Jaké jsou hlavní rozdíly mezi tradičním pilates a domácím pilates

0

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi tradičním pilates a domácím pilates?

Pilates je skvělou formou cvičení pro zlepšení tělesné kondice, svalového tonusu a flexibility. Existuje však rozdíl mezi tradičním pilates a domácím pilates.

Tradiční pilates se provádí pod vedením certifikovaného trenéra v tělocvičně nebo studiu. Trenér vás bude přesně navádět, jak správně provádět jednotlivé cviky, aby nedocházelo k poranění. Tradiční pilates se provádí na speciálních strojích, takže si můžete být jisti, že cvičíte správně.

Domácí pilates se provádí v pohodlí domova. Můžete sledovat cvičební videa nebo cvičit podle knihy. Přestože domácí pilates vyžaduje minimální vybavení, je důležité si zapamatovat, že nikdo vás nebude opravovat, pokud děláte něco špatně.

Výběr mezi tradičním a domácím pilatesem závisí na vašich preferencích a cílech. Pokud vám vyhovuje individuální přístup a více možností cvičení, zvolte tradiční pilates v tělocvičně nebo studiu. Pokud vám vyhovuje pohodlnost domova a flexibilita v cvičení, zvolte domácí pilates.

fitness


Jaké jsou hlavní rozdíly mezi tradičním pilates a domácím pilates

Tradiční pilates vs. domácí pilates

Co je to pilates a jak funguje?

Pilates je cvičení, které kombinuje statické a dynamické prvky, zaměřuje se na posílení a protažení svalů, zlepšení držení těla a posílení jádra. Toto cvičení je účinné pro lidi, kteří trpí bolestí zad, špatným držením těla nebo například i pro sportovce, kteří chtějí zlepšit svou výkonnost.

Existují dvě základní části: matový pilates a strojový pilates. Matový pilates se provádí bez pomůcek a vtahuje se do něj každá část těla. Strojový pilates se provádí na speciálně navržených strojích a používají se pro něj tzv. plameny, kruhy nebo hřebeny, které umožňují lepší koncentraci na jednotlivé partie těla.

Jaké jsou hlavní rozdíly?

Jak již bylo zmíněno, existují dvě základní formy pilatesu – tradiční a domácí. Hlavním rozdílem mezi těmito formami je způsob provedení, využití pomůcek a také úroveň osobního tréninku.

Tradiční pilates se provádí nejčastěji pod odborným dohledem instruktora, který vám ukáže a vysvětlí správnou techniku provedení cviku a koriguje vaše chyby. Tento druh pilatesu lze provádět na speciálních strojích, kruhových tělesech a dalších pomocných pomůckách. Instruktor se často zaměřuje na celistvost těla a pomáhá také vám překonat fyzické potíže nebo problémy s držením těla.

Na druhé straně, domácí pilates je zaměřen na provádění cviků bez odborného dohledu. Tento způsob pilatesu se provádí většinou na podložce nebo pohodlném koberci, získáte tak volnost a flexibilitu při cvičení. Bez odborného dohledu však může být těžké správně a bezpečně provést cvik a zároveň riziko zranění tímto cvičením významně narůstá.

Závěr

Nyní už víte, jaký rozdíl je mezi tradičním a domácím pilatesem. Záleží na vás, kterou formou si zvolíte a jakou úroveň tréninku si chcete zvolit. V každém případě si při cvičení dejte pozor na správnou techniku a dbejte na bezpečnost podle vašich fyzických předpokladů. Pokud s nimi máte nějaké problémy, konzultujte s odborníkem, který vám zajistí nejbezpečnější a nejúčinnější trénink na míru.

Zdroj: Wellandgood.comdieta

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi tradičním pilates a domácím pilates

Tradiční pilates

Tradiční pilates se často provozuje v posilovnách nebo studiích s certifikovanými pilates instruktory. Tyto instruktory vás vedou přes cvičení a pomáhají vám najít správné držení těla a správné dýchání. Tradiční pilates používá mnoho specifických strojů, jako jsou Reformer, Cadillac nebo Chair, což umožňuje provádět cvičení s větší kontrolou a testovat různé svalové skupiny.

