Jak se dostat do formy s pilatesem na míči: Tipy a triky od odborníků

0

Jak se dostat do formy s pilatesem na míči: Tipy a triky od odborníků

Pilates na míči je skvělou formou cvičení, která vám pomůže posílit celé tělo a zlepšit svou pohyblivost. Pokud chcete začít cvičit pilates na míči, měli byste si připravit podložku a vhodné oblečení.

Pokud jste začátečník, může být užitečné zahájit cvičení s odborníkem, který vám ukáže správnou techniku a pomůže vám přizpůsobit cviky vašim individuálním potřebám.

Při cvičení pilatesu na míči je důležité udržovat správnou pozici těla a dýchání. Při každém cviku si dejte pozor, aby vaše páteř zůstávala v rovné poloze a abyste si nezpůsobili zranění.

Mezi oblíbené cviky patří například “broušení”, kdy ležíte na míči s nohama zvednutýma, a posunujete se pomalu nad míčem směrem k hlavě. Dalším oblíbeným cvikem je “most”, kde ležíte na zádech s nohama položenými na míči a zvedáte boky do výšky.

Pilates na míči je skvělou formou cvičení, která vám pomůže posílit celé tělo a zlepšit svou pohyblivost. Nezapomeňte cvičit pravidelně a přizpůsobit si cviky svým potřebám.

fitness

Jak se dostat do formy s pilatesem na míči: Tipy a triky od odborníků

Jak se dostat do formy s pilatesem na míči: Tipy a triky od odborníků

Co je to pilates na míči?

Pilates na míči je jemná forma, která spojuje pilates a míč. Míč se používá k upevnění rovnováhy a posílení svalů. Pilates na míči je velmi oblíbený, protože pomáhá posílit tělo a zlepšit držení těla.

Jak začít s pilatesem na míči?

Pokud ještě nemáte vlastní míč na pilates, můžete si ho zakoupit v obchodě s fitness potřebami nebo na internetu. Pokud jste začátečník, doporučujeme začít s menším míčem, aby bylo udržení rovnováhy snazší.

Je důležité si uvědomit, že jako každá jiná forma cvičení, i pilates na míči vyžaduje správnou techniku. Proto je lepší začít s jednoduššími cviky a postupně se posouvat k náročnějším. Pokud nevíte, jak začít, můžete vyhledat instruktora pilatesu, který vám pomůže s výběrem správných cviků a naučí vás správnou techniku.

Několik tipů pro pilates na míči:

 • Začněte pomalu, ujistěte se, že máte správnou techniku a řiďte se pokyny svého instruktora.
 • Dýchejte správně a hlouběji, abyste uvolnili napětí v těle.
 • Odstupujte od míče, pokud máte pocit, že ztrácíte kontrolu.
 • Nenechte se omezovat časem, zvolte si tempo, které odpovídá vašemu tělu.
 • Dbejte na správné držení těla a udržujte rovnováhu.

Závěr

Pilates na míči je skvělým způsobem, jak se dostat do formy a zlepšit své zdraví. Nízké nároky na svalovou sílu a snadné cviky ho dělají vhodným pro začátečníky, ale i pro ty pokročilé. Pokud si chcete zlepšit držení těla, snížit stres a uvolnit svalové napětí, pilates na míči je tou pravou volbou pro vás.

Pro více informací o pilatesu na míči doporučujeme tento článek na stránkách Mayo Clinic.


dieta

Jak se dostat do formy s pilatesem na míči: Tipy a triky od odborníků

1. Zakupte kvalitní míč

Pro správnou praxi pilatesu na míči je nezbytné pořídit si kvalitní míč, který je dostatečně pevný a velikostně vyhovuje vaší výšce. Pokud není míč dostatečně pevný, nemáte správnou oporu pro cvičení.

2. Začněte postupně

Pilates na míči posiluje celé tělo, včetně hloubkových stabilizačních svalů. Proto je důležité začít cvičit postupně, ať již jste začátečník nebo pokročilý cvičenec. Při cvičení se soustřeďte na správné provedení cviků a nedovolte si začít točit či vyklouzávat z míče.

3. Pracujte s dechem

Dech je velmi důležitým prvkem pilatesu a pomáhá vám udržet správnou pozici během cvičení na míči. Snažte se cvičit v souladu s dechem, tedy například při nádechu protahuje a při výdechu se soustředíte na svalovou kontrakci.

4. Nezapomínejte na protahování

Po skončení cvičení na míči nezapomínejte na důkladné protažení celého těla. To vám pomůže udržet správnou pohyblivost kloubů a svalů.

5. Pravidelnost

Pro dosažení maximálního účinku a formy s pilatesem na míči je důležitá pravidelnost cvičení. Snažte se cvičit minimálně 2-3x týdně v dostatečně dlouhých intervalech a uvidíte, že se brzy dostaví viditelné výsledky.

gym

Pilates na míči – cvičení pro tělo i mysl

Pilates na míči je druh cvičení, který se stal velmi populárním, a to nejen mezi amatérskými sportovci, ale také mezi profesionálními sportovci. Tento druh cvičení kombinuje prvky tradičního pilates s použitím velkého míče. Díky tomu je cvičení mnohem intenzivnější a zábavnější, a také se zaměřuje na posílení středu těla, což zlepšuje držení těla a celkovou stabilitu.

Jak na to?

Pilates na míči se skládá z mnoha různých cviků, které jsou zaměřeny na posílení různých částí těla. Mezi nejznámější cviky patří plank, zvedání kyčlí, sedení na míči a mnoho dalších. Pro správné provedení cviků je třeba mít k dispozici speciální velký míč, který slouží jako pomůcka.

Výhodou pilates na míči je, že se jedná o cvičení, které lze provádět jak v posilovně, tak i doma. Stačí mít k dispozici vhodné cvičební pomůcky a potřebné znalosti k provedení cviků. Pravidelné cvičení pilates na míči přinese viditelné výsledky během několika týdnů, a to jak po stránce fyzické, tak i psychické.

Naučte se pilates na míči s námi

Pokud se chcete naučit pilates na míči a objevit jeho mnoho výhod, můžete navštívit náš kurz, kde se dozvíte vše potřebné o tomto druhu cvičení. V kurzu se naučíte správné provedení jednotlivých cviků, získáte návod na vytvoření vlastního tréninkového plánu a také získáte různé tipy a triky na zlepšení vašeho zdraví a fyzičky.

Pro více informací o pilates na míči navštivte stránku věnovanou pilates na Wikipedii.

fitness

Jak se dostat do formy s pilatesem na míči: Tipy a triky od odborníků

 • Naučte se správné držení těla
 • Začněte s jednoduchými cviky
 • Využijte podporu míče při náročnějších cvicích
 • Zkuste vyvážený trénink celého těla
 • Vyhněte se nadměrnému napětí a násilnému cvičení
 • Nepodceňujte regeneraci a protahování po cvičení

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – cvičení