Jak si sestavit outfit pro fitness trénink na zimu.

0

FITNESS OBLEČENÍ V AKCI – slevový kód: 5NM2022

Jak si sestavit outfit pro fitness trénink na zimu

Pokud se chystáte cvičit venku i přes zimu, určitě potřebujete kvalitní a funkční outfit, který vás ochrání před mrazem a umožní vám komfortní trénink. Při výběru oblečení je důležité myslet na vrstvení, aby se vám nezadýchalo a zároveň vám nebyla zima. V této příručce najdete několik tipů, jak si sestavit perfektní outfit pro fitness trénink v zimě.

Základem je tepelné spodní prádlo. Sázet můžete na merino vlnu nebo moderní syntetické materiály, jako je třeba polyester nebo elastan. Jsou lehké, rychleschnoucí a zároveň udržují tělo teplé. Doporučujeme zvolit kalhoty, které jsou dostatečně elastické a umožní vám volné pohyby.

Na vrch si oblečte funkční tričko s dlouhým rukávem. Ideální jsou opět materiály, které odvádějí pot z těla na povrch a rychleschnou. K tomu si můžete přidat bundu nebo mikinu z fleece materiálu, který udrží teplo a zároveň vás chrání před vichřicí.

Pokud trénujete venku i v zimě pravidelně, určitě potřebujete kvalitní zimní legíny. Ideálně by měly být vyrobené z voděodolného materiálu, aby se vám při sněhové nadílce nezmokly a také aby vás ochránily před větrem. Dalším důležitým faktorem je střih a materiál. Legíny by měly být dostatečně elastické, aby se přizpůsobily vaší postavě, ale zároveň by měly i dobře sedět, aby se vám při cvičení nesjížděly.

Aby vám nebyla zima na hlavě a rukou, nezapomeňte na čepice a rukavice. Doporučujeme zvolit opět funkční materiály, které dokážou udržet teplo a pomáhají odvádět pot.

Dobrou volbou jsou také boty s membránou a voděodolným vrchním materiálem. Ty vám zajistí stabilitu na sněhu a hlavně vám udrží nohy teplé a suché.

Sestavit perfektní outfit na fitness trénink v zimě není žádná věda, stačí si jen vybrat správné a funkční kousky oblečení. Tak neváhejte, a vyrazte na fitness trénink, i když venku mrzne a sněží.

fitness
Jak si sestavit outfit pro fitness trénink na zimu

Jak si sestavit outfit pro fitness trénink na zimu

1. Vrstvy jsou klíčové

Pro trénink na zimu je nutné zhodnotit, zda je potřeba vrstvit oblečení, aby bylo možné během cvičení udržovat teplo a zároveň minimalizovat pocení. První vrstvou by mělo být oblečení z funkčních materiálů, které dokážou dobře odvádět vlhkost z těla. Ideální jsou trička nebo mikiny s krátkým nebo dlouhým rukávem.

2. Bundy nebo vesty do zimy

Další vrstvou může být bunda nebo vesta do zimy. To v závislosti na teplotách, nebo typu zimního sportu, který se chystáte provozovat.

3. Spodní vrstva oblečení

Spodní vrstvou by měly být funkční trenky, které dokážou udržovat teplo a zároveň odvádět vlhkost od těla. Ideální jsou trouby nebo legíny z přírodního materiálu, které dopřejí vaší kůži přirozenou výměnu kyslíku a zabraňují pocení.

4. Kvalitní zimní obuv

Je důležité mít vhodnou obuv pro zimní tréninky. Kvalitní zimní boty s hrubší podrážkou zajistí dobré přilnutí na zasněženém, nebo zledovatělém povrchu. Boty by měly být zateplené a voděodolné, aby vaše nohy zůstaly suché a v teple.

5. Další doplňky

Při tréninku v zimě se hodí i různé doplňky jako jsou rukavice, čepice a šála nebo naopak ochranné brýle proti větru a sněhu. Rukavice by měly být zateplené, ale zároveň flexibilní, aby vám nedělaly problémy při manipulaci s váhami.

Na závěr je třeba připomenout, že kvalitní a atraktivní sportovní oblečení může být pro někoho motivací pro dosažení lepších výsledků. Ať už se jedná o zimní běhání, sjezdové lyžování, nebo jinou sportovní aktivitu, vybavení správným oblečením je velmi důležité pro to, abyste si z vašeho sportovního tréninku užili co nejvíce.

Runners World: The Best Winter Running Gear for Cold-Weather Workouts


FITNESS OBLEČENÍ V AKCI – slevový kód: 5NM2022

Jak si sestavit outfit pro fitness trénink na zimu?

V zimě je důležité mít vhodné oblečení pro fitness trénink venku. Při výběru oblečení dejte pozor na následující:

 • Vhodná spodní vrstva

  Důležité je vybrat si termoprádlo, které vás udrží v teple. Volte materiály, jako je polyester, nylon nebo merino vlna.

 • Základní vrstva

  Doporučujeme volit funkční trička s krátkými nebo dlouhými rukávy a elastické kalhoty. Materiály, jako jsou polyester nebo elastan, jsou vhodné pro tento typ oblečení.

 • Chráníme hlavu, ruce a nohy

  Pro ochranu hlavy můžete použít čepice nebo earbandy a na ruce rukavice. Boty na zimu by měly být voděodolné, pohodlné a zabezpečující dobré držení na sněhu a ledu.

 • Nezapomeňte na vrchní vrstvu

  Mezi vhodnými vrstvami jsou softshellové bundy nebo membránové bundy, které vám poskytnou ochranu proti větru a dešti.

Je důležité mít na zimní fitness tréninku vhodné oblečení, které vás ochrání a udrží v teple. Vyberte si oblečení z funkčních materiálů a nezapomeňte na ochranu hlavy, nohou a rukou.

gym

Fitness oblečení muži

Výběr správného fitness oblečení pro muže

Při cvičení v posilovně nebo při jiných sportovních aktivitách je důležité mít správné fitness oblečení. Muži by měli vybrat oblečení, které jim bude dobře sedět a budou se v něm cítit pohodlně.

Nejlepší materiály na fitness oblečení jsou polyester a elastan, protože jsou prodyšné a umožňují pohyb. Doporučujeme zvolit oblečení s technologií odvádějící pot, aby se udržely suché a pohodlné.

Další důležitý faktor je výběr správné velikosti. Příliš volné oblečení může způsobit tření, zatímco příliš těsné oblečení může omezit pohyb.

Outbound Link

Pro více informací o fitness oblečení navštivte Wikipedia.

fitness

Jak si sestavit outfit pro fitness trénink na zimu

 • Vybrat si termo funkční prádlo
 • Zvolit tričko s kratším rukávem a mikinu s kapucí
 • Zvolit legíny nebo kalhoty s fleece podšívkou
 • Nosit funkční ponožky a kvalitní sportovní boty
 • Oblečení doplňte potřebnými předměty, jako jsou rukavice, šála a čelenka

FITNESS OBLEČENÍ V AKCI – slevový kód: 5NM2022

Kategorie – oblečení