Jak si vytvořit tréninkový plán a udržet motivaci na hubnutí a cvičení

0

Jak si vytvořit tréninkový plán a udržet motivaci na hubnutí a cvičení

Chcete zhubnout a zlepšit svoji kondici, ale nevíte, jak začít? Nezoufejte, sestavení efektivního tréninkového plánu není nic složitého. Zde je několik tipů, jak na to:

 • Nastavte si cíle – přemýšlejte o tom, co chcete dosáhnout a jak dlouho vám to bude trvat. Zvolte si míru náročnosti, která odpovídá vašim možnostem a předpokladům.
 • Zvolte si správné cvičení – zvážte, co je pro vás nejvhodnější. Kardio cvičení na hubnutí, posilování svalů, aerobik, běh apod. Existuje celá řada tréninkových metod a cvičení, takže určitě najdete to, co vám vyhovuje.
 • Naplánujte si čas – věnujte se cvičení s pravidelností a vybírejte si čas, který vám vyhovuje. Mnoho lidí preferuje ráno, jiní odpoledne nebo večer. Zvolte si takový čas, který budete moci dodržovat a nedojde k rozpačitým momentům.

A jak udržet motivaci na hubnutí a cvičení? To také není nic složitého!

 • Najděte si kamaráda – společně vás to půjde lépe a zvládnete to i s větší chutí
 • Dejte si odměnu – po dosažení cíle si dopřejte něco, na co se těšíte. Motivací pro další úspěchy bude vědět, že na konci tahu je připravena odměna
 • Zkuste nové cvičení – nudí vás běhání po stejné trase? Zkuste něco nového, zajděte na plavání, na hodinu jógy nebo posilovnu.

Nebuďte zbytečně přísní k sobě. Pokud nedodržíte tréninkový plán jednou, dvakrát, nebo se nevyhnete oblíbené paštiky, neznamená to, že jste prohráli. Hlavní je pokračovat a nevzdávat se. Zvyknete si a brzy zápasíte s větší chutí.

fitness

Jak si vytvořit tréninkový plán a udržet motivaci na hubnutí a cvičení

Krok 1: Stanovení cílů

Než začnete cvičit a vytvářet plán, musíte si stanovit jasný cíl. Je důležité mít cíl, abyste mohli měřit svůj pokrok. Ujistěte se, že cíl je SMART (konkrétní, měřitelný, dosažitelný, relevantní a časově omezený).

Krok 2: Nalezení motivace

Zvyšování motivace a udržení pozitivního přístupu je klíčové pro vytrvání v hubnutí a cvičení. Najděte si tréninkového partnera, najděte si inspirační příklady, nebo si prostě připomeňte, jaký bude pocit, když dosáhnete svého cíle.

Krok 3: Plánování tréninku

Zvažte vaše časové možnosti a přizpůsobte tréninkový plán vaší denní rutině. Zvažte také, které druhy cvičení budou pro vás nejlepší, a které budou pomoci dosáhnout vašeho cíle.

Krok 4: Zdravá strava

Zdravá strava je klíčovou součástí každého hubnoucího a cvičícího člověka. Ujistěte se, že jíte dostatek zeleniny, ovoce a bílkovin a snižte příjem tuků a cukrů.

Krok 5: Odměna

Najděte si malé odměny za to, že se držíte vašeho tréninkového plánu a dietních zásad. Buďte sám sobě největší motivací.

Zdroj: https://www.usa.gov/ways-to-get-fit


dieta

FAQs: Jak si vytvořit tréninkový plán a udržet motivaci na hubnutí a cvičení?

Jak začít s tvorbou tréninkového plánu?

Než začnete tvořit svůj tréninkový plán, zamyslete se nad tím, jaké jsou vaše cíle. Chcete zhubnout, získat svalovou hmotu, zlepšit výkonnost nebo se prostě jen udržovat v kondici? Na základě svých cílů si pak můžete stanovit tréninkový plán, který bude odpovídat vašim potřebám a možnostem.

