Chcete velké svaly? Nezapomínejte na základní cviky!

1

Rozhodli jste se, že na sobě začnete „makat“, ale nedaří se vám dosáhnout viditelných výsledků? Možná jen zapomínáte na podstatu některých základních cviků. Prozradíme vám, co byste měli zahrnout do svého cvičebního plánu. Následující seznam cviků jsme konzultovali s profi trenéry z Kentoya Fitness (známá posilovna Praha) – garantujeme vám, že výrazně urychlí váš svalový rozvoj.

Cviky pro stehna

Ne nadarmo se říká, že královským cvikem je dřep. V kulturistice jsou dřepy považovány za nejúčinnější cviky, samozřejmě za předpokladu správného provedení. Nebudete-li dřepovat, pravděpodobně nikdy pořádné svaly nezískáte.

Cviky pro lýtka

Na lýtka se často zapomíná, což na jinak vypracované postavě působí groteskně. Budete-li provádět výpony ve stoji, dáte svým lýtkovým svalům ten správný impuls k růstu. Naložte si větší váhu, protože svaly každodenně nosí váhu vašeho těla.

Cviky pro hrudník

Alfou a omegou je benchpress. Dodržujte střídání na rovné a šikmé lavici, jinak nedocílíte souměrného rozvinutí prsních svalů.

xfit.cz_kentoyafitness_cz_01

Cviky pro ramena

Jak dosáhnout svalnatých ramen? Jednoduše – provádějte tlaky s činkou.

Cviky pro tricepsy

S tricepsy je to snadné. Váš cvičební plán musí obsahovat francouzský tlak (tricepsové extenze v leže).

Cviky pro bicepsy

Mít tak „bicáky“ jako Arnold… Začněte pravidelně cvičit bicepsový zdvih s velkou činkou podhmatem. Ovšem pozor, necvičte s vysokými váhami na úkor techniky!

Cviky pro záda

V souvislosti s posilováním stehen jsme zmínili dřepy. Pomyslnou královnou – tentokrát při posilování zádového svalstva – je mrtvý tah. Opět jde o jeden z nejúčinnějších cviků. Podstatné je nekulatit záda a zvyšovat váhu až v momentě, kdy je technika dotažena k dokonalosti.

xfit.cz_kentoyafitness_cz_02

Tip na závěr

Základní cviky mají oproti izolovaným cvikům podstatnou výhodu. Tělo při tréninku uvolňuje více růstového hormonu. Vaše snaha bude vidět o to víc, pokud své pokožce dodáte trochu zdravého opálení. Po vydatném cvičení navštivte solárium Praha a zvýrazněte svou muskulaturu!