Jak si najít čas na 15 minut pilates denně?

0

Jak si najít čas na 15 minut pilates denně?

Pilates je skvělou formou cvičení, která pomáhá posilovat tělo, zlepšovat držení a uvolňovat napětí. A co je nejlepší, stačí jen 15 minut denně!

Najít si na to čas ovšem může být v dnešním uspěchaném světě náročné. Proto je důležité si najít strategie, jak si tyto 15 minut denně vyhradit.

Zkuste si například vstávat o 15 minut dříve, nebo si najít čas během oběda. Další možností je využít čekání na něco, například na vlak, autobus, nebo kávu v kavárně. A pokud máte možnost, můžete si v kanceláři udělat přestávku a jít si na chvíli cvičit pilates.

Vyhradit si 15 minut denně na pilates je tedy otázka organizace času a priorit. Když si uvědomíte, jakou prospěšnost vám tato krátká chvíle může přinést, určitě si najdete způsob, jak ji zapojit do svého každodenního života.

fitness

Jak najít čas na 15 minut pilates denně?

Jak najít čas na 15 minut pilates denně?

Pilates je skvělá forma cvičení, která pomáhá s posilováním těla, zlepšením držení těla a celkovým fyzickým i psychickým zdravím. Mnoho lidí se však stále potýká s tím, že nedokážou najít dostatek času na pravidelné cvičení. Pokud patříte k nim, máme pro vás pár tipů, jak si najít čas na 15 minut pilates denně.

Najděte si stálý čas během dne

Najděte si ten správný čas během dne, kdy se vám nejlépe cvičí. Pokud ráno patříte k těm, kteří se dokážou rychle vzbudit a hned začít cvičit, zkuste si najít chvilku po probuzení. Pokud máte naopak větší sílu a energii večer, zacvičte si před spaním.

Plánujte dopředu

Plánujte si své cvičení dopředu. Může to být i pouhé 15 minut, ale pokud si to naplánujete a cvičíte pravidelně, je to velký krok k lepšímu zdraví. Pokud máte vyšší motivaci v týdnu, naplánujte si cvičení na víkend a užívejte si volné chvíle.

Zacvičte si během reklam

Pokud rádi trávíte čas před televizí a sledujete oblíbený seriál, zkuste si zacvičit během reklamové přestávky. I ta může trvat 15 minut a vy tak budete mít svůj denní trénink za sebou.

Zapojte rodinu

Trénujte s rodinou. Pokud máte doma malé děti, můžete je zapojit do cvičení a tím posilovat s nimi vaše vztahy. Navíc získají i oni užitečnou zkušenost.

Věříme, že s těmito tipy najdete čas na 15 minut pilates denně. Pokud vás zajímají další tipy a triky, můžete si přečíst tento článek od magazínu Self.

© 2023 Pilates ČRdieta

Jak si najít čas na 15 minut pilates denně?

1. Plánujte si cvičení dopředu

Přemýšlejte o tom, kdy vám nejvíce vyhovuje cvičit, a plánujte si ho do svého denního rozvrhu jako pevnou aktivitu.

2. Zkuste ranní cvičení

Pokud ráno máte na chvíli volnou chvíli, zkuste si naplánovat pilates hned po probuzení. Tak si získáte energii na celý den.

3. Využijte přestávky

Máte přestávku v práci nebo během vašeho pracovního dne? Vyzkoušejte si krátké cvičení, které vám dodá energii na další úkoly.

4. Zapojte rodinu

Zapojte i vaši rodinu do vašeho cvičení a zkuste společně trávit 15 minut denně cvičením pilates.

5. Najděte si inspiraci

Vyberte si inspirující instruktorku nebo podívejte se na videa na YouTube, aby vás motivovali k pilates každý den.

gym

Každý den 15 minut cvičení Pilates může udělat obrovský rozdíl ve vašem zdraví a pohodě. Pilates je skvělou formou cvičení, která spojuje dechové techniky s hloubkovými cviky pro posílení jádra a zlepšení flexibility.

Výhody cvičení Pilates

Posílení jádra

Mnoho cviků Pilates se zaměřuje na posílení svalů v oblasti břicha, dolní části zad a pánve. Tím vám pomohou zlepšit stabilitu a vyrovnat diskrétní nedostatky v držení těla.

Zlepšení flexibility

Cvičení Pilates je ideální pro zlepšení flexibility celého těla. Pomáhá protáhnout svaly, zlepšit rozsah pohybu a snížit riziko zranění. Cvicení Pilates proto není jen pro sportovce a tanečníky, ale také pro všechny, kteří chtějí zlepšit svou pohyblivost a celkovou kondici.

Jak začít cvičit Pilates

Pokud jste nováček v tomto typu cvičení, můžete začít s několika základními cviky a postupně přidávat ty náročnější. Pilates cviky můžete najít na internetu včetně videí, která vám ukážou správnou techniku. Nejlepší způsob jak začít cvičit Pilates je ale se školeným trenérem, který vám ukáže správnou techniku a bude vás kontrolovat.

Pokud vás zajímají další informace o cvičení Pilates a jeho výhody, zkuste navštívit odkaz na Wikipedii.

fitness

Jak si najít čas na 15 minut pilates denně?

  • Rozvrhněte si čas – najděte si každý den 15 minut na pilates
  • Zaměřte se na prioritu – uznáte pilates jako důležitou součást svého tělesného zdraví
  • Vyhledejte kurz – pokud jste začátečník, najděte si kurz, který vás provede základy
  • Najděte si místo – najděte si klidné místo, kde se budete moci soustředit bez rušení
  • Začněte pomalu – neuspěchávejte to, začněte pomalu a postupně si zvyšujte náročnost
  • Najděte si parťáka – usnadníte si to navzájem, najdete-li si pilates parťáka, se kterým budete trénovat

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – cvičení