Domácí pilates

Domácí pilates je založen na provádění pilates výcviku v domácím prostředí. Obvykle se cvičení provádí na jóga podložce a používají se menší pomůcky, jako jsou pásy nebo gymnastické míče. Pilates v domácím prostředí zahrnuje stejné základní principy jako tradiční pilates, ale může být méně strukturované, pokud nemáte zkušenosti s pilates.

Obecně lze říci, že tradiční pilates nabízí větší pestrost a výzvy pro pokročilé, zatímco domácí pilates je ideální pro začátečníky nebo pro ty, kteří chtějí zkusit pilates bez účasti instruktora.

gym
Domácí pilates – cvičení pro celé tělo doma

Domácí pilates – cvičení pro celé tělo doma

Pilates je skvělým způsobem, jak posílit a protáhnout celé tělo. Domácí pilates se stává stále populárnější variantou cvičení, a to především díky své flexibilitě – můžete si ho totiž zapracovat do svého každodenního života a cvičit tak, jak vám to nejvíce vyhovuje.

Co je domácí pilates?

Domácí pilates je variací klasického pilates na doma. Potřebujete jen podložku na cvičení, ideálně nějaký prostor, aby bylo dostatek místa pro cvičení a dobrou náladu.

Jak domácí pilates spustit?

Nejlepším způsobem, jak začít s domácím pilatesem, je najít si na internetu vhodný tutoriál. Najdete zde řadu videí a tutoriálů, které vám ukážou, jak správně cvičit. Stejně tak můžete zakoupit knihu nebo DVD s cvičeními pro začátečníky.

Proč si vybrat domácí pilates?

Existuje mnoho důvodů, proč si vybrat domácí pilates. Jedním z nich je určitě flexibilita. Díky domácímu pilates můžete cvičit kdykoliv a kdekoliv, jak vám to nejvíce vyhovuje. Nezáleží na tom, zda máte plný pracovní kalendář, malé děti či jiné závazky, pilates můžete cvičit vždy, když máte čas.

Dále je pilates skvělý pro celé tělo. Pomáhá zlepšit držení těla, posiluje svaly, zlepšuje flexibilitu a redukuje stres.

Zároveň se domácí pilates řadí k cvičení s nízkou náročností pro klouby a páteř, takže ho mohou praktikovat i lidé s omezenou pohyblivostí.

Závěr

Domácí pilates je skvělou volbou pro všechny, kteří chtějí posílit a protáhnout celé tělo. Díky flexibilitě můžete cvičit kdykoliv a kdekoliv, potřebujete jen podložku na cvičení a dobrou náladu. Pokud chcete dozvědět se více o pilates, můžete navštívit Wikipedia.

fitness

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi tradičním Pilates a domácím Pilates?

  • Tradiční Pilates se praktikuje ve speciálních studiích, zatímco domácí Pilates lze provádět v pohodlí domova
  • Tradiční Pilates často zahrnuje použití zvláštního zařízení, jako jsou reformery a cadillac, které nejsou dostupné v domácím prostředí
  • Tradiční Pilates je často veden profesionálním trenérem, který může pomoci s korekcí postavení a techniky, zatímco domácí Pilates lze provádět bez přímého dohledu
  • Tradiční Pilates se často skládá z několika různých cvičení, které jsou navrženy tak, aby posílily a protáhly celé tělo, zatímco domácí Pilates může být zaměřen na konkrétní oblasti (např. břišní svaly nebo dolní část zad)
  • Tradiční Pilates může být více sociální záležitostí, protože se jedná o skupinovou aktivitu, zatímco domácí Pilates je obvykle prováděn samostatně

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – cvičení