Elektrokola v Praze: Jak vybrat ten správný model? (Electric bikes in Prague: How to choose the right model?)

0

Elektrokola v Praze: Jak vybrat ten správný model?

Pokud se chystáte koupit elektrokola v Praze, musíte vědět, jak vybrat ten správný model.

Prvním krokem je určit, kde budete elektrokola jezdit. Pokud se chystáte jezdit na rovinatých cestách v centru města, postačí vám méně výkonný model. Pokud plánujete jezdit v kopcích nebo v terénu, budete potřebovat elektrokolo s větším výkonem.

Důležitým faktorem pro výběr elektrokola je také cena. Elektrokola se liší nejen výkonem, ale také cenou. Rozhodněte se, jakou částku jste ochotni investovat do elektrokola.

Dalšími faktory, které ovlivňují výběr elektrokola, jsou velikost, hmotnost, typ baterie a technické vlastnosti.

Na trhu je dostupných mnoho různých modelů elektrokol od různých výrobců. Nemusí být snadné najít ten správný model, ale pokud pečlivě zvažujete vaše potřeby a preference, určitě najdete elektrokolo, které vám bude nejvíce vyhovovat.

Zvažte nabídku Elektrokol v Praze a neváhejte se zeptat naší odborné poradce, když budete potřebovat pomoc s výběrem toho správného modelu elektrokola pro vaše potřeby.

fitness

Elektrokola v Praze: Jak vybrat ten správný model?

Elektrokola v Praze: Jak vybrat ten správný model?

Typy elektrokol

Když si budete vybírat elektrokolo, je důležité vědět, jaké typy elektrokol existují a které jsou nejvhodnější pro vaše potřeby.

 • Elektrokolo pro městskou jízdu: Tento typ elektrokola se hodí pro každodenní jízdu do práce, na nákupy nebo pro projížďky po městě. Jsou lehká a relativně malá.
 • Elektrokolo s velkým dojezdem: Tyto elektrokola mají větší batérie a tím pádem větší dojezd. Jsou vhodné pro delší jízdy nebo pro jízdu do kopce.
 • Elektrokolo pro terén: Pokud plánujete jezdit elektrokolem na horších terénech, například v lese, zvolte elektrokolo s tlumiči a silnějším motorem.

Parametry kola

Kromě typu elektrokola, je důležité zvážit také následující parametry:

 • Dojezd: Maximální vzdálenost, kterou elektrokolo ujede na jedno nabití batérie.
 • Motor: Výkon elektromotoru se pohybuje od 250W do 750W. Silnější motor zvládne lépe kopcovité terény.
 • Batérie: Důležitý parametr, kterého si všímejte při výběru elektrokola. Kapacita baterie ovlivňuje dojezd elektrokola.
 • Váha: Elektrokola jsou těžší než běžná kola. Ujistěte se, že zvládnete elektrokolo bez problémů manipulovat.

Pokud máte dotazy ohledně výběru elektrokola, rádi vám poradíme.

Pro více informací doporučujeme článek od časopisu Bicycling o tom, jak vybrat elektrokolo.

Podívejte se na nejoblíbenější modely:


kola

TOP ELEKTROKOLA v AKCI

Elektrokola v Praze: Jak vybrat ten správný model?

1. Stanovte si vaše potřeby

Zvažte, jakým způsobem plánujete elektrokolo využívat – pro sportovní jízdy, do práce či na nákupy. Toto vám pomůže určit, jaký model elektrokola je pro vás ten správný.

2. Zvažte vaše zájmy a zkušenosti

Pokud jste nováček, může být ideálním řešením elektrokolo s nižší výkonovou kapacitou a kratším dojezdem na jedno nabití. Naopak zkušenější cyklista může potřebovat elektrokolo s vyšší výkonovou kapacitou a delším dojezdem.

3. Srovnávejte modely elektrokol

Prozkoumejte různé modely elektrokol a porovnejte je podle ceny, výkonu a dojezdu. Ujistěte se, že vybraný model splňuje vaše potřeby a zájmy.

4. Vyzkoušejte si elektrokolo

Než si koupíte elektrokolo, vyzkoušejte si ho osobně. Toto vám pomůže zjistit, zda se vám elektrokolo bude dobře ovládat a zda je pro vás pohodlné a bezpečné.

5. Zvažte servis a záruku

Před nákupem zkontrolujte, zda je elektrokolo k dispozici s dostatečnou zárukou. Dále se ujistěte, že je k dispozici kvalitní servis a zásobování náhradními díly.

elektrokola

Elektrokola Praha – Nejpohodlnější způsob, jak objevovat krásy města

Proč elektrokola?

Elektrokola jsou aktuálně velkým trendem, který se rozmohl i v Praze. Díky nim si mohou lidé užívat krásné procházky městem a zároveň ušetřit síly. Elektrokolo je totiž vybaveno motorem, který vás při jízdě podporuje a snižuje tak zátěž pro vaše nohy.

Praha na elektrokole

Praha je město plné krás a historických památek, které stojí za návštěvu. A právě na elektrokole si je můžete prohlédnout bez námahy. Projedete se například po Náplavce, kde začíná mnoho zábavy a kde je stále co objevovat. Zajet si můžete i do oblíbených parků, jako je Stromovka či Riegrovy sady. Nebo se projet po městských cyklostezkách, kterých je v Praze stále více.

Výhody elektrokol v Praze

U elektrokol v Praze je k dispozici mnoho firem, které je pronajímají. Tyto firmy se snaží svým zákazníkům usnadňovat vše, co souvisí s cyklovýlety. Kromě samotného nájmu elektrokola vám nabídnou mapy s cyklostezkami, které vám pomohou se v Praze lépe orientovat. Navíc k výbavě elektrokola můžete získat i helmu a zámek, takže vaše jízda bude ještě bezpečnější.

Pokud se chcete dozvědět více o elektrokolech, můžete navštívit stránku Wikipedie, kde se dozvíte vše podstatné o této moderní a atraktivní alternativě klasického kola.

kola

Elektrokola v Praze: Jak vybrat ten správný model?

 • Zvažte své potřeby: Pojedete s elektrokolem hlavně do práce nebo na výlety?
 • Vyberte si správnou velikost: Kolo by mělo být pohodlné a vhodné pro vaši výšku.
 • Zkontrolujte kapacitu baterie: Různé modely mají různou kapacitu a dojezd, zvolte podle svých potřeb.
 • Zvažte výkon motoru: Větší výkon znamená vyšší rychlost a lepší stoupání, ale také vyšší cenu.
 • Ujistěte se, že je kolo vhodné pro terén: Pokud plánujete jet v terénu, zvolte model s robustními koly a odpružením.

NÁŠ TIP:


kola

Kategorie – ostatní sporty