Jak posílit svaly na nohách pomocí pilates cviků: nejlepší techniky a rady

0

Jak posílit svaly na nohách pomocí pilates cviků: nejlepší techniky a rady

Pokud se chcete chopit posilování svalů na nohách, můžete se spolehnout na pilates cviky. Tyto cviky nabízejí nejenom celkové posílení těla, ale také pomáhají vytvarovat nohy.

Jedním z nejlepších pilates cviků na posílení nohou je tzv. Toe taps. Tento cvik zahrnuje různé polohy nohou a má za cíl posílit stehna, lýtka a hýždě. Dalším skvělým cvikem je Scissor kicks, který zlepšuje celkovou sílu nohou a břišních svalů.

Kromě těchto cviků je také důležité dodržovat několik rad, abyste mohli efektivně posilovat svaly nohou. Zaprvé, cvičte pravidelně – ideálně alespoň třikrát týdně. Dále se ujistěte, že používáte správný postoj, abyste maximalizovali efekt posilování. A nakonec, nezapomeňte se protahovat před a po cvičení, abyste minimalizovali riziko zranění.

Použijte tyto pilates cviky a rady k posílení svalů na nohách a buďte připraveni na zdravější, pevnější a hezčí tělo.

fitness
Jak posílit svaly na nohách pomocí pilates cviků: nejlepší techniky a rady

PILATES CVIKY PRO POSÍLENÍ NOH

Pilates je skvělý způsob, jak posílit svaly na nohách. Není to jenom o vzhledu, ale také o zdraví v oblasti páteře, kol či kolen. Pokud máte slabé svaly na nohách, může to vést k problémům s posturou, někdy i k bolestem v těchto oblastech. V následujících odstavcích se dozvíte nejlepší pilates cviky pro nohy a jak je správně provádět.

1. Dřepy

Dřepy jsou jedním z nejlepších cviků na posílení nohou. Stoupněte si, nohy rozkročte na šířku boků a ruce dejte na boky. Pomalu se ohněte v kolenou a zajistěte, aby vaše kolena nesahala přes špičky vašich bot. Poté se vrátíte do vzpřímené pozice a opakujete.

2. Přísun jedné nohy

Lehněte si na záda, nohy pokrčte v kolenou a chodidla dejte na podlahu. Jednou nohou provedete přísun směrem ke svému tělu. Poté se vrátíte ke startovní pozici a opakujete s druhou nohou.

3. Plank s odkopem nohy

Při planku je důležité zajistit, aby vaše tělo bylo v jedné linii od hlavy až k patě. Z této pozice pak odkopnete jednu nohu směrem nahoru a pomalu ji spustíte. Poté opakujete s druhou nohou. Tento cvik je skvělý na posílení svalů na nohou i břišních svalů.

4. Leg circles

Lehněte si na záda a jednu nohu zvedněte do vzduchu. Pomalu kroužte s touto nohou od kyčle, tak aby vám udělala svalové napětí. Udělejte 5-10 kroužení, poté vyměníte nohy a opakujete.

Nespoléhejte se na to, že vám posilování nohou zabere jen pár dní. Trvá to delší dobu a vyžaduje to trpělivost a pravidelnost. Pokud budete cvičit pilates pravidelně, budete se brzy těšit na pevnější a zdravější nohy.

Další pilates cviky na nohy naleznete zde.dieta

Jak posílit svaly na nohách pomocí pilates cviků: nejlepší techniky a rady

1. CVIK NA BŘÍŠKA

Tento cvik má za úkol posílit především svaly stehen a břišní svalstvo.

Jak na to? Lehněte si na záda, ruce dejte podél těla a nohy pokrčte v kolenou a položte na zem. Nohy si dále nechte od sebe šířku boků. Pomalu zvedejte obě nohy do výšky, jak nejvyšší to jde a udržujte je nahoře po dobu 10-15 sekund. Poté je můžete opět položit na zem a opakovat celou sekvenci alespoň 10krát.

2. CVIK S KOULÍ

Cvik s koulí je skvělým pomocníkem pro posílení stehenních svalů a hýždí.

Jak na to? Sedněte si na činku nebo židli, mírně se nakloňte vpřed a posaďte se na své sedací kosti. Ruce položte na nohy a nohy si dejte od sebe v šíři ramen. Mezi vaše kolenou si položte kouli, nebo kotouč a začněte kouli stlačovat silou, kterou vám vychází. Po 10 až 15 vteřinách uvolněte a opakujte 10krát.

3. ROZPAŽOVÁNÍ NOHOU

Cvik na rozpažování nohou je rovněž vhodný na posílení svalů v oblasti stehna a boků.

Jak na to? Postavte se do výchozího postavení, kdy stojíte na obou nohách. Následně zvedejte jednu nohu k boku co nejvýše to jde a vracejte ji do výchozí polohy. Opakujte tento pohyb s jednou nohou minimálně 10krát, poté přejděte na druhou nohu.

4. DLAŇOVÉ ODPOČÍVÁNÍ

Tento cvik je vhodný na protahování nohou a především zlepšení flexibility boků.

Jak na to? Lehněte si na záda a založte nohy v kolenou. Následně si dlaní podepřete vaši kostrč. Nohy si v této poloze pomalu posouvejte pryč od sebe. Čím dál tím víc. Poté se vraťte zase zpět na výchozí polohu. Opakujte 10-15krát.

Note: Keep in mind that these exercises are for informational purposes only. Please consult with your doctor before starting any new exercise routine.

gym
Pilates na nohy – cvičení pro upevnění svalů nohou

Pilates na nohy – co to je?

Pilates na nohy je speciální cvičení, které se zaměřuje na upevnění svalů nohou a zlepšení koordinace pohybů v této oblasti. Pilates na nohy patří mezi populární tréninkové metody a může být vhodný jak pro začátečníky, tak pro pokročilé cvičence.

Proč cvičit pilates na nohy?

Cvičení pilates na nohy přináší řadu výhod pro celkové zdraví a kondici. Mezi hlavní benefity patří:

 • Posílení svalů nohou
 • Zlepšení koordinace a stability nohou
 • Zvýšení flexibility a pohyblivosti
 • Zlepšení držení těla a prevence bolestí zad

Jaké jsou nejlepší cviky pro pilates na nohy?

Výběr cviků pro pilates na nohy závisí na vaší úrovni a cílech tréninku. Mezi nejčastěji používané cviky patří například:

 1. Cvik s protracením nohou (leg circles)
 2. Cvik sáblování nohou (leg supping)
 3. Cvik s posuvem nohou (leg slides)
 4. Cvik s nadzvednutím nohou (leg lifts)

Pro více informací o jednotlivých cvicích a správném provedení doporučujeme navštívit stránku Pilates na Wikipedii.


fitness

Jak posílit svaly na nohách pomocí pilates cviků: nejlepší techniky a rady

 • Objasnění odkud se bere energie pro cvičení pilates
 • Přehled nejlepších pilates cviků na posílení svalů nohou
 • Jak pracovat s různými částmi svalového systému během cvičení
 • Důraz na techniku a správné provedení cviků pro dosažení maximálního efektu
 • Tipy na variace cviků pro větší výzvu a rozmanitost tréninku
 • Přehled nejčastějších chyb při cvičení pilates a jak jim předcházet

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – cvičení