7 důvodů, proč byste měli cvičit Pilates.

0

7 důvodů, proč byste měli cvičit Pilates

Pilates je cvičení, které kombinuje sílu, pružnost a dechovou kontrolu. Zde je 7 důvodů, proč byste měli zařadit Pilates do svého tréninkového režimu:

1. Zlepšuje držení těla a snižuje bolest zad – cvičení Pilates posiluje a protahuje svaly, což pomáhá udržovat správné držení těla a zároveň snižuje bolest v zápěstí, ramenou a zádech.

2. Posiluje jádro základních svalů – pilates cvičení rovněž posiluje břišní svaly, což může pomoci snížit riziko zranění páteře.

3. Zvyšuje flexibilitu – Pilates pomáhá zlepšit flexibilitu celého těla, což může pomoci snížit riziko zranění a zlepšit mobilitu.

4. Zlepšuje koordinaci a rovnováhu – cvičení Pilates je zaměřeno na spojení dechu a plynulých pohybů, což pomáhá zlepšit koordinaci a rovnováhu těla.

5. Pomáhá při stavu úzkosti a stresu – Pilates zahrnuje dechové cvičení, což může pomoci snížit úzkost a stres a uklidnit mysl.

6. Zvyšuje energii a vitalitu – pravidelné cvičení Pilates může pomoci zlepšit celkovou energii a vitalitu.

7. Je vhodný pro všechny úrovně fitness – Pilates cvičení je vhodné pro všechny úrovně fitness, od začátečníků po profesionály.

Takže pokud hledáte cvičení, které zlepší vaše držení těla, posílí jádro základních svalů, zvýší vaši flexibilitu, koordinaci, rovnováhu, sníží úzkost a stres, zvýší vaši energii a vitalitu a může být prováděno na různých úrovních fitness, Pilates by měl být to pravé pro vás!

fitness

7 důvodů, proč byste měli cvičit Pilates

1. Zlepšení držení těla

Pilates posiluje hluboké stabilizační svaly, které pomáhají udržet správné držení těla. Mnoho lidí trpí bolestmi zad kvůli špatnému držení těla. Pilates vám pomůže vyrovnat vaše tělo a naučí vás správně stát, sedět a chodit.

2. Zlepšení flexibility

Pilates se zaměřuje na prodlužování svalů a zlepšení flexibility. Hluboké pohyby a pozice známé jako “asany” jsou prováděny s dlouhými drženími. Tyto pozice pomáhají uvolnit napětí v svalstvu a zlepšit pružnost.

3. Silné svaly

Pilates se zaměřuje na posilování celého těla, zejména svalů břicha, zad a pánevního dna. Tyto svaly jsou zodpovědné za udržení správného držení těla a pomáhají chránit proti zraněním.

4. Zlepšení koordinace

Pilates spojuje sílu s koordinací. Pro správné provedení asan a pohybů je potřeba cvičit koordinaci. To může pomoci s přesunem do každodenního života a zlepšit celkovou stabilitu.

5. Zmírnění bolesti zad

Pilates může pomoci zmírnit bolest zad tím, že posiluje hluboké svaly páteře a pomáhá udržet správnou polohu těla. Posilování svalů, které podporují páteř, může snížit tlak na disky a snížit bolest.

6. Redukce stresu

Pilates může pomoci snížit stres tím, že se zaměřuje na správný dech a uvolnění napětí v těle. Když cvičíte Pilates, soustřeďujete se na správné dýchání a uvolnění svalů, což může snížit hladinu stresu.

7. Zlepšení celkové kondice

Pilates může pomoci zlepšit celkovou kondici. Cvičení, které se zaměřuje na celé tělo, posiluje svaly a zlepšuje flexibilitu. Zlepšení celkové kondice může snížit riziko zranění, zlepšit fyzickou výkonnost a zlepšit kvalitu života.

Můžete si přečíst více o Pilates na následujícím odkazu: https://www.shape.com/fitness/workouts/beginner-pilates-exercises


dieta

7 důvodů, proč byste měli cvičit Pilates

Zlepšení držení těla

Cvičení Pilates pomáhá zlepšit držení těla a posilnit svaly, které udržují správnou polohu těla.

Zvýšení flexibility

Díky cvičení Pilates se postupně zlepšuje flexibility těla. Pravidelné cvičení může pomoci zlepšit pohyblivost v kloubech.

Zmírnění stresu

Pilates je cvičení, které se zaměřuje na spojení těla a mysli. Cvičení může pomoci zmírnit stres a napětí a zlepšit náladu.

Posílení svalů pánevního dna

Cvičení Pilates se zaměřuje na posilování svalů pánevního dna, což může být užitečné pro ženy po porodu a pro osoby s inkontinencí.

Zvýšení svalové hmoty

Pilates je cvičení, které pomáhá posilovat svaly a zvyšovat svalovou hmotu.

Zlepšení koordinace

Cvičení Pilates pomáhá zlepšit koordinaci pohybů těla a posílit propojení mezi tělem a myslí.

Zlepšení celkového zdraví

Pilates je cvičení, které má řadu pozitivních účinků na celkové zdraví. Pomáhá zlepšovat kardiovaskulární zdraví, snižuje riziko osteoporózy a pomáhá udržovat ohebné a silné tělo.

gym

Cvičení Pilates pro zlepšení kondice a flexibility

Poslední dobou se stává stále populárnější cvičení Pilates, které dokáže výrazně posílit celé tělo, zlepšit jeho flexibility a podpořit také relaxaci a duševní klid.

Pro koho je cvičení Pilates vhodné?

Cvičení Pilates je vhodné pro všechny věkové skupiny, včetně seniorů a těhotných žen. Jeho cvičení nezatěžuje klouby a páteř, díky čemuž je vhodné i pro osoby s bolestmi zad a dalšími zdravotními omezeními.

Jaké jsou hlavní principy cvičení Pilates?

Cvičení Pilates se zaměřuje na správné dýchání, umění uvolnit napětí v těle a posílení svalů hlavně v oblasti břicha, zad, pánevního dna a hlavového aparátu. Důraz je kladen na precizní provedení cvičení a soustředěnost na vlastní tělo.

Pilates jednotlivá cvičení lze provádět s různými pomocnými pomůckami jako jsou fitball, pilates kruh, balanční podložky a další.

Jaký jsou benefity Pilates cvičení?

Cvičení Pilates může pomoci zmírnit bolesti zad, zlepšit držení těla, posílit svaly břicha a pánevního dna, zlepšit celkovou kondici a pružnost těla, zlepšit koordinaci, zlepšit nazírání na vlastní tělo.

Pokud se chcete dozvědět více o cvičení Pilates, navštivte Wikipedii.

fitness

7 důvodů, proč byste měli cvičit Pilates

  • Zlepšení držení těla a postavy
  • Zvýšení flexibility a pohyblivosti kloubů
  • Zlepšení síly a stability středu těla (core)
  • Snížení stresu a napětí v těle
  • Podpora regenerace po úrazech a chirurgických zákrocích
  • Posílení svalové soustavy a prevence před zraněními
  • Zlepšení koordinace a propojení mysli a těla

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – cvičení