Jak připravit tělo a mysl na powerjógu – návody a tipy pro nováčky

0

Jak připravit tělo a mysl na powerjógu – návody a tipy pro nováčky

Pokud chcete začít pravidelně cvičit powerjógu, je důležité připravit své tělo i mysl. Pomocí následujících tipů a návodů se můžete připravit na tento náročný trénink.

Návyky a zdravá strava
Při cvičení powerjógy se vám bude hodit energie i síla, proto je důležité mít zdravý životní styl. Mějte pravidelný spánek, pijte dostatek vody a stravujte se zdravě, při čemž dbáte na dostatek bílkovin a zeleniny.

Rozehřátí
Když máte před sebou trénink powerjógy, bude pro vás důležité, abyste se správně rozehřáli. Zahrněte do něj různé cviky a protažení kloubů, svalů a šlach.

Dechové cvičení
Dech je klíčovým prvkem powerjógy. Pokud se budete správně nadechovat a vydechovat, zlepšíte svou činnost a snížíte stres. Proto se ujistěte, že provádíte i dechová cvičení.

Regulace tělesné teploty
Powerjoga je velmi náročná a může způsobit, že se celé tělo zapotí. Proto je důležité, aby tělesná teplota byla regulována. Oblečte se přiměřeně a najděte si prostor, kde je vhodná teplota.

S těmito návody a tipy můžete být připraveni na trénink powerjógy. Dbáte tak o své zdraví a správnou techniku. Užijte si cvičení!

fitness

Jak připravit tělo a mysl na powerjógu – návody a tipy pro nováčky

Co je powerjóga?

Powerjóga je moderní forma jógy, která se zaměřuje na posílení, zlepšení flexibility, koordinace, rovnováhy, ale také na uvolnění stresu a napětí v těle. Jedná se o dynamickou a rychlou formu jógy s různými variacemi póz, které jsou provázeny srovnáním dechu s pohybem.

Jak připravit tělo a mysl na powerjógu?

Před začátkem powerjógy je důležité se nejdříve dobře rozehřát, aby se tělo dostalo do správného režimu a náročnějším pózám bylo snadnější se přizpůsobit. Rozehřát se můžete pomocí několika jednoduchých cvičení jako jsou roztahování a ohýbání, rotace páteře a ramen, cvičení na uvolnění kyčlí a vnitřních stehenních svalů.

Dále je důležité myslet na dech. Powerjóga se totiž, jak už bylo zmíněno, snaží soustředit dech na pohyby. Je to důležité pro dosažení správného toku energie v těle, uvolnění stresu a lepší koncentraci.

Posledním krokem před samotným tréninkem je zvolit si vhodné oblečení a podložku. Oblečení by mělo být pohodlné a zabezpečovat volnost pohybu, aby byly cviky prováděny co nejdokonaleji. Podložka by měla být vhodná na cvičení jógy a fixovaně položená, aby nedocházelo ke zraněním při cvičení.

Několik tipů pro nováčky

 • Nezačínejte s příliš náročnými pózami a snažte se cviky co nejvíce přizpůsobit svému tempu a síle.
 • Soustřeďte se na dech. Je důležité, abyste se uvolnili a zahnali jakoukoliv negativní energii.
 • Pokud je vám cokoliv nesrozumitelné, nebo se necítíte na pohodu, neváhejte se zeptat svého instruktora.
 • Na powerjógu se věnujte pravidelně, aby se tělo dostalo do správného režimu a pózy se cvičily co nejdokonaleji.

Pro více podrobností vás odkážeme na www.yogajournal.com. Tam se můžete dozvědět mnoho nových informací, tipů a triků pro jógu obecně.


dieta

Jak připravit tělo a mysl na powerjógu – návody a tipy pro nováčky

Tělesná příprava

Pro powerjógu je důležitá pevnost, pružnost a vytrvalost těla. Nejlepší je začít postupně, s lehkými cvičeními na protažení svalů, později přidat cviky na posílení hlavních svalových skupin a nakonec pracovat se statickými a dynamickými pozicemi, které jsou pro powerjógu typické.

Je důležité dodržovat správnou techniku při cvičení, cviky nedělat příliš rychle a nesprávně, ale spíše pomalu a kontrolovaně. Při správné technice se aktivují správné svaly a minimalizuje se riziko zranění.

Mentální příprava

Powerjóga není jen o fyzickém cvičení, ale i o spojení těla a mysli. Proto není od věci před cvičením několik minut zklidnit mysl, zhluboka se nadechnout a zaměřit se na své cíle a představy. Může pomoci i meditace nebo relaxační techniky.

Během cvičení se snažte zaměřit na správné dýchání, které by mělo být hluboké a pravidelné. Dýchání by mělo pomáhat uvolňovat stres a napětí v těle a mysli a přinášet klid a spokojenost.

gym

Powerjóga pro začátečníky – zvládnete ji bez problémů!

Co je to powerjóga?

Powerjóga je cvičení, které spojuje prvky jógy a kondičního tréninku. Jejím cílem je posílit celé tělo a zlepšit koordinaci pohybů. Powerjóga se stala velmi populární především díky tomu, že nabízí uvolnění napětí a posiluje tělesnou i duševní vytrvalost.

Pro koho je powerjóga vhodná?

Powerjóga je vhodná pro všechny, kdo chtějí posílit své tělo a zlepšit svou kondici. Pro začátečníky jsou ideální základní lekce, které se zaměřují na správnou techniku a postavení těla při cvičení. Powerjóga je vhodná pro lidi všech věkových kategorií, bez ohledu na to, zda jsou zvyklí na pravidelný pohyb nebo ne.

Výhody powerjógy pro začátečníky

Cvičení powerjógy má několik výhod pro začátečníky. Po prvních hodinách pocítíte zlepšení držení těla a uvolnění napětí. Pravidelným cvičením posílíte svalový aparát celého těla a zlepšíte si fyzickou kondici. Powerjóga také pomáhá zlepšit duševní zdraví a zlepšuje schopnost soustředění.

Pokud byste chtěli zjistit více informací o tom, co je powerjóga, doporučujeme vám následující odkaz: https://cs.wikipedia.org/wiki/Powerjóga.

fitness

Jak připravit tělo a mysl na powerjógu – návody a tipy pro nováčky

 • Najděte si vhodné cvičení pro svou úroveň a fyzickou kondici.
 • Začněte s krátkými sezeními a postupně prodlužujte svou praxi.
 • Naučte se hluboké dýchání a soustředění na svůj dech během cvičení.
 • Nedělejte si příliš velký tlak na výkon, jděte pomalu a postupně se zlepšujte.
 • Pamatujte na to, že powerjóga neznamená jen fyzickou aktivitu, ale i mentální a duchovní cvičení.
 • Nezapomeňte se dobře rozehřát a protáhnout před cvičením i po něm.
 • Snažte se cvičit pravidelně, ideálně alespoň několikrát týdně.
 • Pokud vám nějaké cviky dělají potíže nebo vás zlobí nějaké zranění, poraďte se s instruktorem a raději tyto cviky vynechte.

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – cvičení