Bezlepková strava a strava pro celiaky

0

Trpíte únavou, depresemi, míváte často průjem? Řešení vašich problémů je možná mnohem snazší, než se na první pohled zdá! Vyzkoušeli jste již bezlepkovou stravu? Pokud ne, rozhodně to stojí za pokus. Na bezlepkovou stravu přešel třeba srbský tenista Novak Djokovič a jak na kurtech válí!

 

Nebezpečí jménem lepek

Lepek neboli gluten se totiž stává strašákem moderní doby. Tato bílkovina je obsažena v obilí, přičemž především pekaři ji mají v oblibě, protože dodává těstu pružnost a gumovost. Toto nadšení však již nesdílí trávicí soustava člověka. Lepek se zachycuje na střevních _______aaaaaaastěnách a odsud se dostává do krve. Zde se pro člověka stává velmi nevítanou látkou, protože přetěžuje imunitní systém a váže na sebe toxiny.

Podezřelé potraviny

Na jaké potraviny si dát pozor? V podstatě na všechny, které potenciálně obsahují obilniny. Jestliže chcete přejít na bezlepkovou stravu, měli byste se vyhýbat pečivu, těstovinám, omáčkám, salámům, párkům, sekané, kečupu, majonézám, zákuskům, oplatkům i některým druhům piva.

Bezlepková strava podpoří vaše zdraví

 

Vhodnou alternativou za tyto potraviny je bezesporu bezlepková strava, která může být také velmi pestrá. Přesvědčit se o tom můžete ostatně sami třeba na http://www.celiakshop.cz/. Konzumací bezlepkových potravin uděláte rozhodný krok k podpoře vašeho zdraví! Dosáhnete nejen lepšího trávení, ale rovněž snížíte riziko cukrovky, srdečních chorob i různých druhů rakoviny.

Pro celiaky jde o nutnost!

Pro lidi, kteří trpí celiakií, je bezlepková strava nutností! Tato nesnášenlivost lepku je totiž zatím bohužel nevyléčitelná. V případě, že vám je tato nemoc diagnostikována, je třeba nasadit bezlepkovou dietu, na niž tělo reaguje již záhy velmi příznivě. Zpočátku sice musíte svůj jídelníček zbavit mléka, tučných jídel i těžkých a dráždivých potravin, po zahojení sliznice tenkého střeva můžete ale jíst všechny potraviny bez lepku.

Na http://www.celiakshop.cz/ se můžete přesvědčit, že i jídelníček složený z bezlepkové stravy může být velmi nápaditý a pestrý!