Jak hubnout s pomocí běhu: tipy a triky

0

Jak hubnout s pomocí běhu: tipy a triky

Hubnutí může být pro mnoho lidí velkým výzvou. Pokud však máte rádi běhání, tuto výzvu můžete zvládnout s lehkostí. Běhání je jedním z nejefektivnějších způsobů, jak zhubnout a zlepšit své zdraví. Pokud chcete zjistit, jak hubnout s pomocí běhu, začněte s následujícími tipy a triky:

 1. Začněte pomalu– Pokud jste začátečník, je důležité začít pomalu. Tím, že budete postupně zvyšovat svou rychlost a délku, minimalizujete riziko zranění a zvyšujete pravděpodobnost úspěchu.
 2. Najděte si partnera– Hubnutí s kamarádem nebo partnerem může být velkou motivací. Můžete se navzájem povzbuzovat a spolu dosáhnout svých cílů.
 3. Plánujte– Zavedení běhání do vašeho každodenního rozvrhu může být klíčem k úspěchu. Plánujte si čas na běhání jako na jakoukoli jinou důležitou činnost.
 4. Udržujte si správnou stravu– I když běhání může pomoc při hubnutí, nejde o zázrak. Udržujte si správnou stravu a snažte se minimalizovat konzumaci procesovaných potravin a sladkostí.
 5. Zvyšujte náročnost– Pokud se chcete posunout dál, zvyšujte náročnost běhání. Můžete zvýšit rychlost nebo délku trasy, nebo si najít náročnější terén pro běhání.

S výše uvedenými tipy a triky budete mít úspěšný start k vašemu cíli. Pokud budete pravidelně cvičit a dodržovat správnou stravu, budete vidět výsledky a cítit se lépe. Hubnout a zlepšovat své zdraví je možné a běhání vám k tomu může pomoci!

fitness

Jak hubnout s pomocí běhu: tipy a triky

Když běh pomáhá shazovat kilogramy

Není žádným tajemstvím, že běhání pomáhá zhubnout a udržovat si štíhlou linii. Díky běhu můžete spálit velké množství kalorií a to jen za krátkou dobu. Procesu hubnutí se však musíte věnovat systematicky a mít na paměti několik důležitých zásad.

1. Určete si cíl

Než začnete s běháním, je důležité si určit svůj cíl. Chcete zhubnout pár kilogramů, nebo máte vytyčený větší cíl? Určení cíle vám pomůže lépe se soustředit na daný úkol a nepodlehnout stresu. Pokud potřebujete inspiraci, můžete zkusit najít někoho, kdo se také snaží zhubnout a běhá s vámi. Budete se navzájem motivovat a hubnutí u vás bude fungovat snadněji.

2. Noste pohodlné boty a oblečení

Pro běhání potřebujete pohodlné boty a oblečení, které vás nebudou svírat a bránit v pohybu. Nevybírejte si jen podle toho, co vypadá dobře. Pro běhání jsou nejlepší speciální běžecké boty s dobrou podporou chodidel a tlumením nárazů. Oblečení by mělo být vyrobeno z prodyšných materiálů a přizpůsobeno počasí.

3. Zvyšujte intenzitu postupně

Pokud jste začátečník, nezačínejte hned s během na dlouhou trať. Zvyšujte tempo a intenzitu postupně a nezatěžujte své tělo příliš. Pokud to budete dělat správně, vaše kondice se zlepší a běhání vám bude připadat snazší.

4. Jezte zdravě

Jak se říká, hubnutí není jen o pohybu, ale také o správné výživě. Pokud chcete hubnout a běháte, je důležité jíst zdravě a vyváženě. Snažte se omezit příjem cukrů, tuků a sladkostí a nadměrně konzumovat zeleninu a ovoce. Dbejte také na dostatečný příjem tekutin.

5. Registrujte výsledky

Je důležité mít přehled o tom, jak se vám daří a co byste mohli zlepšit. Proto si po každém tréninku zapíšte, jak dlouho jste běhali, kolik kilometrů jste uběhli nebo jaký jste měli průměrný tep. Na internetu najdete mnoho aplikací, které vám mohou pomoci s evidováním výsledků.

Zdroj: Prevention


dieta

Jak hubnout s pomocí běhu: Tip a triky

Co potřebujete vědět, než začnete

Pokud jste začátečník, celkově zdravý a relativně v pořádku, běh by měl být bezpečný. Pro jistotu požádejte svého lékaře o souhlas s fyzickou aktivitou. Koupě kvalitních běžeckých bot je také klíčová.

Jak začít?

Začněte pomalu a postupně zvyšujte délku času a vzdálenosti. Zapojte do plánování běžeckou aplikaci, která vám pomůže sledovat vaší aktivitu a pokrok. Kromě toho nezapomeňte správně se ohřát a protáhnout.

Tipy pro dosažení výsledků

 • Intervalový trénink – kombinace krátkých sprintů s během v mírném tempu je skvělým způsobem, jak zvýšit spalování kalorií.
 • Zahrnout stoupání – zahrnutí kopce do běžecké trasy je skvělý způsob, jak zvýšit svalovou hmotu a spalování kalorií.
 • Zůstaňte aktivní – kromě běhu se zapojte do dalších aktivit jako je plavání nebo jóga. Také nezapomeňte se správně stravovat a dostatečně odpočívat.

gym
Hubnutí a cvičení | Tipy a rady

Cvičení pro efektivní hubnutí

Pokud hledáte efektivní způsob, jak zhubnout, cvičení je tou správnou volbou. Pravidelné cvičení vám pomůže spálit tuky a posílí vaše svaly. Abyste dosáhli co nejlepších výsledků, můžete začít například s těmito cviky:

Kardio cviky

Kardio cviky jsou skvělou volbou pro spalování tuků. Můžete zkusit běhání, cyklistiku, plavání nebo jiné aktivity, které zvyšují vaše tepovou frekvenci.

Silový trénink

Silový trénink vám pomůže posílit svaly a zlepšit vaši postavu. Můžete se zaměřit na cviky pro břišní svaly, nohy, paže nebo celé tělo. S přibývajícími svaly se zvyšuje vaše spalování tuků i v klidu.

Můžete také zkusit různé druhy cvičení, jako je jóga, pilates, zumba nebo kruhový trénink. Důležité je, abyste cvičení začlenili do svého každodenního režimu a postupně zvyšovali jeho náročnost.

Pro více informací o cvičení a hubnutí se můžete podívat na stránky Wikipedie.


joga

Jak hubnout s pomocí běhu: tipy a triky

 • Běhejte pravidelně a často, minimálně třikrát týdně
 • Zvyšujte postupně náročnost trasy a délku běhu
 • Zapojte do svého běhání intervalový trénink
 • Noste správnou obuv a oblečení
 • Dbáte na vyváženou stravu a dostatek tekutin
 • Poraďte se s odborníkem ohledně správného tréninku

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – hubnutí