Jak zvýšit testosteron tréninkem a cvičením?

0

Jak zvýšit testosteron tréninkem a cvičením?

Pokud chcete zvýšit hladinu testosteronu, můžete využít různé tréninkové metody a cvičení. Pravidelným tréninkem, zejména posilováním, se buduje svalová hmota a stimuluje se produkce testosteronu. Zároveň je důležité věnovat pozornost správnému stravování a odpočinku.

Mezi nejefektivnější cviky pro zvýšení hladiny testosteronu patří dřepy, mrtvý tah, shyby, kliky a přítahy činky. Těmto cvikům se vyplatí věnovat zvýšenou pozornost a začlenit je do svého tréninkového plánu.

Kromě silového tréninku můžete využít i intervalový trénink (HIIT) a kardio trénink, které mohou také pozitivně ovlivnit hladinu testosteronu. Důležité je ale nezapomenout na dostatečný odpočinek, protože přetrénování může mít opačný efekt.

Další možností, jak zvýšit hladinu testosteronu, je i správný výběr potravin. Zvýšení hladiny testosteronu podpoří zejména potraviny bohaté na zinek, vitamín D, kreatin a další přírodní stimulanty.

Spojíte-li správnou stravu a trénink, můžete se těšit na zlepšení vaší svalové hmoty a zvýšení hladiny testosteronu. Vyhnete se také riziku zbytečného využití doplňků stravy a jiných umělých prostředků.

fitness
Jak zvýšit testosteron tréninkem a cvičením?

Co je to testosteron?

Testosteron je přirozený hormon nacházející se v těle mužů i žen, ale muži ho produkují větší množství. Tento hormon je zodpovědný za mnoho funkcí v těle, jako je sexuální touha, svalový růst a energie.

Proč zvyšovat testosteron?

Zvýšení hladiny testosteronu může pomoci s:

 • Svalovým růstem
 • Vytrvalostí
 • Zlepšením nálady
 • Zlepšením sexuálního života

Jak zvýšit testosteron?

Tréninkové metody

Jedním z nejlepších způsobů, jak zvýšit hladinu testosteronu, je vhodný trénink. Důležité je zaměřit se na:

 • Zvedání těžkých zátěží: více se zaměřovat na komplexní cviky pro nárůst svalové hmoty, jako například mrtvý tah, dřep nebo bench press s vyšší zátěží.
 • Vydržovací tréninky: snížení odpočinků mezi sériemi zvyšuje intenzitu celkového tréninku
 • Kardiovaskulární trénink: intervalový trénink je velmi účinný, zvláště pokud to kombinujete s během, rychlou chůzí nebo jinými nízko- a středně intenzivními aktivitami

Při tréninku je také důležité dbát na dostatečný odpočinek mezi jednotlivými tréninkovými jednotkami. Toto umožňuje regeneraci svalů a obnovení hladiny testosteronu.

Cvičební plán

Níže je návrh cvičebního plánu, speciálně navrženého pro zvyšování hladiny testosteronu:

 • Pondělí: Dřep 5 sérií x 5 opakování, mrtvý tah 3 série x 8 opakování, shyby 3 série x max. opakování
 • Středa: Bench press 5 série x 5 opakování, military press 3 série x 8 opakování, tricepsový tlak 3 série x 10 opakování
 • Pátek: Hip thrust 3 série x 10 opakování, bulharský dřep 3 série x 10 opakování, podélný běh (intervalový trénink) 8-12 opakování

Dieta

Strava hraje také velmi důležitou roli v zvyšování hladiny testosteronu. Je důležité jíst jídla bohatá na protein, zdravé tuky a sacharidy. Dbejte na to, aby vaše strava obsahovala dostatek zeleniny, ovoce a potravin obsahujících vitaminy a minerály. Důležité je také dodržovat správnou kalorickou bilancu, aby byl zajištěn dostatek energie pro tvorbu svalové hmoty.

Suplementace

Některé doplňky stravy mohou také pomoci při zvyšování hladiny testosteronu. Doporučuje se například konzumovat přírodní doplňky, jako jsou D-Aspartic Acid nebo ZMA.

Zvýšení hladiny testosteronu se dá dosáhnout správnou kombinací tréninku, stravy a doplňků stravy. Vážnější problémy s nízkou hladinou testosteronu by měl řešit odborník. Je důležité nezvyšovat hladinu testosteronu nekontrolovanými steroidy, jelikož jejich užívání může mít vážné důsledky pro zdraví.

Zdroje:


Jak zvýšit testosteron tréninkem a cvičením?

Co je testosteron a proč je důležitý?

Testosteron je hormon, který se vytváří v těle mužů i žen. U mužů je však produkce testosteronu mnohem vyšší a je zodpovědný za funkce jako růst svalové hmoty, zlepšení nálady a libido. U žen je testosteron důležitý pro udržení zdraví kostí a svalů.

Jak trénovat pro zvýšení hladiny testosteronu?

Trénink s činkami a jinými závažími může pomoci zvýšit hladinu testosteronu. Vyhýbejte se tréninku se sníženým objemem a vysokými počty opakování, ale spíše se soustřeďte na těžké, nízkoopakované tréninky. Váš trénink by také měl zahrnovat cviky, které aktivují svalová vlákna po celém těle, nikoli jen jednu konkrétní partii.

Jaké druhy cvičení zvyšují hladinu testosteronu?

Intenzivní kardio cvičení, jako jsou HIIT nebo sprinty, také zvyšují hladinu testosteronu. Plavání a běh na delší vzdálenosti by měly být nahrazeny kratšími výbušnými cvičeními.

Pro zvýšení hladiny testosteronu je také vhodné upravit stravu, preferovat potraviny bohaté na zdravé tuky a bílkoviny a minimalizovat sacharidy.

gym

Jak zvýšit testosteron

Testosteron je mužský pohlavní hormon, který má důležitou roli v životě každého muže. Bohužel se však vlévá do krevního oběhu celkem v malém množství, a tak mnoho mužů může trpět nedostatkem tohoto hormonu. Existuje mnoho způsobů, jak zvýšit hladinu testosteronu v těle. Jeden z těchto způsobů je například zlepšení stravy a zařazení potravin, které jsou bohaté na vitamíny, minerály a tuky. Další možností jsou specifické druhy cviků, které mohou zlepšit sekreci testosteronu. V každém případě by mělo být jakékoli řešení konzultováno s lékařem, aby se zajistilo bezpečí pacienta. Více se o tématu testosteronu můžete dozvědět na Wikipedii.

Jak zvýšit testosteron tréninkem a cvičením?

 • Váhy a posilování: Intenzivní trénink s váhami zvyšuje hladiny testosteronu.
 • Kondiční trénink: Kardiovaskulární trénink může také pomoci zvýšit hladiny testosteronu.
 • Kompromisní cviky: Některé cviky, jako je squat a deadlift, jsou známy pro zvýšení hladin testosteronu.
 • Kontrolujte svou stravu: Dodržování zdravé, vyvážené stravy s dostatečným příjmem bílkovin, tuků a uhlohydrátů může pomoci zvýšit hladiny testosteronu.
 • Vyhýbejte se stresu: Stres může snižovat hladiny testosteronu, takže se vyhýbejte nadměrnému stresu a snažte se udržovat správné množství spánku.

TOP KETO DIETA V AKCI