Jak cvičit doma na hubnutí: Naučte se správně cvičit činkami a kettlebelly

0

Jak cvičit doma na hubnutí: Naučte se správně cvičit činkami a kettlebelly

Cvičení s činkami a kettlebelly je skvělým způsobem jak zhubnout a udržet si vysněnou postavu i doma. Pro správné cvičení je nejdůležitější naučit se správnou techniku a postoj, abychom zabránili zranění.

Základním cvikem s činkami jsou mrtvé tahy. Tyto cviky zlepšují postavu a posilují hlavně dolní část zad, břišní svaly a svaly nohou. Důležitý je správný postoj, který by měl být příjemný a stabilní. Při mrtvých tazích se doporučuje začít s nižší váhou a postupně ji zvyšovat.

Kettlebelly jsou skvělé pro dynamické cvičení. Pomáhají zlepšit vytrvalost, sílu a pružnost těla. Nejznámějším cvikem s kettlebell je tzv. kettlebell swing, který je určen především pro zlepšení funkčního pohybu. Při cvičení s kettlebelly je důležité dbát na správnou techniku a nepřetěžovat tělo.

Určitě ale nezapomínejte na tepovou frekvenci, která by se během tréninku měla pohybovat v optimální zóně pro spalování tuků. Pro zjištění správné tepové frekvence můžeme použít jednoduchý vzorec. Maximální tepová frekvence se vypočítá jako 220 mínus věk. Optimalní zóna pro spalování tuků leží v rozmezí 60 až 70 % této maximální tepové frekvence.

Nezapomeňte také na správnou stravu a dostatečný odpočinek. Cvičení s činkami a kettlebelly vám mohou pomoci zhubnout a udržet si zdravou postavu, ale správný životní styl a strava jsou klíčem k úspěchu.

fitness

Jak cvičit doma na hubnutí: Naučte se správně cvičit činkami a kettlebelly

Jak cvičit doma na hubnutí: Naučte se správně cvičit činkami a kettlebelly

1. Výhody cvičení s činkami a kettlebelly

Cvičení s činkami a kettlebelly jsou skvělou volbou pro ty, kteří hledají efektivní způsob, jak zhubnout a zlepšit svou fyzickou kondici. Tyto nástroje umožňují provádět řadu různých cviků, které zaměřují různé partie těla a mohou být přizpůsobeny individuálním potřebám. Cvičení s činkami a kettlebelly navíc zlepšují sílu a vytrvalost a pomáhají formovat tělo tak, jak si přejete.

2. Jak cvičit s činkami a kettlebelly správně

Než začnete s cvičením s činkami a kettlebelly, je důležité si nastavit správnou techniku provádění cviků. Pokud cvičíte nesprávně, můžete si způsobit zranění a snížit efektivitu cvičení. Zde je několik tipů, jak správně cvičit s činkami a kettlebelly:

 • Začněte s nižší váhou a postupně zvyšujte intenzitu cvičení
 • Používejte správný grip při držení činky nebo kettlebellu
 • Ujistěte se, že máte k dispozici dostatečný prostor pro pohyb
 • Nesnažte se dělat příliš mnoho cviků najednou – soustřeďte se na kvalitu cviku a dodržujte správnou techniku provádění
 • Nechte si ukázat správnou techniku cviků od zkušeného trenéra

3. Příklady cviků s činkami a kettlebelly pro hubnutí

Zde jsou tři příklady jednoduchých cviků, které vám pomohou zhubnout a posílit svaly:

 1. Kliky s činkami – lehněte si na záda s rukama držící činky vysoko nad sebou. Pomalu snižte činky k hrudi a poté se vraťte do počáteční polohy. Opakujte 3 série po 10 opakováních.
 2. Kickbox se závažím – stoupněte si rovně a držte činku v každé ruce. Postupně vystřelujte levou nohu a pravou ruku vpřed přitom se mírně naklánějte dozadu. Poté zopakujte na druhé straně. Opakujte série po 20 opakováních.
 3. Proklu – stoupněte si rovně a držte kettlebell v pravé ruce vedle těla. Pomalu se skloněte do předklonu a vystrčte nohu dozadu. Poté zopakujte na druhé straně. Opakujte série po 10 opakováních na každé straně.

4. Závěr

Cvičení s činkami a kettlebelly jsou skvělým způsobem, jak zhubnout a získat svalovou hmotu. Pokud dodržujete správnou techniku provádění cviků a postupně zvyšujete intenzitu cvičení, můžete očekávat pozitivní výsledky.

Zdroj
dieta

Jak cvičit doma na hubnutí: Naučte se správně cvičit činkami a kettlebelly

Co jsou činky a kettlebelly?

Činky a kettlebelly jsou nářadí využívané při posilování a cvičení. Činky jsou většinou tyčky s kruhovými kotouči, které se dají posouvat a umístěním na koncích tyče můžete měnit váhu. Kettlebelly jsou kulaté závaží s držadly, ideální pro dynamické cvičení a silový trénink.

Jak cvičit s činkami?

Nejprve si zvolte správnou váhu činek a zahřejte se lehkým cardio cvičením. Poté můžete začít s vlastním tréninkem. Mezi oblíbená cvičení patří mrtvý tah, předkopávání, čelní dřep a bench press.

Jak cvičit s kettlebelly?

Zahřejte se lehkým cardio cvičením a poté si zvolte správnou váhu kettlebellu. Oblíbenými cviky jsou kettlebell swing, jednoruční horní tah a mrtvý tah s kettlebellem. Důležité je dbát na správnou techniku cvičení a nezatěžovat nesprávné svaly či klouby.

gym

Sto procent účinné cviky na hubnutí doma

Základní cviky na hubnutí

Mnoho lidí si myslí, že k úspěšnému hubnutí je nutné navštěvovat posilovny a mít k dispozici různé profi pomůcky. Opak je však pravdou – i v domácích podmínkách lze snadno posílit svaly a tím zrychlit metabolismus. Ke zlepšení struktury těla stačí několik základních cviků na hubnutí.

 • Plank – cvik posiluje hlavně svaly břicha a zad, což má pozitivní vliv na držení těla. Lehněte si na břicho, položte si lokty na zem pod sebe a držte tělo napnuté v rovné linii. Tento cvik je ideální pro ty, kteří vedou sedavý způsob života.
 • Předklony s jednoručkami – nezbytný cvik pro zpevnění hýždí a nohou. Nasadíme si jednoručky a stejně jako u klasických předklonů se snažíme sáhnout na zem. Pomáhá rozvinout svalovou hmotu dolní části těla, kde je nejčastěji uloženo podkožní tukové tkáň.
 • Kliky na dlaň – jednoduchý cvik, který ale dokáže zpevnit celé tělo. Lehněte si na zem s podporou na dlaň, tělo držte rovné a křížem, boky vydrolte dolů. Snažte se hlavně koncentrovat na svalový předklop a následné zpětné natažení.

Při cvičení nezapomeňte na svalové protažení a krátké rozcvičení. Pokud se hledíte po dalších cvicích na hubnutí, podívejte se na wiki stránku o cvicích na hubnutí.

joga

Jak cvičit doma na hubnutí:

 • Naučte se správně cvičit činkami
 • Naučte se správně cvičit s kettlebelly

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – hubnutí