Domací posilovny a workout hřiště

0
Rotoped jako základ domácí posilovny? To už dávno neplatí

Rotoped jako základ domácí posilovny? To už dávno neplatí. Nemáte čas chodit do posilovny, a přesto byste udělali rádi něco pro svoje zdraví? Domácí fitka jsou velmi oblíbeným a rozšířeným fenoménem. Na internetu najdete množství zaručených rad pro jejich zařízení, ale většina z nich už byla dávno překonána. Například už ani náhodou neplatí, že srdcem každé domácí posilovny by měl být kvalitní rotoped.

Posilovna pro muže a pro ženy

Jak nám prozradili odborníci z www.domafit.cz, panuje v tomto ohledu mezi Čechy stále celá řada stereotypů. Již dávno neplatí, že muži se nejraději posadí na rotoped a ženy si s oblibou tvarují hýždě na stepperu. Obě pohlaví teď dávají přednost komplexnějšímu řešení.

Rotoped jako základ domácí posilovny? To už dávno neplatí

V kurzu jsou především trenažéry, a to buď krosové nebo veslařské. Jejich výhodou je zapojení prakticky všech svalových skupin, což vede k intenzivnějšímu a kvalitnímu tréninku, spojenému s rychlejším spalováním kalorií. Aby nebyl trénink příliš jednostranný, doporučujeme do každé domácí posilovny umístit rovnou dva trenažéry.

Vybavení posilovny vybírejte s ohledem na své zaměstnání

Nákupem posilovacích strojů ale vše ani zdaleka nekončí. Dalším důležitým prvkem jsou lavice. Doporučovány jsou v zásadě dvě:

  • lavice na protažení zad v případě, že máte tzv. sedavé zaměstnání
  • lavice pro posílení břišních svalů na vytvarování postavy

Na klasický rotoped ale zcela zanevřít nemusíte. Je perfektní na kardiovaskulární systém. Snažte se ale vybrat takový, který vám bude pohodlný i během delšího používání. Nesmí vás tlačit sedadlo ani bolet záda.

Nakupujte tam, kde si vše můžete vyzkoušet

Vaše cesta za novou domácí posilovnou by vždy měla začít na internetu. V pohodlí domova si můžete v klidu porovnat jednotlivé modely, vytvořit si plánek posilovny apod. S těmito informace se potom vypravte do renomované kamenné prodejny, kde vám umožní si všechny produkty předvybrané na internetu v klidu vyzkoušet.

My doporučujeme například e-shop www.domafit.cz, který kromě výše uvedených služeb nabízí také kvalitní záruční a pozáruční servis, dovoz a smontování zboží přímo u vás doma. Potěší vás i nízké ceny a fundovaní poradci, bez nichž se celý proces zkrátka neobejde. Vždyť cena vybavení kvalitní domácí posilovny začíná okolo 50 000 Kč, takže se rozhodně vyplatí nechat si poradit od odborníka, aby vám radost z hotového projektu vydržela skutečně dlouho.

Navrhněte si vlastní zařízení

Pokud máte zájem o vlastní zařízení dle přání, či něco na míru, pak byste neměli přehlédnout web www.domaci-posilovna.cz, kde je možné domluvit se na zařízení, dle přání.
Crossfit stanice řeší přímo podle požadavků zákazníka a prostorových dispozic. 

Street Workout – Venkovní posilovací stroje a street workout konstrukce

Steet workout je v podstatě kombinací funkčního tréninku a tréninku s vlastní vahou. Je dobře známo, že moderní forma této činnosti vznikla v New Yorku, kde lidé z chudých čtvrtí neměli peníze na návštěvu posiloven a hledali rychlé a účinné alternativy k cvičení.

Pokud je řeč street workout, pak musíme zmínit COLMEX, společnost s celosvětovou působností a s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti venkovních posilovacích strojů a street workoutových konstrukcí. Společnost založena v roce 2010, která dnes patří mezi společnosti udávající trendy. 

Společnost se může pochlubit více než 1011 realizacemi a  vydobyla si místo jednoho z největších dodavatelů venkovních posilovacích strojů na trhu EU, které jsou určeny primárně pro venkovní použití nejenom jako samostatné fitness parky.

Další firmou, která nabízí výbavu pro workout je firma REX, která dodává venkovní posilovací stroje (exteriérového fitness). Společnost zajištuje i instalaci těchto cvičebních zařízení a ani tady určitě nešlápnete vedle. Více o nabídce společnosti najdete na stránkách: www.rexsro.cz

A konečně do třetice společnost METAL PRO INDUSTRYm, pod kterou spadá značka VITALpark.cz. Tato firma se zabývá výrobou, montáží a údržbou venkovních fitness strojů (VITALpark.cz). Jedná se o českou společnost, která vyrábí české výrobky a zajišťujeme montáž a servis strojů.Chest-dips-on-bar-Angela-Aladro-mella-390x250

venkovní posilování se těší stále větší a větší oblibě a není vyjímkou, že se treet workoutové hřiště se už také přidružuje přímo k fitness centrům.