Jaké jsou nejlepší cviky na břišní svaly, které nezatěžují krční svaly?

0

Jaké jsou nejlepší cviky na břišní svaly, které nezatěžují krční svaly?

Pokud hledáte cviky na posílení břišních svalů, ale zároveň nechcete zatěžovat krční svaly, máme pro vás několik tipů. Mezi nejlepší cviky patří plank, russian twist a bicykle. Tyto cviky dokážou účinně zpevnit břišní svaly, aniž by váš krk byl přetěžován.

Plank je jedním z nejúčinnějších cviků na posílení celého těla, včetně břišních svalů. Stačí si lehnout na zem a položit si lokty pod ramena. Poté se pozvednout do polohy, kdy tvrdě držíte tělo v rovnoměrné linii od hlavy až po paty.

Russian twist je další skvělý cvik pro posilování břišních svalů. Usedněte si na zem s koleny pokrčenými před sebou. Poté se lehce nakloňte dozadu a ruce natažené dopředu. Postupně se otočte s břichem doleva a následně doprava, pohybujete se jen z boků.

Bicykl je cvik, při kterém ležíte na zádech s hlavou a rameny nad zemí a kolena pokrčenými. Poté se střídavě napodobuje pohyb jednoho kol a doprava, přitahujeme koleno ke straně opačné ruky a nestačíte se divit, jak pěkně se vytvaruje celý břišní svalový systém.

Takže pokud chcete posílit břišní svaly a zároveň chránit krční svaly, zkuste některý z těchto cviků. Vaše tělo vám za ně určitě poděkuje!

fitness

Jaké jsou nejlepší cviky na břišní svaly, které nezatěžují krční svaly?

Cviky vleže

Jedním z nejlepších cviků pro břišní svaly jsou klasické přímé zkracovačky, které můžete dělat vleže. Tyto cviky umožňují, aby se břišní svaly mohly plně koncentrovat bez námahy krčních svalů.

Můžete také zkoušet cviky, které kombinují přímé zkracovačky s opakováními nohou, takové cviky zahrnují například leg raises a flutter kicks.

Cviky v sedě

Další skvělé cviky na břišní svaly můžete provádět v sedě. Toto je obvykle pro mnoho lidí mnohem pohodlnější pozice než ležet na zádech.

Dobré cviky pro břišní svaly jsou například bicycle crunches, Russian twists a v-sit-ups.

Cviky v kleče

V některých případech může být vhodné vyzkoušet i cviky v kleče, které nezatěžují krční svaly tak, jako cviky prováděné vleže.

Takové cviky zahrnují například plank, side plank a plank s posouváním ramen.

Pokud se chystáte cvičit, měli byste začít pomalu a postupovat postupně. Pokud začnete cvičit příliš intenzivně, může to vést k zranění.

Pro další inspiraci a tipy na trénink břišních svalů můžete navštívit tento článek na stránkách bodybuilding.com.


dieta

Jaké jsou nejlepší cviky na břišní svaly, které nezatěžují krční svaly?

Cvičení na posilovacím míči

Cvičení na posilovacím míči je skvělou volbou pro posílení břišních svalů bez zbytečného zatížení krčních svalů. Například tzv. kroky na míči, planking na míči nebo twists na míči jsou efektivní cviky na břišní svaly, které stačí provádět několik minut denně.

Cviky na visací hrazdě

Cviky na visací hrazdě jsou také skvělou volbou pro posílení břišních svalů, které nezatěžují krční svaly. Visí-li se z hrazdy a zvedají se kolena k hrudníku, použijí se břišní svaly bez velkého zatížení krčních svalů.

Cvičení s vlastní vahou

Cvičení s vlastní vahou je další možností, jak posílit břišní svaly bez zbytečného zatížení krčních svalů. Například lahodné zkracovačky, kliky s přímými nohami nebo plank jsou skvělé cviky na břišní svaly, kterými můžete posilovat pravidelně od domova.

gym

Svaly na břiše

Zdravé a pevné svaly na břiše jsou nejenom esteticky atraktivní, ale také mají důležitou úlohu při udržování správného držení těla a ochraně vnitřních orgánů. Pro dosažení těchto cílů je důležité pravidelné cvičení a správná strava, která podpoří tvorbu svalů a zároveň sníží například hromadění tuku v oblasti břicha.

Mezi nejúčinnější cviky na svaly břicha patří klasický šplh, kroužení nohama, plank či twisty. Je důležité dbát na správnou techniku při cvičení, aby nedocházelo k poraněním či přetížení svalů.

Pročítání odborné literatury a konzultace s kvalifikovanými odborníky jsou klíčové k úspěšnému dosažení cíle. Pro více informací o svalové tkáni se podívejte na Wikipedii.

fitness

Jaké jsou nejlepší cviky na břišní svaly, které nezatěžují krční svaly?

  • Plank
  • Hluboké dýchání (vdech-nádech) vleže na břiše
  • Bicycle Crunches
  • Leg raises (nohy vzhůru)
  • Reverzní crunch (zadní šikmý sval)

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – trénink