5 jednoduchých cviků na začátku powerjógy pro nováčky

0

5 jednoduchých cviků na začátku powerjógy pro nováčky

Pokud jste nováček v powerjóze, může být obtížné začít s náročnými cviky. Proto jsme připravili seznam 5 jednoduchých cviků, které vám pomohou se rozehřát a zároveň se naučit základní pohyby.

1. Vdechování a výdechování – Zde se soustředíme na dech. Stůjte vzpřímeně a během několika vteřin pomalu nadechněte, poté se zhluboka vydýchněte. Zopakujte to několikrát.

2. Svítící srdce – Lehněte si na záda a zvedněte nohy k nebesům. Následně zkřížte nohy a ruce dejte podél těla. Vdechujte a poté při výdechu se snažte zvednout ramena a lopatky od země tak, abyste se podívali na svá chodidla.

3. Silné svaly břicha – Lehněte si na záda a ohněte nohy. Dlaně dejte podél těla a zkuste zvednout hlavu a ramena od země, abyste se dostali do polohy “sedu”. Vdechujte a při výdechu se vracejte zpět na zem.

4. Kobra – Lehněte si na břicho a dlaně dejte do výšky ramen. Při nádechu se pomalu zvedejte nahoru, dokud už nebudete mít podporu pouze na rukách a spodní části těla. Tuto polohu držte několik vteřin a poté se vracíte zpět.

5. Východ slunce – Postavte se do pozice “horského vrcholu”. Následně vám pomalu klepoucí nohy a rukama vystřelí nahoru a roztáhněte ramena poněkud stranou. Udržujte tuto polohu a nádech, protáhněte se co nejvíce směrem nahoru. Poté na výdech pomalu opouštějte polohu.

Těmito cviky se rozhodně dostanete do rozehřát kříž nováčka moci jóga. Pokud budete tyto cvičení praktikovat pravidelně, určitě se budete cítit silnější a flexibilnější.

fitness

5 jednoduchých cviků na začátku powerjógy pro nováčky

1. Tadasana nebo horská pozice

Tato pozice je základem mnoha jógových cviků a pomáhá zlepšit držení těla. Postavte se nohama do šířky boků, ramena zvedněte a paže položte podél těla. Nadechněte se a zvedněte se na špičky nohou. Vydechněte a pomalu se vraťte zpět na plochu. Při této pozici se soustřeďte na správné dýchání.

2. Utkatasana nebo pozice židle

Tento cvik posiluje svaly nohou a hýže, zlepšuje rovnováhu a zvyšuje sílu. Z postavení tadasany se nadechněte a sklopte se, jako byste měli sedět na židli. Držte se v této poloze po dobu 30 sekund a postupně ji prodlužujte.

3. Adho Mukha Svanasana nebo pozice psa sníženého hlavy

Tato pozice se zaměřuje na protažení zad a zlepšení flexibility. Lehněte si na zem na čtyřech, dlaně položte na zem, ramena roztáhněte a paže propnuté. Zvedněte zadek nahoru a tlačte se dlaněmi a chodidly na zem. Držte se v této poloze po dobu alespoň 30 sekund.

4. Virabhadrasana nebo válečnická pozice

Tento cvik posiluje svaly nohou a zlepšuje rovnováhu. Postavte se do postavení tadasana a výdechem se nakloňte dopředu. Poté se nadechněte a skočte do pozice otevřených nohou. Ruce vystrčte po stranách a postavu stabilizujte. Poté se nadechněte a stočte se v pravou stranu v pozici válečníka, zároveň s pažemi k obloze. Stejným způsobem se změňte na druhou stranu.

5. Balasana nebo pozice dítěte

Tento cvik pomáhá uklidnit mysl a uvolnit tělo. Knižky se na zem, kolena si položte na polštář a ruce ruce položte vedle těla. Pak se nakloňte dopředu a držte se v této pozici několik minut. Během této pozice se soustřeďte na správné dýchání a uvolnění napětí v těle.

Pokud se chcete naučit více jógy, doporučujeme návštěvu jóga studia nebo sledování video lekcí od zkušených lektorů. Na amerických stránkách fitprg.com najdete spoustu zajímavých tipů pro začátečníky.

