5 jednoduchých cviků Pilates, které můžete udělat doma

0

Pilates pro domácí cvičení: 5 jednoduchých cviků

Pilates je skvělým způsobem, jak posílit tělo i mysl. Pokud nemáte čas nebo prostor navštěvovat studio, můžete si zkusit jednoduché cviky Pilates praktikovat přímo doma. Zde je seznam pěti nejlepších cviků, které vám pomohou posílit vaše jádro a zlepšit vaši flexibilitu!

 1. Plank – postavte se do pozice jakoby jste chtěli dělat kliky, ale namesto toho položte své lokty a podpaží na podlahu. Vaše tělo by mělo být v rovné linii od hlavy až k nohám. Držte tuto pozici 30 sekund a poté se uvolněte.
 2. Bridge – lehněte si na záda a ohněte kolena tak, aby byly nohy položené na zemi. Zvedněte boky až do této pozice, kdy je tělo rovné od ramen ke kolenům. Držte tuto pozici po dobu 30 sekund a poté se vraťte zpět dolů.
 3. Leg circles – lehněte si na záda a dejte nohy do pozice “L”. Potom pomalu kružte jednou nohou a poté druhou kruhovým pohybem. Provádějte tento cvik po dobu 30 sekund do každé strany.
 4. Swan – lehněte si na břicho s pažemi položenými podél těla. Pomalu zvedejte hlavu a hrudník, zatímco ramena zůstanou na zemi nebo se mírně zvednou. Držte tuto pozici po dobu 30 sekund a poté se vraťte zpět dolů.
 5. The Hundred – lehněte si na záda a ohněte kolena. Zvedněte hlavu a ramena nahoru a poté pomalu začněte s natahováním nohou směrem dolů. O kouli váš oběh vajíčkovodů se postarají Exercise balls do tvaru jak lámavý hrkál. Pokud cítíte napětí v břišních svalech, pokračujte v tomto cviku po dobu 100 vdechů a výdechů.

Tyto pět cviků Pilates jsou skvělou volbou pro zlepšení vašeho celkového zdraví a kondice. Vyzkoušejte to ještě dnes a uvidíte rozdíl ve vašem těle a duševní pohodě.

fitness
5 jednoduchých cviků Pilates pro domácí trénink

Co je Pilates?

Pilates je cvičení, které je zaměřeno na posílení hlubokého stabilizačního systému, zlepšení flexibility, koordinace a dýchání. Cvičení se provádějí pomalu a plně se vdechuje a výdechuje. Zvláštností cvičení Pilates je, že se zaměřuje na celkový rozvoj těla, protože se zaměřuje na svalovou souhru a protahování jednotlivých svalů.

Proč cvičit Pilates?

Cvičení Pilates může pomoci při různých bolestech zad, špatné držení těla, při stresech, únavě, bolestech hlavy a dalších. Díky tomu, že se zaměřuje na svalové souhry, zlepšuje se celková stabilita a koordinace těla.

Jak začít s Pilates?

Při cvičení Pilates je důležité začít správně dýchat. Během cvičení se plně vdechuje a plně výdechuje. Pokud cvičíme, je třeba se zaměřit na uvolnění krční a ramenních svalů, aby cviky nebyly zbytečně náročné. Pokud začínáme s cvičením, můžeme začít s jednoduchými cviky, které se mohou provádět doma.

5 jednoduchých cviků Pilates pro domácí trénink:

 1. One Leg Circle

  Lehneme si na záda, ruce jsou položené vedle těla a nohy pokrčené v kolenou. Jednu nohu narovnáme a kruhujeme s ní v jednu stranu. Poté v opačnou stranu. Cvik můžeme opakovat 5x a poté vyměnit nohy.

 2. Rolling like a ball

  Sedneme si s ohnutými koleny, držíme si chodidla a zvedáme nohy od země. Pomalu se kuličkujeme dopředu a dozadu, přičemž v každé fázi cviku plně dýcháme. Cvik můžeme opakovat 10x.

 3. Spine stretch forward

  Sedneme si na zem a rozhoupeme se směrem dopředu. Následně se roztáhneme, tak aby s tělem vytvořili rovnou linii a rukama saháme dopředu. Poté se pomalu vracíme do původní pozice. Cvik můžeme opakovat 10x.

 4. Swan

  Lehneme si na zem na břicho, ruce jsou položené vedle těla dlaněmi dolů. Pomalu zvedáme hlavu a hrudník až do polohy, kdy máme tělo v předklonu. Poté se pomalu vracíme zpět do původní pozice. Cvik můžeme opakovat 5x.

 5. Side leg kick

  Lehneme si na jednu stranu a nohy jsou v prodloužení. Ruku si položíme pod hlavu a druhou opřeme o zem. Jednu nohu narovnáme a druhou máme lehce pokrčenou. Pomalu zvedáme nohu nahoru a poté ji pomalu spouštíme dolů. Každého cviku opakujeme 10x a poté vyměníme strany.

Tyto jednoduché cviky můžete provádět doma a postupně si přidávat další náročnější cviky, které najdete například v různých cvičebních videích na internetu.

