Cviky na posílení horní části zad: výběr nejtrefnějších cviků

0

Cviky na posílení horní části zad: výběr nejtrefnějších cviků

Použijte tyto cviky na posílení horní části zad:

1. Výpady s činkami

Výpady s činkami jsou skvělým cvičením pro posílení horní části vašich zad a zlepšují váš celkový držení těla. Použijte k tomu několikrát týdně činky o různých váhách a opakujte cvik 10 až 12krát na každou stranu.

2. Chest press na stroji

Tento cvik pomáhá zpevnit horní část zad, tricepsy a hrudní svaly. Zkuste zvolit oblíbenou váhu na stroji a provedete 12 opakování pro každou sérii. Opakujte cvik 3 až 4 krát, abyste získali nejlepší výsledky.

3. Dřepy s vlastní vahou

Dřepy jsou nejlepším cvikem pro posílení dolní části těla. Avšak, pokud správně provedete tento cvik, také můžete posílit horní část zad. Opakujte cvik 12krát na každou nohu a celkově 3 série.

4. Dřepy s úchopem činky

Tento cvik zlepšuje dopad horní části zad a také posiluje svaly stehen a břicha. Proveďte 12 opakování a celkově 3 série, abyste získali nejlepší výsledky.

Pamatujte na to, že pravidelné cvičení a správná technika jsou klíčové pro efektivní posílení horní části vašich zad. Zkuste začlenit tyto cviky do svého tréninku a sledujte výsledky!

fitness

Cviky na posílení horní části zad: výběr nejtrefnějších cviků

Horní část zad je jednou z nejdůležitějších oblastí těla, kterou bychom měli pravidelně posilovat. Kromě toho, že nám poskytuje správnou tvar postavy, také nám pomáhá udržovat správnou držení a prevenci bolesti zad. V tomto článku se podíváme na několik nejtrefnějších cviků na posílení horní části zad.

1. Pull-up

Pull-up je skvělý cvik na posílení horní části zad, který zahrnuje celou škálu svalů – lopatkové, delta, bicepsy a trapézy. Pro jeho provedení potřebujeme horizontální tyč, kterou se držíme a pak se pomocí rukou a ramen zdvihneme nahoru tak, aby se naše hrudník dotkl tyče. Cvik můžeme také upravit pomocí několika variací, jako jsou například push-up pull-up.

2. Bench Press

Bench press je jedním z nejoblíbenějších cviků na posílení horní části zad. Pro jeho provedení si lehneme na lavici a držíme úchop na náručí s váhou. Pak pomalu spouštíme a zase zvedáme váhu, a to opakovaně. Cvik je zaměřen především na prsa, ale také posiluje svaly v horní části zad.

3. One-Arm Dumbbell Row

One-Arm Dumbbell Row je další cvik na posílení horní části zad, který se zaměřuje na svalové skupiny lopatkové, trapezové a bicepsy. Pro jeho provedení si vezmeme jednoručku a stojíme s ní před sebou. Poté, co se skloníme, zvedneme zemi levou ruku, ohneme loket a zvedneme ruku s jednoručkou k hrudníku. Tento pohyb pak opakujeme na druhé straně.

4. Push-ups

Push-up je cvik, který posiluje celé tělo, ale také velmi účinně zabírá na horní části zad. Cvik zahrnuje svaly v trupu, ramenech, hrudníku a rukou. Pro provedení cviku se dá použít klasická verze – opřete se dlaněmi o zem a opírajte se pouze o špičky nohou a dlaně nebo můžete zvolit snadnější varianty.

Zařazením těchto cviků do vaší tréninkové rutiny můžete zvýšit sílu, vyvinout správné držení těla a prevenci bolesti zad. Nezapomeňte však na pravidelnost a průběžné zvyšování zátěže.

Odbornější výkonnostní trenér David Robinson z New Yorku poskytuje na svém blogu Noob Gains mnoho tipů a cviků pro posílení horní části zad – určitě se na něm podívejte!


dieta

Cviky na posílení horní části zad: výběr nejtrefnějších cviků

Které cviky jsou nejúčinnější pro posílení horní části zad?

Mezi nejúčinnější cviky patří shyby na hrazdě, veslování s jednoručkami, bench press, military press a pull-over s činkou. Tyto cviky zahrnují celou horní část zad a pomáhají k vybudování silné a vytrvalé svalové hmoty.

Existují cviky, které cílí pouze na horní část zad?

Ano, mezi takové cviky patří speciální variace shybů na hrazdě, jako jsou například úzké a široké úchopy. Dalšími cviky jsou pak face pulls, pásování s jednoručkami nebo lůžkové veslování. Tyto cviky cílí především na horní část zad, ale také využívají další svalové skupiny.

Kolik cviků na posílení horní části zad bych měl zařadit do svého tréninkového plánu?

Počet cviků v závislosti na tréninkovém plánu a individuální potřebě zlepšení. Většinou je doporučováno zařadit do svého tréninkového plánu 3 až 4 cviky pro horní část zad. Důležité je však pamatovat na kvalitní rozvíjení svalové hmoty, takže byste neměli na úkor množství cviků snižovat váhu nebo nepoužívat správnou techniku.

gym

Expertní názor na téma cvičení zádových svalů

Pokud hledáte účinné cviky na posílení zádových svalů, je důležité zaměřit se na správnou techniku cvičení a volbu vhodného zátěžového materiálu. Mezi nejefektivnější cviky na posílení zádových svalů patří tahy na hrazdě či lanech, jednoruční veslování nebo cviky s využitím TRX pásů.

Při cvičení na zádové svaly je také důležité myslet na protahování před a po tréninku, aby se minimalizovala možnost vzniku bolesti v oblasti krční páteře. Navíc je vhodné trénovat často, ale s postupně zvyšující se intenzitou a náročností cviků.

Pro další informace k tématu zádové svaly doporučujeme navštívit stránku na Wikipedii o anatomii zádových svalů zde.

fitness

Cviky na posílení horní části zad:
– Dřepy s rukama nad hlavou
– Kliky na hrazdě nebo na zemi
– Výpady s činkami nebo bez nich
– Klasické shyby na hrazdě nebo na TRX páse
– Přítahy s činkou k hrudníku nebo k bradě
– Prkna s podporou na loktech
– Výpadové kroky s jednoručkami
– Propínání na břiše s nohama a pažemi nad zemí
– Rozpažování s činkami v leže na boku
– Deadlift s jednoručkami

Náhledový souhrn pro výběr nejtrefnějších cviků na posílení horní části zad. Použijte nadpis H2 a ne H1.

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – trénink