Jak si připravit ovesné vločky recepty na proteinové krekry pro fitness snídaňový boost

0

Jak si připravit ovesné vločky: Recepty na proteinové krekry pro fitness snídaňový boost

Poznáte, jak si snadno připravit chutné a zdravé fitness krekry z ovesných vloček. Excelentní volba jako proteinové snídání!

fitness

Jak si připravit ovesné vločky: Recepty na proteinové krekry pro fitness snídaňový boost

Ovesné vločky jsou skvělým zdrojem potravy pro ty, kteří chtějí posílit své tělo. Jsou plné bílkovin a vlákniny, které podporují tvorbu svalů a zlepšují trávení. Ovesné vločky jsou také skvělou volbou pro snídani, protože vám dodají potřebnou energii na celý den.

V tomto článku si ukážeme, jak si připravit ovesné vločky, aby se z nich staly krekry plné bílkovin. Tyto krekry budou skvělým doplňkem k vašemu fitness snídaňovému plánu. Jejich příprava je jednoduchá a budete překvapeni jejich vynikajícím chuťovým zážitkem.

Ingredience:

– ½ šálku ovesných vloček
– 2 lžíce mandlového másla
– 2 lžíce medu
– 1 vejce
– 1 lžička vanilkového extraktu
– ¼ šálku proteinového prášku (doporučujeme využít proteinový prášek s vysokým obsahem bílkovin a nízkým obsahem sacharidů)

Postup:

1. Zahřejte troubu na 170°C.

2. Smíchejte ovesné vločky, mandlové máslo, med, vejce a vanilkový extrakt v míse. Směs by měla být hustá a konzistence podobná těstu.

3. Přidejte proteinový prášek a dobře promíchejte. Pokud bude směs příliš hustá, přidejte trochu vody.

4. Vytvarujte ze směsi tenké placičky a položte je na pečící papír.

5. Pečte 15-20 minut, dokud krekry nezhnědnou.

6. Nechte krekry vychladnout a můžete si je vychutnat!

Zdroj: https://www.menshealth.com/nutrition/a27615683/homemade-protein-bars/

Tento recept je velmi výživný a bohatý na bílkoviny – ideální pro fitness buňky, které se snaží získat co nejvíce živin z každodenní stravy. Navíc se snadno přizpůsobí vašim chutím a preferencím.

Pokud máte rádi sladší chuť, můžete do směsi přidat více medu. Pokud se vám zdá směs příliš hustá, můžete přidat trochu vody. Pokud se nevypořádáte s proteinovým práškem, skvělé výtěžky můžete dostat i z oříškových másla (můžete použít různé druhy ořechových másel), nebo použít ovesné mléko nebo jinou rostlinnou mléčnou náhradu.

Dobrou volbou jsou také přídavky do směsi jako semena či ořechy. Nemusíte se bát přidat rozinky, chia semínka či kakaové nibs.

Ovesné vločky jsou rychle připravované a potřebné k udržení zdraví. Rozhodně jsou tím správným posilovacím zdrojem při plánování vašeho snídaňového plánu. Takže, co takhle si připravit domácí krekry z ovesných vloček? Jsou to skvělé fitness pochoutky!


dieta

Jak si připravit ovesné vločky – recepty na proteinové krekry pro fitness snídaňový boost

Co jsou ovesné vločky?

Ovesné vločky jsou základním kamenem fitness stravy. Jsou zdravé, bohaté na vlákninu a zároveň přináší dlouhotrvající pocit sytosti. Proto jsou ideálním zdrojem energie na celé dopoledne.

Jak si připravit ovesné vločky?

Existuje mnoho způsobů, jak si ovesné vločky připravit. Záleží na tom, zda máte rádi sladké, slané nebo spíše neutrální chutě. Některé nejoblíbenější recepty jsou:

  • 1. Variantu: Do misky dejte ovesné vločky a zalijte je mlékem. Přidejte libovolné ovoce, ořechy, med nebo skořici. Dobře promíchejte a nechte odpočinout alespoň 5 minut.
  • 2. Variantu: Ovesné vločky smíchejte s jogurtem nebo tvarohem. Přidejte med, ovoce a ořechy dle vlastní chuti.
  • 3. Variantu: Připravte si proteinové krekry. Smíchejte ovesné vločky s proteinovým práškem, přidejte vejce, sýr a koření dle chuti. Těsto vytvořte do požadovaného tvaru a pečte v troubě.

Proč jsou proteinové krekry dobrým fitnes doplňkem?

Proteinové krekry jsou perfektním fitnes doplňkem, jelikož jsou bohaté na bílkoviny a vlákninu a přesto mají velmi nízký obsah kalorií. Jsou tak ideálním zdrojem energie pro celé dopoledne a přitom nezatěžují tělo nepotřebnými kaloriemi.

Zdroj: www.fithappens.cz

gym

Jak si připravit ovesné vločky recepty na proteinové krekry pro fitness snídaňový boost

  • Nakoupíme ovesné vločky a proteinový prášek v obchodě s potravinami.
  • Smícháme ovesné vločky s proteinovým práškem a přidáme vodu.
  • Vytvarujeme hladké těsto a necháme odpočinout po dobu 30 minut.
  • Těsto rozválíme na tenký plát a nakrájíme na malé kousky.
  • Pečeme v troubě při teplotě 180 °C po dobu 15-20 minut.
  • Servírujeme proteinové krekry s oblíbenou přílohou nebo použijeme jako zdravou alternativu k obyčejným krekrům.

joga

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – Fitness recepty