Existuje nějaká cvičení na svaly paže, která lze provádět doma bez vybavení?

0

Existuje nějaká cvičení na svaly paže, která lze provádět doma bez vybavení?

Pro všechny, kteří si chtějí zpevnit paže a nechtějí investovat do nákladného vybavení posilovny, existuje několik účinných cvičení, která můžete provádět doma bez vybavení.

 • Pomalé kliky na podložce – lehněte si na podložku na břicho a opřete se o dlouhé ramena. Pomalu se zvedejte nahoru a dolů, tak aby se při každém opakování pociťovala námaha v pažích.
 • Dřepy s výpadem do boku a vzpažením rukou – stoupněte si na místo, pokrčte kolena tak, aby byla vaše těžiště nízko nad zemí a poté vysokým výpadem rozkročte a paže vzpažte s rukama do výšky ramen. Každé straně dejte 10 opakování.
 • Posilování paží s ručníky – v každé ruce držte jeden ručník, poté je zavažte za zády a vzpažte ruce co nejvýše nahoru. Držte pár vteřin a poté uvolněte. Opakujte 10krát.

Tyto cvičení vynikajícím způsobem zpevní vaše paže a navíc nevyžadují žádné náklady na vybavení. Tak co tedy čekáte? Začněte cvičit ještě dnes!

fitness
Cvičení na svaly paže bez vybaveníExistuje nějaká cvičení na svaly paže, která lze provádět doma bez vybavení?

Cvičení na tricepsy

Jedním z nejlepších cviků na tricepsy je kliky na zemi. Stačí se postavit do výchozí polohy kliků – opřít se o ruce a nohy položit na špičky. Poté se pomalu spouštět a zvedat pomocí paží, aniž bychom se opírali o zem. Tento cvik zpevní svaly paží a současně zlepší kondici celého těla.

Dalším účinným cvikem na tricepsy je francouzský tlak. Postavte se do vzpřímené polohy, přidržte jednu rukou druhou nad hlavou a zatlačte ruce nad hlavou. Potom se pomalu spouštějte a zvedejte paže až do polohy kolmo k tělu. Pokud budete provádět tento cvik správně, uvítáte efektivitu na vašem svalu paže.

Na svaly tricepsy se můžeme zaměřit i pomocí kliků na lavičce. Postavte se za překážku, položte ruce na lavičku a stoupněte s rovnými pažemi. Poté se pomalu spouštějte a zvedejte tělo, opírající se o paže.

Cvičení na bicepsy

Bez vybavení je dobré zacvičit si bicepsy pomocí kliků. Postavte se do východzí polohy kliků, pouze dlaně posuňte blíže k sobě tak, aby se dotýkaly. Potom se pomalu spouštějte a zvedejte tělo pomocí paží, aniž byste se opírali o zem. Tímto cvikem podpoříte svaly bicepsy a celkovou stabilitu těla.

Dalším cvikem jsou kliky s rozmáchlýma pažema. Postavte se do uvedené polohy kliků, pouze ruce dejte do šířky ramen. Poté se pomalu spouštějte a zvedejte tělo pomocí rozmáchlých paží.

Závěr

Cvičení na svaly paže není vůbec nutné dělat v posilovně a pouze s vybavením. I doma můžete najít velmi účinné cviky bez vybavení a docílit tak pevnější a stabilnější tělo, důležité pro kvalitní zdraví. Nesmíme však zapomenout na pravidelnost a správný postoj při cvičení.

Zdroje
dieta

Existuje nějaká cvičení na svaly paže, která lze provádět doma bez vybavení?

Ano, existuje!

Pokud chcete posílit svaly paže doma bez nutnosti nákupu speciálního vybavení, existuje několik účinných cviků, které lze provádět pouze s vlastní vahou těla.

Zkuste například:

 • Sklapovačky
 • Plank
 • Kliky na rukách
 • Dipy
 • Posilování paží s láhvemi s vodou

Pamatujte si, že pravidelnost je klíčem k úspěchu. Pokud budete tyto cviky provádět pravidelně a kombinovat je s celkovým cvičením, uvidíte výsledky!

gym

Expertní názor na téma svaly na paži

Vývoj svalů na paži může být obtížné, zejména pro začátečníky. Je důležité si uvědomit, že svaly na paži nejsou jediné, které potřebují trénink, aby se zlepšil výkon. Je třeba pracovat na celkovém posilnění horních končetin, aby bylo dosaženo požadovaných výsledků. K tomu lze využít různé cviky, jako jsou kliky, tahy nebo zdvižení závaží.

Je důležité přizpůsobit intenzitu a frekvenci tréninku svému individuálnímu stavu a zvolit techniku tréninku, která bude pro vás nejefektivnější. Proto je vhodné vyhledat odbornou pomoc, která vám pomůže nalézt nejlepší přístup a vyhnout se možným zraněním.

Pokud byste chtěli získat více informací o tématu svaly na paži, doporučujeme navštívit stránku Wikipedie. Zde naleznete rozsáhlý popis anatomie paže, jak svaly na paži fungují a jak je možné je trénovat.

fitness

Existují cvičení na svaly paží, která lze provádět doma bez vybavení?

 • Plank s podporou na rukách
 • Dřepy s výskokem a výpadem s oporou
 • Sklapovačky a kliky
 • Dupačky
 • Rozpažování paží s láhvemi

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – trénink