Hubněte rychleji s těmito 7 cviky na domácí posilování

0

Hubněte rychleji s těmito 7 cviky na domácí posilování

Chcete zhubnout rychleji a efektivněji, ale nemáte čas nebo chuť chodit do posilovny? Žádný problém! Existuje mnoho cviků na domácí posilování, které vám umožní shodit pár kilogramů tuku a zároveň posílit vaše svaly.

1. Dřepy – Tento cvik je základem každého tréninkového plánu. Dřepy zapojí celé tělo a pomáhají spalovat kalorie.

2. Výpady – Výpady jsou skvělým cvikem na posílení dolních končetin, zároveň ale pomáhají spalovat tuk.

3. Sklapovačky – Sklapovačky jsou klasickým cvikem na posílení břišních svalů. Pravidelné cvičení vám pomůže získat svalnatý a pevný břich.

4. Plank – Plank je statický cvik, který zapojuje břišní svaly, ale i další svalové skupiny. Je skvělým cvikem na posílení trupu a zlepšení držení těla.

5. Kočičí tah – Tento cvik posiluje svaly zad a břicha. Zároveň pomáhá rozproudit krev a zlepšit flexibilitu páteře.

6. Kliky – Kliky jsou ideálním cvikem na posílení horních končetin, ale také svalů břicha a zad. Velkou výhodou je, že můžete kliky provádět kdekoli, stačí vám jen prostor na zemi.

7. Běh na místě – Běh na místě je jednoduchým cvikem, který vám pomůže zlepšit kondici a spálit kalorie. Navíc ho můžete provádět kdykoli a kdekoli.

Se správným tréninkovým plánem a těmito 7 cviky na domácí posilování můžete zhubnout rychleji a efektivněji. Tak neváhejte a začněte cvičit!

fitness
Hubněte rychleji s těmito 7 cviky na domácí posilování

Základy účinného hubnutí

Hubnutí není vůbec snadné a vyžaduje trpělivost, disciplínu a tvrdou práci. Existuje mnoho různých způsobů, jak zhubnout, ale rozhodující faktor pro úspěšné hubnutí je kalorický deficit.

Co je kalorický deficit?

Kalorický deficit znamená, že spálíte více kalorií, než přijmete v potravě. To lze dosáhnout buď tím, že snížíte příjem kalorií, zvýšíte svou tělesnou aktivitu nebo obojí. Nejlepší způsob, jak dosáhnout kalorického deficitu, je kombinovat zdravou stravu s pravidelným cvičením a posilováním.

Jak posilování pomáhá s hubnutím?

Posilování pomáhá s hubnutím tím, že zvyšuje váš bazální metabolismus – to znamená, že spálíte více kalorií i v klidu. Navíc posilování pomáhá s budováním svalů, které jsou metabolicky aktivní a spalují více kalorií než tuková tkáň. Zde je sedm cviků, které můžete dělat doma pro účinné posilování a hubnutí.

1. Břišní zkraty

Břišní zkraty jsou účinným cvičením na posílení břišních svalů. Lehněte si na záda se zahnutými koleny a položte si ruce za hlavou. Pomalu se zvedejte nahoru směrem k vašim kolenům a zase se vraťte dolů pomalu. Udělejte třicet opakování.

2. Dřepy

Dřepy jsou jedním z nejlepších cviků na posílení stehen a hýždí. Stůjte rovně s nohama rozestavenými ve šířce ramen. Pomalu se skloňte dolů, jako byste chtěli sedět, a vrátíte se nahoru. Udělejte patnáct opakování.

3. Dřepy s výskokem

Dřepy s výskokem jsou intenzivním cvičením, které posílí vaše svaly nohou a zlepší vaši kardiovaskulární kondici. Stůjte rovně s nohama rozestavenými ve šířce ramen. Pomalu se skloňte dolů, jako byste chtěli sedět, a pak prudce skočte nahoru. Udělejte deset opakování.

4. Mrtvý tah

Mrtvý tah posiluje záda a nohy. Stůjte s nohama rozestavenými ve šířce ramen a držte závaží (těžší váha pomáhá). Spusťte se dolů, ohněte kolena a zvedněte si závaží. Vráťte se zpátky dolů a udělejte patnáct opakování.

