5 nejlepších cviků na hubnutí zadku: Jaké vybrat a jak správně cvičit?

0

5 nejlepších cviků na hubnutí zadku: Jaké vybrat a jak správně cvičit?

Hledáte účinné cviky na hubnutí zadku? Přinášíme vám seznam pěti nejlepších cviků, které vám pomohou tvarovat a posilovat tuto partie. Je důležité vybrat správné cviky a cvičit je správně, aby bylo dosaženo nejlepších výsledků.

 1. Deep Squats (Dřepy): Tento cvik je skvělý pro posílení svalů stehen a hýždí. Postavte se s nohama ve šířce ramen a pomalu se dřepněte, přičemž udržujte páteř rovnou. Dbejte na to, aby vaše kolena nevytahovala přes špičky nohou. Opakujte 10-15krát.
 2. Glute Bridge (Most): Lehněte si na záda s pokrčenými koleny a nohama položenýma na zemi. Zatlačte boky nahoru, přitahujíce hýždě co nejvíce nahoru. Držte tuto pozici na pár sekund a pomalu se vraťte zpět. Opakujte 10-15krát.
 3. Lunges (Výpady): Stojte s rovnou páteří a jednou nohou vpřed. Pokrčte koleno přední nohy a spusťte dolů, dokud zadní koleno téměř nedosáhne země. Vráťte se zpět a zopakujte s druhou nohou. Opakujte 10-15krát na každou nohu.
 4. Donkey Kicks (Kopy dozadu): Postavte se na všechny čtyři a jednou nohou kopněte dozadu, takže stehno je ve vodorovné pozici. Pomalu vraťte nohu zpět a opakujte s druhou nohou. Opakujte 10-15krát na každou nohu.
 5. Fire Hydrants (Ohnivý hydrant): Stoupněte si na všechny čtyři a zvedněte jedno koleno stranou až do boku, jakoby jste chtěli překročit překážku. Pomalu vraťte nohu zpět a zopakujte s druhou nohou. Opakujte 10-15krát na každou nohu.

Abyste dosáhli nejlepších výsledků, je důležité cvičit pravidelně a správně. Dbejte na správnou techniku cviků a posilujte své svaly postupně zvyšováním počtu opakování. Nezapomeňte také kombinovat cvičení na zadní partií s celkovým cvičením a zdravou stravou pro optimální účinky.

fitness

5 nejlepších cviků na hubnutí zadku: Jaké vybrat a jak správně cvičit?

5 nejlepších cviků na hubnutí zadku: Jaké vybrat a jak správně cvičit?

1. Dřepy

Dřepy jsou skvělým cvičením pro posílení a formování hýžďových svalů. Postavte se do šířky kyčlí, s nohama roztaženýma o širší ramena. Pomalu se spouštějte dolů, ohýbáním kolen a sedáním jako byste chtěli usednout na neviditelnou židli. Pokračujte, dokud stehen nejsou téměř vodorovné s podlahou. Poté se zpět narovnejte a opakujte. Pro správnou techniku cvičení se doporučuje vyhledat návod nebo video lekce.

2. Výpady

Výpady jsou dalším skvělým cvičením pro posílení a tvarování zadku. Postavte se s jednou nohou před sebe a druhou nohu vzadu. Pomalu se spouštějte dolů, takže přední koleno je ohnuté pod 90° a zadní koleno je co nejblíže podlaze. Poté se vraťte zpět do vzpřímené polohy a opakujte cvičení s druhou nohou. Ujistěte se, že udržujete správnou techniku a kontrolujete pohyb.

3. Most

Cvičení most je velmi efektivní pro posílení hýžďových svalů. Lehněte si na záda se zemí, s nohama ohnutýma a nohama na podlaze. Pomalu zvedněte boky nahoru, takže tvoříte rovnou linii těla od ramen až k kolenům. Držte tuto pozici několik vteřin a poté se pomalu vraťte zpět na zem. Opakujte cvičení několikrát a udržujte kontrolu nad svým dechem.

4. Krok za krokem

Tento cvik je známý také jako “step-ups” a je skvělý pro posílení zadních svalů stehen a hýžďových svalů. Postavte se před nízkou lavicí, schod nebo jinou stabilní plošinu. S jednou nohou postupně vystupujte na plošinu a pak se zase pomalu spouštějte dolů. Opakujte cvičení s oběma nohama a udržujte správnou techniku třízení váhy na nohou.

