Jaké jsou nejčastější chyby, které ženy dělají při tréninku břišních svalů?

0

Jaké jsou nejčastější chyby, které ženy dělají při tréninku břišních svalů?

Když jde o trénink břišních svalů, mnoho žen se spoléhá na tradiční cviky jako jsou sed-lehy, křížení nohou a ploché zvedání nohou, ale i přesto se jim nedaří dosáhnout viditelných výsledků. Často to bývá způsobeno nedostatkem správné techniky a přístupu k tréninku.

Jednou z nejčastějších chyb je nedostatečné aktivování svalů břicha při cvičení. Mnoho žen používá jená svaly na povrchu břicha a zapomínají na hluboké svaly jako jsou přímý sval břišní a svaly pánevního dna.

Další chybou je nedostatek variace cviků. Pokud se stále držíme stejných cviků, tělo se přizpůsobuje novému podnětu a dochází ke zpomalení vývoje svalů. Místo toho bychom měli cvičit různé cviky, včetně těch zaměřených na hluboké svaly břicha a svaly pánevního dna.

Posledním běžným problémem je nadměrné zaměření se na břišní svaly při snaze odstranit tuk na břiše. Tento přístup je chybný, protože je nemožné zhubnout určitou část těla pomocí cviků na konkrétní svalovou skupinu. Namísto toho bychom měli kombinovat trénink břicha s celkovým kardiovaskulárním tréninkem a zdravou stravou, aby bylo dosaženo úpravy celkové tělesné hmotnosti.

fitness

Jaké jsou nejčastější chyby, které ženy dělají při tréninku břišních svalů?

Jaké jsou nejčastější chyby, které ženy dělají při tréninku břišních svalů?

Nedostatečně aktivované břišní svaly

První chybou je nedostatečné aktivování břišních svalů. Mnoho žen si myslí, že stačí dělat „sto sedmdesát“, ale pokud břišní svaly neaktivují, tak se zbytečně unavují hýždě a spodní záda. Doporučení na to je aktivovat břišní svaly hned ze startu a držet je po celou dobu cviku.

(zdroj: women’s health)

Pouze opakované zkracování přímých svalů břišních

Další chybou, kterou ženy nejčastěji dělají je pouze opakované zkracování přímých svalů břišních. Přímé svaly břišní jsou důležité, ale nejsou jedinými svaly, které potřebujete posilovat. Zahrnujte také cviky, které zahrnují svaly základny, jako jsou například planky a postranní planky.

(zdroj: shape)

Používání špatných cviků

Ženy také často používají špatné cviky pro posilování břišních svalů. Například klasické zvedání nohou ležící na zádech může vést k bolestem v dolní části zad, pokud nebudete správně aktivovat břišní svaly. Místo toho zkusme cviky s míčem na posilování břišních svalů, které nezatěžují záda a pomáhají při aktivaci břišních svalů.

(zdroj: self.com)

Ignorování potřeby kardiovaskulárního tréninku

Jednou z nejčastějších chyb, které se vyskytují ženám při tréninku břišních svalů, je ignorování potřeby provozování kardiovaskulárního tréninku. Bez kardiovaskulárního tréninku může být velmi těžké zhubnout a dosáhnout patřičného tvaru břicha.

(zdroj: health.com)

Zanedbávání stravy

Je také důležité pamatovat na to, že zdravá strava hraje při cvičení důležitou roli. Bez zásobování těla dostatečným množstvím živin budete mít těžkou práci s rychlým zhubnutím.

(zdroj: women’s health)
dieta

Jaké jsou nejčastější chyby, které ženy dělají při tréninku břišních svalů?

Chyba 1: Pouze cvičení klasických sit-upů

Mnoho žen se zaměřuje pouze na klasické sit-upy, které cvičí břišní svaly pouze z jednoho úhlu a zanedbávají tak další svalové skupiny.

Chyba 2: Špatné držení těla

Často ženy nedrží tělo při cvičení správně a nedostatečně zapojují břišní svaly, což způsobuje, že cvik má menší účinek.

Chyba 3: Nedostatečný počet opakování

Některé ženy dělají cviky s malým množstvím opakování a netráví dostatečně času na trénink břišních svalů. Je důležité provádět cviky s dostatečným počtem opakování a délkou tréninku.

Chyba 4: Nedostatečné zatížení

Některé ženy používají příliš lehké zátěže nebo vůbec žádné a tím neposilují břišní svaly dostatečně. Je důležité použít dostatečné zatížení pro zlepšení výkonu svalů.

gym

Expertní názor na téma “svaly na břiše u žen”

Podle mnoha odborníků na fitness není svalová hmotnost na břiše u žen pouze estetickou záležitostí, ale také má zdravotní význam. Silné břišní svaly totiž podporují správné držení těla a zmenšují riziko zranění zad, zejména při časté a dlouhodobé činnosti sedění. Kromě toho se silné břišní svaly projeví i při sportovních aktivitách, kde umožňují lepší výkon.

Pro ženy je však důležité si uvědomit, že vytvoření břišních svalů vyžaduje nejen cvičení, ale také správnou stravu a celkový přístup ke zdravému životnímu stylu. Při cvičení se zaměřte na variabilitu cviků s použitím vlastní váhy, činkami nebo prostřednictvím cvičebních pomůcek.

Pro více informací o cvičení a vývoji břišních svalů doporučujeme návštěvu těchto stránek na Wikipedii:Břišní svaly.

fitness

Nejčastější chyby při tréninku břišních svalů u žen

  • Nedostatečná variabilita cvičení
  • Používání špatné techniky při provádění cviků
  • Nedostatečné zátěže při cvičení
  • Přehnaný počet opakování
  • Nedostatečná regenerace a odpočinek
  • Přílišný důraz na aerobní cvičení

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – trénink