Zdroj: https://www.fitprg.com/


dieta

FAQs: 5 jednoduchých cviků na začátku Powerjógy pro nováčky

1. Jaký je nejlepší způsob, jak začít s Powerjógou?

Jeden z nejlepších způsobů, jak začít s Powerjógou, je začít s pěti jednoduchými cviky. Tyto cviky jsou lehké a pomohou ti zlepšit svou flexibilitu a sílu.

2. Co jsou to cviky na začátku Powerjógy?

Tyto cviky jsou určeny pro začátečníky a jsou založeny na základních pózách Powerjógy. Cviky jsou navrženy tak, aby pomohly posílit vaše svaly a zlepšit vaši flexibilitu.

3. Jak často bych měl cvičit těchto pět cviků?

Ideální je cvičit těchto pět cviků každý den. Pokud však nemáte čas cvičit každý den, snažte se cvičit alespoň třikrát týdně.

4. Co potřebuji k tomu, abych mohl cvičit těchto pět cviků?

Nepotřebujete žádné speciální vybavení nebo oblečení. Stačí vám pohodlné oblečení, které vám umožní volný pohyb.

5. Jaký je správný postup pro cvičení těchto pěti cviků?

Prvním krokem je začít s rozcvičkou a protahováním svalů. Poté přejděte k jednotlivým cvikům a postupujte podle instrukcí. Pokud máte nějaké potíže nebo dotazy, obraťte se na instruktora Powerjógy.

gym

Powerjóga pro začátečníky – úvod do tréninku

Co je to powerjóga?

Powerjóga je dynamická forma jógy, která se vyznačuje častými plynulými pohyby (tzv. vinyasy), které spojují jednotlivé pozice (asany). Trénink powerjógy je náročný, ale zároveň relaxační díky soustředění na dechové techniky.

Proč začít s powerjógou?

Powerjóga má mnoho výhod pro tělo i mysl. Zlepšuje flexibilitu, koordinaci, posiluje svaly, snižuje stres a napětí v těle. Díky koncentraci na dechové techniky dokáže powerjóga zklidnit mysl a zlepšit koncentraci.

Pro koho je powerjóga určena?

Powerjóga je vhodná pro každého bez věkového omezení. I když je trénink dynamický a náročný, lze ho přizpůsobit individuálním potřebám a přednostem. Tréninky jsou ideální pro začátečníky, kteří chtějí zlepšit svou kondici a zdraví.

Jak se připravit na trénink powerjógy?

Základní vybavení pro powerjógu je podložka a pohodlné oblečení, ve kterém se dá snadno pohybovat. Doporučuje se začít pomalu a postupně zvyšovat náročnost tréninku. V průběhu tréninku se soustřeďte na správné dýchání a nezapomeňte na protahování svalů po cvičení.

Pro více informací o powerjóze navštivte stránku na Wikipedii.

fitness

5 jednoduchých cviků na začátku powerjógy pro nováčky

  • Warrior I: Nasaďte levou nohu dopředu a ohněte ji v kolenu. Pravou nohu vystrčte dozadu a ujistěte se, že je rovná. Natočte se směrem k levé noze, zdvihněte ruce nad hlavu a spojte dlaně.
  • Mountain pose: Stůjte rovně s nohama lehce rozkročenými a paže u těla. Zvedněte hlavu a zavřete oči. Koncentrujte se na svůj dech a uvolněte se.
  • Child’s pose: Klekněte na podložku a snažte se posuvat dolů na podložce při natažení paží dopředu. Uvolněte se a hlavu dejte na podložku nebo polštářek.
  • Downward-facing dog: Postavte se na čtyři s dlaněmi na podložce a nohama otevřenýma na šířku boků tak, aby vytvořily rovnostranný trojúhelník. Zvedněte boky nahoru a snažte se koleny dotknout podložky.
  • Plank: Postavte se do pozice pro kliky s pažemi narovnanými. Držte tuto pozici a udržujte páteř v rovné linii. Uvolněte se a vrátě se zpátky do Child’s pose.

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – cvičení