Existují speciální cviky pro svaly břicha u žen po porodu?

0

Existují speciální cviky pro svaly břicha u žen po porodu?

Ano, po porodu je důležité posílit svaly břicha. Toto je zvláště důležité pro ženy, které prošly porodem císařským řezem. Cvičení pro posílení svalů břicha lze provádět i doma. Je však důležité konzultovat vhodnost cvičení s lékařem nebo fyzioterapeutem, a také dodržovat správnou techniku cviků.

Mezi nejpoužívanější cviky patří například klasický plank, tzv. “bird dog”, posilování s využitím fitballu a mnoho dalších. Tyto cviky jsou zaměřeny především na posílení svalů břicha, ale i dalších svalů například zad. Pravidelné cvičení pomáhá předejít možným problémům s inkontinencí a napomáhá obnově poškozených svalů po porodu.

Nezapomeňte, že k posílení svalů břicha je důležité kombinovat cvičení se správným stravováním a nezbytným odpočinkem.

fitness

Existují speciální cviky pro svaly břicha u žen po porodu?


Existují speciální cviky pro svaly břicha u žen po porodu?

Cvičení Kegel

Cvičení Kegel se zaměřuje na posílení svalů pánevního dna, které jsou u žen po porodu oslabené. Tyto cviky jsou velmi jednoduché, lze je provádět kdykoliv a kdekoliv. Stačí si představit, že se snažíte zadržet moč, nebo zpomalit proud moči.

Kegel cviky posilují nejen svaly pánevního dna, ale také svaly břicha, hýždí a stehen. Jejich pravidelné provádění může pomoci zlepšit sexuální život, snížit inkontinenci a u žen po porodu urychlit hojení pooperačních ran.

Podrobnější informace o cviceni Kegel naleznete zde.

Plank

Cvik Plank, neboli prkno, posiluje celé tělo a zvláště páteř, břišní svaly, zápěstí, ramena a hýždě.

Provedení cviku Plank:

 1. Lehněte si na zem na břicho a položte si lokty pod ramena.
 2. Zvedněte své boky a nohy tak, aby tvořily rovnou linii s vaším tělem.
 3. Podržte cvik po dobu 30 až 60 sekund, následně se vraťte do výchozí polohy.
 4. Opakujte cvik 3 až 5 krát.

Více informací o cviku Plank a jeho variantách najdete zde.

Cvičení s fit míčem

Cvičení s fit míčem je skvělou volbou pro posílení svalů břicha a celého těla. Pro tento cvik potřebujete fit míč a prostor na zemi, kde si s ním můžete cvičit. Můžete také využít posilovací pásy pro lepší stabilitu.

Jednoduché cvičení s fit míčem na posílení svalů břicha:

 1. Sedněte si na fit míč a pevně se posaďte.
 2. Položte si ruce na břicho.
 3. Pomalým pohybem se převalte dolů, až se vám lopatky dotknou míče.
 4. Nasaďte zpět, abyste se vrátili do výchozí polohy.
 5. Opakujte cvik 10 až 15 krát.

Pro více cvičení s fit míčem na posílení břišních svalů se podívejte na tento článek.

Svalové stimulátory

Pro posilování svalů břicha u žen po porodu může být užitečné použití svalových stimulátorů. Tyto přístroje umožňují stimulaci svalů elektrickými impulzy, což velmi efektivně přispívá k jejich posílení.

Při použití svalového stimulátoru byste měli dodržovat jeho návod k použití a postupovat podle doporučených intervalů a intenzit. V případě jakýchkoliv pochybností byste měli konzultovat použití s lékařem.

Zajímá-li vás další informace o svalových stimulátorech pro posilování břišních svalů, podívejte se na tento článek.

© 2023 All rights reserved.dieta

Existují speciální cviky pro svaly břicha u žen po porodu?

Ano, existují.

Po porodu se ženské tělo musí vypořádat s mnoha změnami, včetně změn v oblasti břišních svalů. Proto jsou k dispozici speciální cviky, které pomohou posílit a zpevnit břišní svaly u žen po porodu.

Jaké cviky jsou nejvhodnější?

Nejvhodnější cviky pro posílení břišních svalů u žen po porodu jsou ty, které jsou šetrné k pánevnímu dnu a pomohou posílit hluboké břišní svaly. Některé z těchto cviků mohou zahrnovat lehké cvičení pánevního dna, cvičení podporující správné držení těla a specifické cviky pro břišní svaly.

Mohou tyto cviky být prováděny doma?

Ano, tyto cviky lze snadno provádět doma po poradě s gynekologem nebo s odborníkem na tělesnou výchovu. Nicméně, je důležité mít na paměti, že cviky by měly být prováděny s velkou opatrností a po vyloučení jakýchkoliv problémů v oblasti pánve nebo břišní dutiny.

gym

Expertízou podložený názor na téma „svaly na břiše u žen“

Moje zkušenosti a vzdělání říkají, že svaly na břiše jsou důležitou součástí zdravého a silného těla, jak u mužů, tak u žen. Vzhledem k biologickým rozdílům mezi pohlavími se mohou ženám vytvořit svaly na břiše stejně efektivně jako mužům, ale vyžadují k tomu trpělivost, závazek a specifický trénink.

Je možné posilovat svaly na břiše pomocí široké škály cviků, od základních jako jsou klasické sed-lehy až po pokročilé jako jsou zvedání nohou a šikmé kříže. Je však důležité si uvědomit, že rychlý výsledek není možný a naprostá disciplína a odhodlání jsou velmi důležité při dosahování požadovaného cíle.

Pro ženy, které se chtějí posílit v této oblasti, je doporučeno se zaměřit na vrstevnicové svaly, tj. tranverzní a šikmé břišní svaly, které podporují spodní část břicha a pomáhají eliminovat nežádoucí tuk. Je také důležité se zaměřit na celkové posilování těla, nikoli pouze na jednu oblast.

Pokud se věnujete posilování břišních svalů, je také nutné dbát na zdravou stravu, s dostatkem bílkovin a vitamínů a se sníženým příjmem tuků. Zdravá strava a fyzická aktivita jsou klíčem ke zdraví a štíhlé postavě.

Pro více informací o této tématice se můžete podívat na Wikipedii na stránce Svaly břicha.

fitness

Existují speciální cviky pro svaly břicha u žen po porodu?

 • Ženy po porodu mohou být v souladu se svojí fyziologií schopny provádět speciální cviky na posílení svalů břicha.
 • Tyto cviky lze provádět v různých polohách, jako je ležení na zádech, klečení či stoje.
 • Cílem těchto cviků je posílit svaly pánevního dna a břicha, které během těhotenství oslabily.
 • Při provádění těchto cviků je třeba dbát na správnou techniku a poslouchat své tělo, aby nedocházelo k přetížení méně trénovaných svalů.
 • Doporučuje se konzultace s odborníkem na perinatální rehabilitaci při správném výběru cviků a postupu tréninku.

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – trénink