5. Vzpřimování nohou

Vzpřimování nohou je účinné cvičení pro zadní svaly stehen a hýžďové svaly. Lehněte si na břicho, s rukama podél těla. Pomalu zvedejte obě nohy nahoru, dokud nejsou ve vodorovné poloze a poté je pomalu spouštějte dolů. Ujistěte se, že cvičíte správnou techniku a nezvyšujete příliš rychle zátěž.

Pro více informací o cvicích na hubnutí zadku můžete navštívit Shape.com, který nabízí ucelené návody a cvičební plány. Ujistěte se vždy, že cvičíte správnou techniku a přizpůsobte cvičení svým schopnostem a fyzické kondici.dieta

FAQs – 5 nejlepších cviků na hubnutí zadku: Jaké vybrat a jak správně cvičit?

1. Jaké jsou nejlepší cviky na hubnutí zadku?

Mezi nejlepší cviky na hubnutí zadku patří:

 • Dřepy
 • Lunges
 • Přítahy nohou
 • Kliky
 • Výpady

2. Jak správně cvičit dřepy?

Pro správné provádění dřepů si postavte nohy ve šířce ramen a pomalu se spouštějte dolů, jako byste se chtěli posadit na neviditelnou židli. Při spočítání až k úhlu 90 stupňů zatlačte nohami a vraťte se opět nahoru. Opakujte 10-15krát v jednom setu.

3. Jak správně cvičit lunges?

Stoupněte si rovně s nohama v šířce ramen. Udělejte krok vpřed jednou nohou tak, aby se přední koleno dostalo do úhlu 90 stupňů. Poté se zpět narovnejte a zopakujte to samé s druhou nohou. Opakujte 10-15krát na každou nohu v jednom setu.

4. Jak správně cvičit přítahy nohou?

Lehněte si na zem na břicho a natáhněte ruce před sebe. Pomocí svých hýždí a zadku zvedněte jednu nohu co nejvýše, druhou nohu ponechte protaženou na zemi. Strhaným pohybem přeneste zvednutou nohu dolů a zkuste jí co nejvíce zvednout zpět nahoru. Opakujte 10-15krát na každou nohu v jednom setu.

5. Jak správně cvičit kliky?

Položte se na zem na břicho, položte ruce u ramen a přitiskněte si palce ke tělu. Pomocí paží se zvedněte nahoru, dokud nejsou vaše paže rovné. Následně se pomalu spouštějte zpět dolů a opakujte. Pokud je vám to příliš náročné, můžete cvičit upřením kolen ke zemi. Opakujte 10-15krát v jednom setu.

gym

Cviky na hubnutí zadku

Cviky na hubnutí zadku

Základní cviky

Vhodné cviky na hubnutí zadku jsou především ty, které zaměřují právě tuto partii svalů. Mezi ně patří například:

 • Dřepy – posilují hýžďové svaly
 • Výpady s činkami – rovněž účinné pro formování zadku
 • Stehenní stahy – zpevňují vnitřní a zadní stranu stehen

Pokročilé cviky

Pokud už máte s hubnutím zadku nějaké zkušenosti, můžete začít zkoušet následující cviky:

 • Sumo dřepy s kettlebellem – cílí na vnitřní stranu stehen a hýžďové svaly
 • Přítahy s jednoručkou v sedu – silový cvik pro vnitřní stranu stehen
 • Most s jednou nohou – aktivuje hýžďové a břišní svaly

Při provádění cviků na hubnutí zadku je důležité dodržovat správnou techniku a postupně zvyšovat zátěž. Je také vhodné kombinovat cvičení s vyváženou stravou a aerobní aktivitou.

Pro více informací o cvicích na hubnutí zadku si můžete přečíst článek na Wikipedii.


joga

5 nejlepších cviků na hubnutí zadku: Jaké vybrat a jak správně cvičit?

 • Cvičení na rozkročný dřep: Pomáhá posílit a formovat svaly hýžďí. Dávejte si pozor na správnou techniku a střídejte nohy.
 • Výpady s činkami: Tento cvik je výborný pro posílení hýžďových svalů. Držte správnou posturu a používejte vhodnou váhu činek.
 • Můstky: Pomáhají vypracovat hýžďové svaly a zlepšit pevnost zadku. Udržujte správné napětí ve svalech a koordinaci pohybů.
 • Kyvadlové zvedání nohou: Cvik zaměřený na spodní část zadku a stehna. Držte se za něco pevného a zvedejte nohy nahoru a dolů v plynulém pohybu.
 • Zumba: Zumba je skvělá aerobní aktivita, která pomáhá spalovat tuky a formovat celé tělo. Zapojuje také hýžďové svaly a pomáhá je posilovat.

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – hubnutí