Doplněk stravy na zvýšení testosteronu: Co funguje a co ne?

0

Doplněk stravy na zvýšení testosteronu: Co funguje a co ne?

Pokud se zajímáte o zvýšení hladiny testosteronu v těle, s největší pravděpodobností jste už slyšeli o doplňcích stravy, které tohoto cíle dosahují. Nicméně, je třeba si uvědomit, že ne všechny tyto doplňky fungují stejně účinně jako ostatní a některé z nich nemusejí mít žádný efekt.

Mezi nejpopulárnější doplňky stravy na zvýšení testosteronu patří DAA (D-asparaginová kyselina), Tribulus terrestris, maca, ashwagandha a ZMA (zinek, hořčík, vitamín B6). Tyto složky jsou známé pro své schopnosti stimulovat produkci testosteronu v těle.

Na druhou stranu, existují také doplňky, které nemají významný efekt nebo jsou dokonce zbytečné. Patří sem například L-arginin, yohimbe nebo zvířecí mozkové buňky.

Je důležité připomenout, že doplňky stravy by neměly být brány jako zázračný prostředek na zvýšení hladiny testosteronu a že zdravý životní styl a strava jsou stejně důležité pro udržení zdravé hladiny hormonů v těle. Navíc, před použitím jakéhokoliv doplňku stravy, je vždy dobré si poradit s odborníkem.

fitness

Doplněk stravy na zvýšení testosteronu: Co funguje a co ne?

Doplněk stravy na zvýšení testosteronu: Co funguje a co ne?

Úvod

V dnešní době se mnoho mužů snaží zvýšit hladinu testosteronu v těle. Nízká hladina testosteronu může přinášet různé problémy, jako jsou například problémy se svalovou hmotou, nízkou energií či problémy se sexuální funkcí. Existuje spousta doplňků stravy, které slibují zvýšení hladiny testosteronu. Ale fungují opravdu?

Jaké účinné látky hledat v doplňcích stravy?

Existuje několik účinných látek, které pomáhají zvýšit hladinu testosteronu v těle. Mezi tyto látky patří například D-asparagová kyselina, zinek, vitamín D, ostropestřec mariánský, ashwagandha či tribulus terrestris.

Studie ukazují, že tyto látky mohou skutečně zvýšit hladinu testosteronu. Například studie publikovaná v časopisu Nutrients zjistila, že u mužů užívajících doplněk stravy s D-asparagovou kyselinou došlo k významnému zvýšení hladiny testosteronu již po 12 dnech užívání.

Co naopak nefunguje?

Existuje spousta látek, které slibují zvýšení testosteronu, ale fakticky k tomu nedochází. Mezi takové látky patří například tribulus terrestris, DHEA, maca peruánská či indol-3-karbinol.

Studie ukazují, že tyto látky nepomáhají zvýšit hladinu testosteronu. Například studie publikovaná v časopisu Journal of the International Society of Sports Nutrition zjistila, že u mužů užívajících doplněk stravy s tribulus terrestris nedošlo k žádnému významnému zvýšení hladiny testosteronu.

Závěr

Pokud se chcete pokusit zvýšit hladinu testosteronu pomocí doplňků stravy, měli byste hledat produkty obsahující účinné látky, jako jsou D-asparagová kyselina, zinek, vitamín D, ostropestřec mariánský, ashwagandha atd. Naopak produkty obsahující látky, jako je tribulus terrestris, DHEA, maca peruánská či indol-3-karbinol, vám pravděpodobně příliš nepomohou.


Doplněk stravy na zvýšení testosteronu: Co funguje a co ne?

Co je to doplněk stravy na zvýšení testosteronu?

Doplněk stravy na zvýšení testosteronu je výživový doplněk, který si lidé berou za účelem zvýšení hladiny testosteronu v těle. Testosteron je hormon hlavně u mužů, který se podílí na regulaci hmotnosti, svalové hmoty, kostní hustoty, metabolismu a mnohých dalších klíčových funkcích v těle.

Jaký doplněk stravy na zvýšení testosteronu funguje?

Některé doplňky stravy na zvýšení testosteronu obsahují látky, které mohou zvýšit hladinu testosteronu v těle. Mezi tyto látky patří například D-aspartát, Tribulus Terrestris, dřišťál obecný, zink a vitamin D.

Co také může pomoci při zvyšování hladiny testosteronu?

Kromě doplňků stravy existuje několik dalších způsobů, jak zvýšit hladinu testosteronu v těle. Mezi tyto způsoby patří například zdravá strava, cvičení, spánek a snížení stresu.

Jsou doplňky stravy na zvýšení testosteronu nebezpečné?

Většina doplňků stravy na zvýšení testosteronu je bezpečná, pokud jsou užívány v souladu s pokyny výrobce a jsou kupovány od ověřených prodejců. Nicméně, některé doplňky stravy mohou obsahovat nebezpečné látky nebo mohou mít škodlivé účinky na zdraví, zejména když jsou užívány v nadměrném množství. Je důležité starat se o své zdraví a důkladně se informovat, než si jakýkoliv doplněk stravy koupíte.

gym

Jak zvýšit hladinu testosteronu pomocí přírodních prostředků

Existuje několik přírodních prostředků, které mohou pomoci zvýšit hladinu testosteronu v těle. Mezi ně patří konzumace potravin s vysokým obsahem zinku, jako jsou ostrygy, hovězí maso, semena dýně a kakao. Důležité je také dostatečné množství spánku, vyhýbání se stresu, pravidelné cvičení a konzumace zdravých tuků, jako jsou olivový olej a avokádo. Tyto přírodní metody jsou vhodnější než používání syntetických steroidů, které mohou mít nežádoucí vedlejší účinky na tělo. Více informací o tématu testosteron se můžete dočíst na wikipedii.

Doplněk stravy na zvýšení testosteronu: Co zafunguje a co ne?

 • Zafunguje:
  • Doplněk stravy obsahující tribulus terrestris, který může zvednout testosteron u mužů s nízkým hladinami.
  • About vyvážená strava s důrazem na živiny jako např. zinek, vitamín D a protein.
  • Cvičení – v těžké zátěži cvičení může způsobit mírný nárůst testosteronu.
 • Co nefunguje:
  • Doplněk stravy, který slibuje dramatický nárůst testosteronu, aniž by uvedl žádné důkazy.
  • Cvičení zaměřené na zvýšení testosteronu – toto tvrzení nemá žádný vědecký důkaz.
  • Jiné doplňky stravy, jako jsou omega-3 mastné kyseliny, přírodní afrodiziaka a výtažky z bylinek, nemají zvláštní vliv na hladiny testosteronu.

TOP KETO DIETA V AKCI