5. Kliky

Kliky jsou klasickým cvičením na posílení ramen a hrudníku. Lehněte si na zem a položte si ruce vedle ramen. Pomalu se zvedněte nahoru a pak se vrátíte dolů. Udělejte dvacet opakování.

6. Výpad

Výpad je cvičení na posílení stehen. Stůjte rovně s nohama k sobě a dostaňte jednu nohu dopředu. Skloňte se dolů a zvedněte se nahoru. Udělejte deset opakování a pak zopakujte cvik s druhou nohou.

7. Plank

Plank pomáhá posílit břišní svaly, záda a ramena. Lehněte si na zem s lokty pod sebou a zvedněte se do pozice prkna. Držte pozici po dobu třiceti sekund. Zopakujte cvik třikrát.

Vyberte si alespoň tři až čtyři z těchto cviků a zahrňte je do svého cvičebního plánu. S disciplínou a pravidelností dosáhnete úspěšného hubnutí a zdravého těla!

Další tipy na hubnutí bez diety nebo cvičení


dieta

FAQs: Hubněte rychleji s těmito 7 cviky na domácí posilování

O jaké cviky se jedná?

Tento program na domácí posilování se skládá ze 7 základních cviků, včetně kliků, dřepů a planku.

Musím mít na cvičení speciální vybavení?

Ne, tento program je navržen tak, aby byl proveditelný doma bez nutnosti speciálního vybavení.

Jak často bych měl cvičit?

Doporučuje se provádět tento program 3 až 4krát týdně. Nicméně, pokud si nejste jisti, konzultujte svého lékaře nebo fyzioterapeuta.

Zhubnu rychleji, když budu dodržovat stravovací plán?

Ano, dodržování zdravého stravování v kombinaci s cvičením může pomoci zrychlit proces hubnutí.

Je tento program pro všechny typy těla?

Ano, tento program je vhodný pro všechny typy těla, včetně začátečníků a pokročilých cvičenců.

Jak dlouho bude trvat, než zaznamenám výsledky?

Každý tělo je jiné a výsledky mohou být různé. Pokud budete pravidelně cvičit a dodržovat zdravé stravování, můžete začít vidět výsledky již po několika týdnech.

Co když nejsem schopen/dokážu provést některé cviky?

Není důvod k obavám. Existují alternativní cviky, které můžete vyzkoušet, abyste mohli dodržovat tento program a dosáhnout svých cílů.

gym

Cviky na hubnutí doma

Cviky na hubnutí doma jsou skvělým způsobem, jak se zbavit nadbytečných kilogramů a zlepšit své zdraví. Naštěstí existuje mnoho cviků, které můžete cvičit doma a není třeba k tomu nic jiného než vaše vlastní tělo.

Dřepy

Dřepy jsou skvělým cvikem na nohy a zadek. Stačí si postavit nohy na šířku ramen, spustit paže dolů a jako byste se chtěli posadit na židli. Potom se pomalu vrátit do výchozí polohy.

Kliky

Kliky jsou cvik na zpevnění paží a hrudníku. Postavte se v pozici předklonu, s rukama na zemi vzdálenými od sebe o šířku ramen. Svalte se na zem a pak se pomalu zvedejte nahoru.

Plank

Plank je cvik na posílení svalů břicha a zad. Lehněte si na podlahu na břicho a položte si lokty pod sebe. Potom se zvedněte nahoru jako byste chtěli zvednout své tělo a držte polohu.

Více cviků na hubnutí můžete najít zde na Wikipedii.

joga

Hubněte rychleji s těmito 7 cviky na domácí posilování

  • Výpady – posilují nohy, hýždě a břišní svaly.
  • Sedy-lehy – posilují břišní svaly a nohy, pomáhají spalovat tuky.
  • Kliky – trénují ruce, hrudník a břišní svaly.
  • Plank – posiluje břišní svaly a zlepšuje posturu.
  • Dřepy – trénují nohy a hýždě, spalují tuky.
  • Výkopy nohou – posilují boky a nohy, zlepšují koordinaci.
  • Burpees – trénují celé tělo a přispívají k rychlému spalování tuků.

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – hubnutí