5 nejúčinnějších cviků pro Pilates na míči

0

5 nejúčinnějších cviků pro Pilates na míči

Pilates na míči je perfektní cvičení pro posílení svalů a zlepšení flexibility. Zde jsou 5 nejúčinnějších cviků, které byste měli začlenit do svého tréninku:

 1. Výpad s nataženou nohou na míči – tento cvik posiluje svaly stehna a hýždě a zlepšuje rovnováhu.
 2. Burpees na míči – tato variace burpees je náročná a účinná pro celé tělo. Posiluje svaly nohou, břicha a paží.
 3. Břišní svaly na míči – tento cvik posiluje břišní svaly a zlepšuje stabilitu a koordinaci.
 4. Most na míči – tento cvik posiluje svaly hýždě a dolní části zad.
 5. Plank na jedné noze na míči – tento cvik posiluje svaly břicha, zad a nohou, zlepšuje rovnováhu a koordinaci.

Pamatujte si, že správná technika je klíčová pro účinnost cvičení. Začněte s menšími počty opakování a postupně zvyšujte náročnost. Pilates na míči může být skvělým doplňkem vašeho tréninkového plánu, ať už jste začátečník nebo pokročilý cvičenec.

fitness

5 nejúčinnějších cviků pro Pilates na míči

Cvik 1: Roll Up

Cvičení Roll Up je jedním z nejefektivnějších cviků v rámci Pilates na míči. Tento cvik posiluje břišní svaly, zlepšuje flexibilitu páteře a protahuje záda.

Provedení cviku: Lehněte si na míč, roztáhněte nohy na šířku boků a natažené paže dejte za hlavu. Nadechněte se a při výdechu se snažte pomalu zvednout trup a zároveň se ohýbat v bedrech. Cvik opakujte 10-15krát.

Cvik 2: Plank

Plank neboli prkno je dalším účinným cvikem, který pomáhá posilovat svalstvo břicha, zádové svaly, ale také svaly paží a nohou.

Provedení cviku: Lehněte si břichem na kleštěný míč a položte si dlaňe na podlahu, tak aby tělo bylo natažené. Napněte břišní svaly a držte pozici 30-60 sekund. Cvik opakujte 3-5krát.

Cvik 3: Bridge

Cvičení Bridge posiluje hýžďové svaly, dolní část zad a břišní svaly. Navíc pomáhá zlepšit koordinaci pohybů.

Provedení cviku: Lehněte si na záda, položte si nohy na míč a ruce položte podél těla. Nadechněte se a při výdechu se snažte zvednout pánvi směrem ke stropu. Držte pozici 5-10 sekund a následně se pomalu vraťte do výchozí pozice. Cvik opakujte 10-15krát.

Cvik 4: Side Leg Lift

Side Leg Lift je cvik, který posiluje vnitřní a vnější stranu stehen, boky a břišní svaly.

Provedení cviku: Lehněte si na bok, opřete se o předloktí, druhou ruku dejte na bok a nohy položte na míč. Nadechněte se a při výdechu zvedněte horní nohu co nejvýše do stran. Držte pozici 5-10 sekund a vraťte se do výchozí pozice. Cvik opakujte 10-15krát na každou stranu.

Cvik 5: Teaser

Teaser je náročné cvičení, které posiluje břišní svaly, zádové svaly a svaly pánevního dna, ale zlepšuje také koordinaci pohybů.

Provedení cviku: Sedněte si na míč, nohy dejte před sebe a tělo natahněte do protahu. Natažené paže dejte před sebe a pomalu se snažte svažovat pánev směrem dolů a zároveň zvedat nohy a paže vzhůru. Cvik opakujte 5-10krát.

Máte své oblíbené cviky na Pilates míči? Podělte se s námi o vaše tipy a triky v komentářích!

Zdroj: www.shape.com


dieta

FAQs – Pilates na míči

1. Co je Pilates na míči?

Pilates na míči je cvičení založené na principech původní metody Pilates. Hlavním rozdílem oproti tradičnímu Pilates je použití velkého míče ke zlepšení rovnováhy a stability.

2. Jaké jsou nejúčinnější cviky pro Pilates na míči?

Mezi nejúčinnější cviky pro Pilates na míči patří:

 • Rolling like a ball (kotoul na míči)
 • Pike (sklápění páteře)
 • Plank (prkno)
 • Leg circles (otočení nohou kolem míče)
 • Back extension (protažení zad)

3. Jaké jsou výhody cvičení Pilates na míči?

Cvičení Pilates na míči pomáhá zlepšit rovnováhu, stabilitu, sílu a flexibility. Také je to velmi dobrá metoda pro posílení svalů, především v oblasti břicha, zad a nohou.

4. Kdo by měl cvičit Pilates na míči?

Pilates na míči je vhodný pro každého, kdo chce zlepšit svou stabilitu, rovnováhu, sílu a flexibility. Je to skvělá volba pro lidi, kteří se chtějí posunout v tréninku na vyšší úroveň.

5. Kolikrát týdně bych měl cvičit Pilates na míči?

Ideální je cvičit Pilates na míči alespoň dvakrát týdně. Ale samozřejmě záleží na vašich individuálních cílech a potřebách.

gym

Ovládněte pilates na míči – tajemství zdravé páteře

Co je to pilates na míči?

Pilates na míči je moderní forma tréninku, která kombinuje klasickou techniku Pilates se speciálním míčem. Pilates na míči má mnoho výhod, především posiluje hluboké svaly celého těla, zlepšuje rovnováhu a koordinaci.

Proč je pilates na míči tak populární?

Pilates na míči je vhodný pro lidi všech věkových kategorií a úrovní fitness. Pilatesovu metodu můžete praktikovat doma nebo v posilovně s instruktorem. Můžete se zaměřit na svalovou sílu, posturu a pružnost, jelikož pilates na míči nabízí neomezené možnosti cvičení.

Jak může pilates na míči pomoci vaší páteři?

Pilates na míči umožňuje cvičení celého těla, včetně zad a břišních svalů, které přispívají k udržení zdravé páteře. Pilates na míči pomůže odstranit bolesti zad, zlepší držení těla a zvýší celkovou pohyblivost páteře.

Pokud také hledáte účinný způsob, jak posílit své tělo a udržet zdravou páteř, zvažte trénink pilates na míči. Zjistěte více informací na stránkách Wikipedie.

fitness

5 nejúčinnějších cviků pro Pilates na míči

 • Váleček pro posílení břišních svalů
 • Plank na míči pro trénink celého těla
 • Dřepy na míči pro posílení stehenních svalů
 • Otočení trupu s míčem pro posílení boků
 • Provazování míče pro protažení svalů

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – cvičení