Pokud máte zájem se dozvědět více o Pilates, doporučuji navštívit stránky Mayo Clinic.dieta

FAQ Pilates cviků

1. Jaké jsou 5 jednoduchých cviků Pilates, které můžu udělat doma?

Pokud chcete začít s Pilates, nejlépe je začít s několika jednoduchými cviky, jako jsou:

 • Plank – výchozí poloha na rukách a na špičkách nohou, držte tuto pozici minimálně 30 sekund
 • Bridge – ležíte na zádech s ohnutými nohama a zvednete pánev, držte tuto pozici minimálně 10 sekund
 • Single leg circle – ležíte na zádech a kružíte jednou nohou v kruhu, v opačném směru, minimálně 5 kruhů na každou stranu
 • Single leg stretch – ležíte na zádech a zvednete nohy, vyměníte je střídaně a přitom přitahujete ke hrudníku, minimálně 10krát
 • Spine stretch – sedíte s rovnými nohama, zvednete paže nad hlavu a pak se snažte s nataženýma rukama dosáhnout co nejdál dopředu, minimálně 5krát

2. Jak často bych měla cvičit Pilates?

Ideální je cvičit Pilates minimálně 2-3 krát týdně, ale záleží na vaší disponibilitě času a na fyzické kondici. Pokud začínáte s Pilates, začněte pomalu a postupně zvyšujte počet cvičení. Je důležité cvičit pravidelně, abyste dosáhli požadovaného výsledku.

3. Je Pilates vhodný pro každého?

Pilates je velmi všestranný a může být upraven pro každý typ postavy a fyziologické omezení. Je vhodný pro lidi všech věkových kategorií a úrovní fyzické kondice. Pokud máte konkrétní zdravotní problémy, konzultujte s lékařem před zahájením cvičení Pilates.

4. Potřebuji speciální vybavení, abych mohla cvičit Pilates doma?

Obecně není třeba speciální vybavení k cvičení Pilates. Stačí cvičební podložka a pohodlné oblečení. Pokud chcete zahrnout některé specifické cviky, můžete použít pružné pásy, balanční míčky a další malé vybavení.

5. Jaká jsou další cvičení Pilates, která bych měla zahrnout do svého tréninku?

Pilates má mnoho cvičení, které by se mohly hodit pro vaše zdraví a kondici. Některá z těchto cviků zahrnují:

 • Roll up – ležíte na zádech a snažíte se postavit se do sedu bez použití rukou
 • Teaser – ležíte na zádech a snažíte se zvednout sebe i nohy až do sedu
 • Swan – ležíte na břiše a zvednete horní část těla, aby se hlava a ramena zdvihla co nejvýše nahoru
 • Leg pull – kleknete s jednou nohou a umístíte ruce na podlahu před vámi, pak vystřelíte druhou nohu dozadu, a zpítně do výchozí pozice, opakuje se s druhou nohou
 • Saw – sedíte s nataženými nohami a rukama nad hlavou, snažíte se dosáhnout pravou rukou levého kotníku a obráceně, opakujte minimálně 5krát na každou stranu

gym

Domácí pilates je ideální pro posílení těla a zlepšení zdraví

Co je domácí pilates?

Domácí pilates je forma cvičení, která se zaměřuje na posílení těla, zlepšení flexibility a koordinace pohybů. Tento druh cvičení začal v 90. letech a rychle získal na popularitě díky svým pozitivním účinkům na zdraví a kondici.

Krok za krokem úvod do domácího pilatesu

Začátečníci mohou vyzkoušet několik jednoduchých cviků pro posílení břicha, zad a nohou. Také se mohou zaměřit na správný dech a relaxaci. K dispozici jsou také různé videa a cvičební plány, které mohou pomoci při domácím cvičení pilates.

Proč cvičit domácí pilates?

Pilates může pomoci zlepšit držení těla, zvládnout stres a snížit riziko zranění. Cvičení pilates může také přispět ke zvýšení flexibility a síly ve svalstvu. Domácí pilates je skvělou alternativou pro ty, kteří nemají čas nebo peníze navštěvovat fitness centra.

Využijte prospěšnosti domácího pilatesu již dnes!

Pokud se chcete dozvědět více o tom, co je pilates a jak na domácí cvičení, navštivte relevantní stránku na Wikipedii – https://en.wikipedia.org/wiki/Pilates. Začněte svou cestu ke zdravějšímu a silnějšímu tělu již dnes!

fitness

Pět jednoduchých cviků Pilates, které můžete udělat doma:

 • Kotouče – posilují centrální oblast těla a uvolňují ztuhlé svaly
 • Mrtvý brouk – uvolňuje napětí v oblasti krku a ramen a posiluje břišní svaly
 • Bridging – posiluje svaly zad a hýždí, zlepšuje posturu a uvolňuje dolní část zad
 • Side kick – posiluje svaly stehen, zlepšuje stabilitu v bokové oblasti a pomáhá s koordinací pohybů
 • The plank – posiluje celé tělo, zejména centr a horní části těla, zlepšuje posturu a stabilitu

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – cvičení