Funkční spodní prádlo

0

Funkční spodní prádlo

 

Funkční spodní prádloFunkční spodní prádlo – Funkční spodní prádlo je nutnost pro každého běžce. Nebo pro každého, kdo cvičí venku a v chladnu. Určitě nechceme nastydnout. V létě se zase hodně potíme. A jaké možnosti při výběru funkčního prádla máme? A proč je dobré?

Když cvičíme nebo běháme, tak se automaticky potíme. V zimě to není dobré, protože kdo by se chtěl koupat v ledovém potu? To samé v létě. Nejvhodnější je cvičení ve vhodně zvoleném prádle. Takové prádlo má za úkol odvádět pot z těla ven a zároveň nás má takové prádlo i zahřát. Funkční prádlo funguje tak, že ho máte přímo na vaší pokožce. Tato vrstva odvádí pot z těla ven.

Jaké materiály se používají?

Při výběru funkčního spodního prádla máme na výběr ze tří materiálů. Prvním z nich je přírodní ovčí vlna (merino)- oblečení z tohoto materiálu je méně pružné, ale skvěle odvádí pot a navíc hřeje i za mokra.

Dalším materiálem je umělé vlákno kombinované s bavlnou- tento materiál se méně natahuje. Skvěle saje pot. Ten se ale odpařuje z vrchní vrstvy látky pomaleji.

A nakonec, samotné umělé vlákno z často používaného polyesteru.- skvěle saje pot, jde o vysoce pružné vlákno, bohužel po krátké době zapáchá.

Jaké prádlo si můžeme koupit?

Jelikož funkční prádlo je taky oblečení, tak máme na výběr mezi více kousky. Prvním z nich je funkční tričko. Na léto je vhodné to s krátkým rukávem, například pro cyklisty. Na zimu je vhodnější varianta koupě trička s dlouhým rukávem. Některá trička mají látku i kolem krku, to kvůli prochladnutí. A dalším kouskem jsou kalhoty, které svojí přilnavostí připomínají dámské legíny. Ale nebojte, jsou i pro muže. V zimě na ně stačí dát kalhoty a hurá běhat!