Co jíst před a po tréninku na hubnutí: Snídaně, obědy a večeře

0

Co jíst před a po tréninku na hubnutí: Snídaně, obědy a večeře

Chcete-li dosáhnout optimálních výsledků při tréninku a hubnutí, je důležité si dát pozor na správnou stravu před a po tréninku. Tady jsou některé tipy na to, co jíst:

Snídaně
Před tréninkem je vhodné sníst něco lehkého a snadno stravitelného, jako jsou ovesné vločky s ovoce nebo smoothie. Pokud trénujete brzy ráno, můžete si dát nějaký malý snack, jako jsou banány nebo ořechy.

Obědy
Pokud trénujete v průběhu dne, je důležité si dát svačinu před tréninkem, například nějaké ovoce, jogurt nebo celozrnné pečivo s arašídy máslem. Po tréninku si dejte rychle stravitelný oběd, jako je kuřecí salát nebo zeleninová polévka.

Večeře
Pokud trénujete večer a máte potřebu jíst po tréninku, snažte se jíst lehké jídlo. Můžete si dát grilované kuřecí maso s grilovanými zeleninami nebo zelené smoothie. Pokud nepotřebujete jíst po tréninku, dejte si večeři s nízkým obsahem že zdrojů sacharidů a vyšším obsahem bílkovin, jako je losos s brokolicí.

Pamatujte, že dobrá strava je spolu s tréninkem klíčem k úspěchu při hubnutí.

fitness
Co jíst před a po tréninku na hubnutí: Snídaně, obědy a večeře

Před tréninkem: Snídaně

1. Jahodová ovesná kaše

Pro udržení energie během tréninku je dobré sníst něco s vysokým obsahem sacharidů. Tato jahodová ovesná kaše je skvělou volbou! Najdete recept zde.

2. Toast se šunkou a avokádem

Ten, kdo má rád slanou snídani, by si mohl dát toasty se šunkou a avokádem. Obsahují bílkoviny, tuky a sacharidy – vše, co tělo pro trénink potřebuje. Najdete recept zde.

Po tréninku: Obědy

1. Kuřecí maso s rýží a zeleninou

Po tréninku potřebujete dodat tělu dostatek bílkovin, které pomohou s obnovou svalové hmoty. Skvělou volbou je kuřecí maso s rýží a zeleninou. Najdete recept zde.

2. Losos s batáty a brokolicí

Losos je skvělým zdrojem omega-3 mastných kyselin, které tělo potřebuje pro regeneraci svalů po tréninku. Kombinujte ho s batáty a brokolicí pro větší příjem sacharidů a vitamínů. Najdete recept zde.

Večeře

1. Těstoviny s kuřecím masem a rajčaty

Pokud si po tréninku přejete léhčí jídlo, těstoviny s kuřecím masem a rajčaty jsou skvělou volbou. Obsahují sacharidy a bílkoviny a jsou snadno stravitelné. Najdete recept zde.

2. Kuskus s pečenou zeleninou

Kuskus s pečenou zeleninou je vynikající volbou pro ty, kteří chtějí sníst něco s nízkým obsahem tuku a vysokým obsahem sacharidů. Najdete recept zde.dieta

Co jíst před a po tréninku na hubnutí

Snídaně

Před tréninkem je vhodné sníst něco lehkého, například ovoce s jogurtem, ovesné vločky s kefírem nebo celozrnný chléb s máslem a sýrem. Po tréninku si můžete dopřát větší porci ovoce, nebo sníst plnější snídani s vajíčky a zeleninou.

Obědy

Před obědem můžete sníst menší svačinu, například proteinový nápoj s banánem nebo celozrnnou tyčinku. Oběd by měl obsahovat vyvážené množství bílkovin, sacharidů a zdravých tuků, například grilované kuře s bulgurem a zeleninou. Po tréninku je ideální si dát něco lehčího, například salát s kuřecím masem a řeckým jogurtem.

Večeře

Před večeří je vhodné sníst menší svačinu, například bílkovinný nápoj s ořechy. Večeře by měla být lehčí, než oběd, ale stále obsahovat všechny potřebné živiny. Například grilovaný losos s quinoou a zeleninou. Po tréninku si můžete dopřát lehkou večeři, například zeleninovou polévku nebo quinoový salát s ořechy.

gym

Cviky na hubnutí doma

Jaký je význam cvičení pro hubnutí?

Každý ví, že cvičení je důležité pro zdraví a kondici, ale má také velký vliv na hubnutí. Při cvičení totiž spalujeme kalorie, tělu dodáváme energii a zlepšujeme metabolismus. Díky tomu můžeme snadněji kontrolovat hmotnost a dosáhnout požadovaného postavového tvaru.

Jaké cviky jsou vhodné pro hubnutí doma?

Existuje mnoho cviků, které můžete provádět doma a efektivně hubnout. Patří mezi ně například kliky, dřepy, plank, jumping jack a mnoho dalších. Než začnete s cvičením, je důležité si uvědomit své možnosti a míru zatížení, aby nedošlo ke zranění.

Jaký je správný postup při cvičení?

Před zahájením cvičení byste měli absolvovat krátké zahřátí a protažení svalů. Poté postupně provádějte cviky a nezapomínejte na správný dech. Po cvičení je také vhodné protáhnout svaly a dopřát si dostatek tekutin a proteinů pro regeneraci organismu.

Pro více informací o cvicení na hubnuti doporučujeme navštívit stránku na Wikipedii.

joga

Co jíst před a po tréninku na hubnutí: Snídaně, obědy a večeře

Před tréninkem

  • Jogurt s ořechy a ovocem
  • Toast s avokádem a vajíčky
  • Ovesné vločky s mlékem a banánem

Po tréninku

  • Proteinový koktejl s ovocem a mlékem
  • Kuřecí prsa s grilovanou zeleninou
  • Tunový salát s fazolemi a zeleninou

Večeře

  • Grilované ryby s quinoou a zeleninou
  • Rýže s kuřecími prsy a zeleninou
  • Vegetariánská polévka s ořechy a semínky

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – hubnutí