Jak si sestavit tréninkový plán?

Tréninkový plán by měl obsahovat různé druhy cviků, které se zaměřují na různé partie těla. Měl by být rozvržen na týdenní základě, aby byl dostatečně rozmanitý a nezvykl se na něj organismus. Kromě toho by měly být cviky postupně zvyšovány v obtížnosti a opakováních, aby byl trénink efektivní.

Jak udržet motivaci na hubnutí a cvičení?

Motivaci na hubnutí a cvičení lze udržovat například pomocí stanovení pravidelného tréninkového plánu, který si dodržujete. Důležité je také volit cviky, které vás baví a nežijete pocitem, že je musíte dělat. Pokud je pro vás cvičení stresující, zkuste ho propojit např. s poslechem oblíbené hudby nebo si najděte cvičebního partnera, který vám bude dělat společnost. Dále je důležité pamatovat si své vlastní úspěchy, odměnit se za snahu a nezdržovat se příliš na výsledcích, které se dostaví postupně.

gym

Hubnutí a cvičení: Jak se správně zapojit do tohoto procesu

Hubnutí a cvičení jsou dva těsně propojené procesy

Když si stanovíte cíl zhubnout, cvičení je nedílnou součástí celého procesu. Pokud se rozhodnete cvičit, ale neupravíte si stravu, vaše úsilí bude mnohem méně efektivní. Hubnutí a cvičení jsou tedy dva těsně propojené procesy, které jde ruku v ruce.

Zvolte si správný typ cvičení

Když se rozhodnete cvičit, je důležité zvolit si správný typ cvičení. Aerobní cvičení, jako je běh nebo jízda na kole, vám pomůže spálit tuky. Dále můžete využít silový trénink, který vám pomůže zpevnit vaše tělo a získat svalovou hmotu. Je však důležité si uvědomit, že každý typ cvičení je pro každého jedince individuální.

Následujte zdravou stravu

Nicméně, i když se zaměříte pouze na cvičení, hubnutí se stane mnohem efektivnějším, pokud následujete zdravou stravu. Vyvarujte se rychlému občerstvení, slazeným nápojům a jídlem s vysokým obsahem tuku. Místo toho si dopřejte kvalitní bílkoviny, zdravé tuky a ovoce a zeleninu.

Hubnutí a cvičení mohou být zábavné

Je důležité si uvědomit, že hubnutí a cvičení nemusí být jen o úsilí a obětování. Najděte si aktivitu, která vám bude přinášet radost. Můžete se například zkusit pustit do jógy, zumbě či běhu v přírodě. Hlavně si najděte způsob, jak udržet vynaložené úsilí dlouhodobě a bez stresu.

Pro více informací o správné životosprávě, cvičení a hubnutí navštivte wikipedii.

joga

Jak si vytvořit tréninkový plán a udržet motivaci na hubnutí a cvičení

 • Začněte s cílem – určete si, kolik kilogramů chcete zhubnout a jaký je váš cíl v tréninku
 • Stanovte si reálné a dosažitelné kroky – rozdělte si plán na menší kroky, které budete moci snadno dosáhnout
 • Přizpůsobte si trénink plánu vašemu životnímu stylu – najděte si takové cvičení, které vám bude vyhovovat a budete si ho moci zařadit do svého každodenního programu
 • Udržujte si disciplínu – cvičte pravidelně a vytrvale, abyste dosáhli svého cíle
 • Nezapomínejte na odpočinek – odpočinek mezi cvičením je důležitý, aby si tělo mohlo zotavit a regenerovat
 • Přidávejte si výzvy – když se vám daří, přidávejte si nové cíle a výzvy, aby vás trénink stále motivoval
 • Najděte si motivaci – najděte si inspiraci a motivaci k tomu, abyste zůstali při svém tréninku a cíli na hubnutí

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – hubnutí