicha, ale také pro dolní část zad. Potřebujeme fit míč a lehátko. Lehneme si na míč, držíme hlavu v rukou a zkracujeme břišní svaly. Opakujeme několikrát a relaxujeme.

3. Posilování pomocí závaží

Nejpoužívanější jsou klasické kliky, ale existuje i jiné způsoby použití závaží. Položíte si švihadlo přes záda a zvedáte horní polovinu těla. Cvik opakujeme několikrát a relaxujeme.

Závěr

Posilovaním horních svalů břicha u žen s nadváhou můžete zlepšit nejen vzhled, ale také zdraví. Obecně platí, že při cvičení je důležité dodržet pravidelnost a cvičit s dostatečnou intenzitou.

Další cviky pro posilování břišních svalů


dieta

FAQs

Jaké jsou nejlepší cviky na horní svaly břicha u žen s nadváhou?

Existuje mnoho účinných cviků na horní svaly břicha, které mohou pomoci ženám s nadváhou. Některé z nejlepších cviků zahrnují:

 • Crunches s fitball
 • V-UPS
 • Leg Raises s fitball
 • Plank
 • Spinning

Je důležité si uvědomit, že ženy s nadváhou by se měly před zahájením cvičení poradit s odborníkem. Důležité je také dodržovat zdravou stravu a doplňovat oxytocin pomůckami.

gym

Svaly na břiše u žen – expertní názor

Při cvičení svalů na břiše je důležité zaměřit se na správnou techniku. U žen je obvykle potřeba pracovat na posílení dolních svalů břišních, které mají tendenci být slabší než u mužů. Dobré cviky pro tohle jsou například plank, ledovce a kroužení s nohama. Pokud jsou tyto cviky prováděny správně a s dostatečnou intenzitou, může dojít k posílení svalů na břiše a zvýšení celkového tvaru těla.

Více informací o svaly na břiše u žen můžete najít na stránce Svalové břicho na Wikipedii.

fitness

Jaké jsou nejlepší cviky na horní svaly břicha u žen s nadváhou?

 • Plank – držení prkna na předloktích
 • Krabičkování – leh na zádech, zvedání trupu a hlavy
 • Flutter kick – leh na zádech, kmitání nohama nahoru a dolů
 • Stehování k sobě – leh na zádech, zvedání těla a nohou, střídavé pokrčování nohou
 • Výpady do stran – stoj na jedné noze, bokem k zrcadlu, krok na bok a pokrčení kolene, opakování na druhé straně

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – trénink