Jak správně cvičit na biceps

Jak správně cvičit na biceps? Jak docílit toho, aby bicepsy rychle rostly? Chcete velké bicepsy? Tak se držte těchto základních pravidel. Jakmile se však nedostavují první úspěchy, ihned se každý začíná vymlouvat na nejrůznější faktory, geny, špatné spalování nebo dokonce rady trenéra a při tom se zapomíná na zcela základní pravidla.

0

Chcete velké bicepsy? Tak se držte těchto pravidel

Drtivá většina začínajících cvičenců si asi pokládá úplně stejnou otázku. Jak docílit toho, aby bicepsy rychle rostly a vypadaly mohutně? Jakmile se však nedostavují první úspěchy, ihned se každý začíná vymlouvat na nejrůznější faktory, geny, špatné spalování nebo dokonce rady trenéra a při tom se zapomíná na zcela základní pravidla. Právě za dodržováním určitých zásad a trpělivostí stojí hmatatelné důkazy, že budování hmoty není žádným magickým zaklínadlem a je dostupně prakticky pro kohokoliv, kdo se o to rozhodne.

Bez určité síly to zkrátka nejde

Budete se možná divit, ale váha není tím nejpodstatnějším, co vám zaručí svalnaté ruce. Rozvoj paží však neposunete nikam, když budete zvedat pouhé desetikilové činky. Vše je o nalezení správné rovnováhy a kvalitním prováděním cviků. Musíte pečlivě zvážit jaké série a kolik opakování do tréninkového plánu zapojíte. V neposlední řadě se nesmí zapomenout na pozvolné přidávání váhy. Sval potřebuje vyprovokovat, být šokován a nucen se podvolovat stále většímu zatížení, jen tak ho probudíte k růstu. Tyto záležitosti a potřeby navyšování váhy každý cvičenec vycítí a bude přesně vědět, kdy mu aktuální váha nestačí. Nikdy však před zahájením posilování nezapomeňte na řádné procvičení, kterým předejdete nepříjemným úrazům.

Základ bicepsu je velká činka

Nehledejte v tom vůbec žádnou vědu. Nalezněte si velkou činku a začněte klasické zdvihy. Tento trénink samozřejmě okořeňte sérií cviků s jednoručkami. Snažte se cviky kombinovat jak v sedě, tak i ve stoje a s rozdílným úchopem. Svaly si za žádných okolností nesmí na cviky zvyknout, proto se snažte být kreativní a volit rozmanitější tréninkový plán. Měňte periody, váhu, počty opakování. Nikdy si z posilování nedělejte stereotypní stále dokola se opakující rutinu. Lehčí cviky dělejte s vyšším počtem opakování a naopak.

Vyvážený tréninkový plán

Mnoho cvičenců dělá velkou chybu v tom, že se úporně zaměřují pouze na jednu svalovou partii a ostatní ve svém mlhavém přesvědčení opomíjí. Cvičení neboli tréninkový plán musí být zaměřen i na ostatní partie. Především růst bicepsů podporujte řádnými cviky na tricepsy i ramena. V opačném případě mohou vaše bicepsy vyčnívat nad ostatními svalovými partiemi, což není vůbec estetické. Celá řada začínajících se hodně pídí po informaci, která by jim prozradila optimální délku cvičení.

Ta se různí s každým zvlášť. Nelze vzít jeden cvičební program a říct, že bude pro vás stejně dobrý jako pro druhého. Každé tělo je velice individuální. Platí však jedno obecné pravidlo. Časové doporučení poznáte podle vlastních schopností a výdrže svalové partie. Snažte se vždy cvičit až do vyčerpání. To je chvíle, kdy nedokážete udělat ani jedno opakování. To je vaše hranice, kdy se ze svalu ozývají úpěnlivé výkřiky. Jen tak donutíte své svaly opravdu růst. Také je důležité přizpůsobit četnost cvičení podle vašeho aktuálního věku. Čím více vám je, tím hůře se vaše svaly regenerují. Pokud se cítíte unavení, odložte trénink o další den a nechte své svaly bez obav odpočívat.