Jak zlepšit držení těla a pohyblivost: 15 minut pilates denně

0

Jak zlepšit držení těla a pohyblivost: 15 minut pilates denně

Pokud trpíte bolestmi zad, špatným držením těla či neustálými napětími v krku a ramenou, může být řešením pravidelná cvičení pilates. Pilates pomáhá posilovat svaly, zlepšit držení těla a pohyblivost kloubů. Pokud si každý den najdete 15 minut na cvičení, po pár týdnech uvidíte zlepšení nejen v tělesné kondici, ale třeba i na vašem psychickém zdraví.

Několik klíčových cviků pilates, které byste mohli zařadit do svého denního programu by mohlo být třeba:

 • Prkno (plank) – posilují se hlavně centrální svalové skupiny, ale cvik také zapojuje břišní svaly, zpevňuje svalstvo a zlepšuje držení těla.
 • Bridging – pomáhá posilovat svaly hýždí a zad, což vám pomůže v boji se špatným držením těla.
 • Prknová rotačka (plank twist) – cvik zapojuje břišní svaly, zlepšuje stabilitu páteře a posiluje hloubkovou svalovou soustavu.
 • Stoj s protahováním (standing stretch) – zlepšuje funkci kloubů dolních končetin a posiluje rovnováhu.

Pomocí těchto a dalších cviků a pravidelným cvičením pilates každý den na 15 minut, můžete pozvolna zlepšit své držení těla a pohyblivost a uvolnit napětí vašeho těla.

fitness

Jak zlepšit držení těla a pohyblivost: 15 minut pilates denně

Chcete zlepšit své držení těla a pohyblivost? Nemáte čas na dlouhé cvičení? Řešením může být denní cvičení pilates. Stačí 15 minut denně a budete se cítit lépe a pohybovat se snadněji.

Co je pilates?

Pilates je cvičení, které se zaměřuje na posílení svalů hlavně v oblasti břicha a zad. Díky držení těla a správnému dýchání se dokáže zlepšit pohyblivost a také se jedná o ideální relaxaci pro tělo a mysl. Pilates je vhodný pro lidi všech věkových kategorií.

Jak cvičit pilates?

Pro začátek stačí podložka na cvičení. Lehněte si na ni na záda a začněte zhluboka dýchat. Následně začněte procvičovat svaly břicha a zad pomocí nejrůznějších cviků. Pamatujte si, že správně držení těla je zásadní pro dosažení správného efektu pilates cvičení.

Ukázka pilates cviků:

Jak často cvičit pilates?

I když stačí 15 minut denně, ideální je cvičit pilates minimálně dvakrát týdně. Pokud vám to časově nevyhovuje, není problém si čas rozdělit na několik menších dávek v průběhu dne. Důležité je však pravidelně cvičit, abyste pocítili změnu svého držení těla a pohyblivosti.

Závěr

Pilates cvičení je skvělým způsobem, jak zlepšit své držení těla a pohyblivost. Stačí jen 15 minut denně a můžete začít. Pravidelnost je zásadní pro dosažení efektu, a tak si nezapomeňte najít čas na svůj denní rituál. Více informací o pilates naleznete na stránkách www.pilatesmethodalliance.org.


dieta

Jak zlepšit držení těla a pohyblivost: 15 minut pilates denně

Co je pilates?

Pilates je cvičební technika, která se zaměřuje na posílení svalů, zlepšení držení a pohyblivosti těla. Cvičení se provádí pomocí kontrolovaných pohybů a dýchání.

Jak zlepšit držení těla a pohyblivost pomocí pilates?

15 minut cvičení pilates denně může pomoci zlepšit držení těla a pohyblivost. Pilates cvičení se zaměřuje na zpevnění svalů, zejména centrální části těla, což může pomoci zlepšit držení těla. Zlepštění flexibility a pohyblivosti se dosáhne pomocí integrovaných cvičení s dýcháním, které podporují protahování svalů.

Jak s pilates začít?

Nejlepší je začít cvičením s instruktorem, který vám pomůže naučit se správně provádět cviky a dýchání. Pokud nemáte možnost navštěvovat instruktora, existuje mnoho videí a knih, které vám mohou pomoci s domácím cvičením. Pro začátečníky je ideální začít s jednoduchými cviky a postupně přidávat náročnější cviky, jak se budete cítit pohodlněji.

gym

Jak 15 minut pilates denně mohou přinést pozitiva do vašeho života

Pilates je účinná forma cvičení, která se zaměřuje na svalovou rovnováhu těla, posílení svalů hlavně břišních a zlepšení flexibility. Pravidelné cvičení pilates může být užitečné nejen pro zlepšení tvaru vašeho těla, ale i pro prevenci určitých zdravotních problémů.

Co jsou benefity, pokud cvičíte 15 minut pilates denně?

 • Zlepšení flexibility a mobility těla
 • Posílení svalů břicha a zádových svalů
 • Zlepšení držení těla a prevence bolesti zad
 • Zvýšení vitality a energie
 • Zlepšení postojů a stability v každodenním životě

Jak začít s cvičením pilates doma?

Pro začátečníky je dobré začít s jednoduchými cviky na posílení břišních svalů a rozšíření flexibility. Při cvičení pilates je důležité správné dýchání při cvičení – dechu a výdechu a kontrola hloubky dechu. Dobré je začít 3 cviky po dobu 1 minuty s odpočinkem mezi nimi a postupně cviky prodlužovat. Cvičit můžete na speciální podložce pro cvičení pilates nebo na podložce na zemi.

Cvičit pilates můžete v pohodlí domova a bez nutnosti mít nějakou speciální výbavu. Stačí vám pouze podložka na cvičení a oblečení, ve kterém se cítíte pohodlně. Pokud máte zájem, můžete navštívit speciální studio a navštívit lekce pod vedením instruktora.

Externí odkaz na wikipedia

Pokud vás pilates zaujal, můžete se dozvědět více informací o této formě cvičení na stránce wikipedia.org

fitness

Jak zlepšit držení těla a pohyblivost: 15 minut pilates denně

 • 15 minut denně pilatesu může výrazně pomoci zlepšit držení těla a pohyblivost.
 • Pilates zaměřuje na posilování svalů, zejména hlubokých stabilizačních svalů břišních a zadních partií.
 • Více pravidelné cvičení pilatesu může vést ke zlepšení koordinace a propojení mezi různými svalovými skupinami v těle.
 • Pilates také podporuje uvolnění napětí v těle a zlepšení flexibility a rozsahu pohybu kloubů.
 • Díky tomu může pilates pomoci předcházet zraněním a bolestem v oblasti zad, krční páteře, kyčlí a kolenech.
 • Pilates cvičení lze provádět jak v posilovně, tak doma s pomocí speciálních pomůcek, jako jsou třeba cvičební míče či gumové pásy.
 • Před zahájením cvičení pilatesu bychom však měli konzultovat svůj zdravotní stav se specialistou a přizpůsobit si cviky individuálně podle svých potřeb a možností.

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – cvičení