Jak cvičit zádové svaly bez zatížení páteře

0

Jak cvičit zádové svaly bez zatížení páteře

Pro posílení zádových svalů existuje mnoho cvičení, která nezahrnují zatížení páteře. Toto je velmi důležité, protože páteř může být velmi citlivá a cvičení s nevhodnou technikou nebo příliš velkým množstvím zátěže mohou vést k bolestem zad.

Následující cvičení jsou skvělou volbou pro posílení zádových svalů bez zbytečného zatížení páteře:

 • Roztahování – Přikrčte se na podložce a položte hlavu na zem. Potom ohněte ruce napříč a položte je na podložku vedle hlavy. V této pozici držte několik vteřin a potom se vraťte do výchozí pozice. Toto cvičení pomáhá posilovat horní část zad.
 • Klasické kliky – Tento klasický cvik na posilování hrudníku je také skvělý pro posílení zádových svalů, zejména střední části zad. Pokud jsou klasické kliky příliš těžké, nebo máte nějaký handicap, můžete vyzkoušet na kolenou.
 • Lodní tanec – Lehněte si na podložku na břiše, položte si ruce podél těla a nohy na sobě. Potom zvedněte ruce a nohy z podložky, držte tuto pozici několik vteřin a potom se vraťte do výchozí pozice. Toto cvičení posiluje dolní zádové svaly.

Pamatujte si, že správná technika je klíčová pro úspěch a minimalizuje možnost zranění. Pokud nejste jisti, jak správně provádět některé z těchto cviků, obraťte se na osobního trenéra.

fitness

Jak cvičit zádové svaly bez zatížení páteře

Představení

Cvičení pro zádové svaly jsou nezbytné pro udržení dobrého držení těla, prevenci bolesti zad a srovnání nerovností v oblasti ramen. Nicméně některé cviky jsou příliš náročné pro páteř a mohou způsobit vážné problémy. V tomto článku vám přinášíme tipy a cviky, jak cvičit zádové svaly bez zatížení páteře.

Cvičení na gymnastickém míči

Gymnastický míč může být skvělým pomocníkem při cvičení zádových svalů. Jednoduše ležte na míči na břiše a položte ruce na zem. Pak pomalu posouvejte míč pod sebe, až pocítíte napětí v zápěstích. Držte tuto polohu několik sekund a potom se vraťte zpět na začátek.

Zádové kliky

Kliky jsou výborné nejen pro trénink hrudníku, ale také zádových svalů. Jednoduše se opřete o zeď a položte ruce na stěnu. Pak pomalu krokujte zpět, dokud nenajdete optimální úhel. Potom se pomalu přiklánějte k zemi, až se svaly v ramenou a zápěstí napnou.

Cvik s odporovým pásem

Odporový pásek je další skvělý nástroj pro cvičení zádových svalů bez zatížení páteře. Jednoduše si sedněte na židli s rameny narovnanými a krkem v neutrální poloze. Potom si vezměte odporový pásek a zaměřte se na cvičení naznačení kliků před sebou. Zopakujte cvik několikrát.

Pro další tipy na cvičení zádových svalů můžete navštívit americký blog Prevention.com.

Závěr

Pokud chcete posílit zádové svaly, tak jste na správném místě. Existuje mnoho cviků, které vám pomohou, ale musíte se ujistit, že nezatěžujete příliš svou páteř. Použitím gymnastického míče, odporového pásu a správně provedenými zádovými kliky můžete posílit své zádové svaly, aniž byste poškozovali svou páteř. Doufáme, že vám tento článek pomohl!


dieta

Jak cvičit zádové svaly bez zatížení páteře

Proč cvičit zádové svaly?

Cvičení zádových svalů je důležité pro udržení zdravého držení těla a prevenci bolestí zad.

Jak cvičit zádové svaly bez zatížení páteře?

Existuje několik cviků, které můžete provádět, aby se vaše zádové svaly posilnily bez zbytečného zatížení páteře. Některé z těchto cviků zahrnují:

 • napínání ramen – postavte se s rovným zádovým polem a pomalu napněte své ramena směrem dolů a zpět
 • pažení rukou pomocí gumových pásů – gumové pásy jsou dobrou alternativou k napínání ramen a pomáhají posilovat zádové svaly
 • prkna – položte se na břicho a zvedněte horní část těla, aby se podívala směrem nahoru. Držte tuto polohu po dobu několika sekund a pak se vraťte do výchozí polohy.

Jakou frekvencí cvičit zádové svaly?

Pro dosažení nejlepších výsledků byste měli cvičit zádové svaly minimálně dvakrát týdně, s dostatečným odpočinkem mezi cvičením. Důležité je také dodržovat správnou techniku cvičení a nezariskovat zranění páteře nebo jiných částí těla.

gym

Expertní názor na téma cvičení zadních svalů

Pokud hledáte možnosti, jak zlepšit sílu a kondici svých zadních svalů, existuje mnoho účinných cviků, které můžete začlenit do vašeho tréninkového programu. Mezi nejoblíbenější patří mrtvý tah, hyperextensions a široké táhla. Nicméně, je důležité být trpělivý a postupovat postupně, abyste se vyhnuli zraněním zad a dolní části zad. Dále je vhodné dbát na správné provedení cviků a dýchání během jejich provádění.

Pro získání více informací o tom, jak správně cvičit svaly zad, doporučujeme navštívit stránku na Wikipedii. Tam si můžete prohlédnout různé cviky, jak je provádět a jaké jsou nejlepší způsoby, jak rozvíjet vaše zádové svaly.

[odkaz na stránku Wikipedie o cvičení zádových svalů]

fitness

Jak cvičit zádové svaly bez zatížení páteře

 • Zaměřte se na cvičení s vlastní vahou těla
 • Cvičte pravidelně a s dostatečnou intenzitou
 • Seznamte se s cviky, které nezatěžují páteř, jako jsou: vzpírání paží na břiše, stahování ramen k uším, posilování šikmých svalů břišních
 • Zvyšujte náročnost cvičení postupně a pozorujte svoje tělo
 • Nepřeháníte to a nezapomínejte na protažení po cvičení

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – trénink