Co jste možná nevěděli o sushi aneb sushi zajímavosti

0

Sushi je jednoznačně ten nejoblíbenější pokrm z celé japonské gastronomie. Sice japonská gastronomie je obecně oblíbenou kuchyní, za kterou se lidé sjíždí z celého světa, ovšem sushi je dominantou této kuchyně. Pokud máte na sushi chuť, nemusíte za ním jezdit do dalekého Japonska, i když by to byl ostatně zážitek. Můžete navštívit jednu ze sushi restaurací či jeden ze sushi barů, jež se nachází v Česku. Tento druh podniků se rozšiřuje velice rychle, je totiž hojně navštěvován. Navíc Češi si i zvykli na rozvoz sushi a to také značně přispělo na popularitě.

Pokud si uděláte večer při sushi, co se o sushi něco málo dozvědět? To, že je to oblíbený japonský pokrm, to už víte, ale víte o sushi několik dalších zajímavostí?

Zajímavosti o sushi

  • Věděli jste, že Japonci dříve považovali lososí maso za nebezpečné? Bylo to v dobách, kdy se losos do sushi ještě nedával. Bylo nadmíru těžké Japonce přesvědčit, že lososa mohou přidat do sushi, že není nijak nebezpečný. Trvalo to, ale zvládlo se to.
  • Proč je nakládaný zázvor taky na stole při večeři plné sushi? Důvodem je to, že nakládaný zázvor dokáže neutralizovat chuť mezi jednotlivými druhy sushi. Když však budete konzumovat zázvor společně se sushi, urazíte kuchaře.
  • Věděli jste, že jenom ve Spojených státech amerických najdeme kolem čtyř tisíc sushi restaurací? V domovském Japonsku je jich daleko více, a to kolem pětačtyřiceti tisíc.
  • Věděli jste, že ve Vancouveru najdete restauraci, kde podávají sushi na nahých ženách? Zatímco sushi se dotýkat můžete, žen nikoli.
  • Věděli jste, že do sushi se někdy přidávají takzvané svítící ryby? Jsou to velice speciální ryby.
  • I když se v České republice jí sushi zásadně hůlkami, Japonci volí pohodlnější cestu, a sice jedí sushi rukama.
  • Věděli jste, že před třemi lety byla vyrobena nejdelší sushi rolka na světě? Bylo to na jednom nejmenovaném japonském festivalu a rolka měřila skoro tři kilometry.