5 cviků domácího pilates na posílení břicha a zad

0

5 cviků domácího pilates na posílení břicha a zad

Pilates je skvělá forma cvičení, která vám může pomoci posílit vaše břicho a záda. A co je nejlepší, můžete ji dělat přímo z pohodlí svého domova. Zde jsou 5 cviků domácího pilates, které vám pomohou posílit vaše břicho a záda:

 1. Plank ([plančík])
 2. Tento cvik posiluje vaše břišní svaly, jádro a záda. Jak na to? Lehněte si na podložku, dáváte ruce do rovné pozice pod rameny a zvednete tělo do pozice, kdy se držíte na předloktích a špičkách nohou. Držte tuto pozici po dobu 30 sekund a relaxujte.

 3. Sit Up ([sit ap])
 4. Tento klasický cvik posiluje vaše břišní svaly. Jak na to? Lehněte si na podložku s ohnutými koleny a chodidly na podložce. Dávejte ruce za hlavu a pomalu se zvedněte zpět, abyste zvedli horní část těla směrem k vašim kolenům. Opakujte opatrně a dokud cítíte napětí v břišních svalech.

 5. Bicycle Crunches ([baisikl krances])
 6. Tento cvik posiluje vaše břišní svaly a zlepšuje koordinaci. Jak na to? Opět si lehněte na podložku s ohnutými koleny a rukama za hlavou. Pomalu zvedněte horní část těla, aby se vaše pravá koleno dotýkalo levého lokte a pak vyměňte strany.

 7. Bridge ([bridž])
 8. Tento cvik posiluje vaše záda a hýždě. Jak na to? Lehněte si na záda s ohnutými koleny a chodidly na podložce ve šířce boků. Zvedněte zadek od podložky, dokud se tělo ve vrcholu cviku nenachází v přímce. Držte pozici po dobu 30 vteřin a relaxujte.

 9. Roll Up ([rol ap])
 10. Tento cvik posiluje celé vaše jádro. Jak na to? Lehněte si na podložku se vzpaženýma nohama a rukama nad hlavou. Pomalu zvedněte ruce a trup, dokud nesedíte vzpřímeně. Poté se pomalu vracejte zpět dolů. Opakujte cvik a dokud cítíte napětí v břišních svalech.

Pokud budete tyto cviky pravidelně cvičit, mohou vám pomoci posílit vaše břicho a záda, a to i přímo z pohodlí vašeho domova.

fitness

5 cviků domácího pilates na posílení břicha a zad

1. Kroucení trupu s míčem

Tento cvik pomáhá posílit břišní svaly a zároveň zlepšuje stabilitu páteře. Lehněte si na záda a ohněte kolena tak, aby vaše chodidla byla rovnoběžná s podlahou. Potom si položte míč mezi kolena a zvedejte horní část těla směrem k nohám. Při tom se pokuste co nejvíce zkroutit trup a udržovat rovnováhu.

Zdroj: Shape

2. Most s jednou nohou

Tento cvik posílí svaly zad a břicha a zlepší stabilitu páteře. Položte si záda na podlahu a ohněte kolena, aby vaše chodidla byla přilepena k podložce. Nadechněte se a zvedněte klenutou páteř směrem k nebi. Poté zvedněte jednu nohu a držte pozici po dobu 5-10 vteřin. Opakujte stejný postup s druhou nohou.

Zdroj: Self

3. Plank s pohybem rukou

Tento cvik posiluje celé tělo, ale zejména břišní svaly. Postavte se do pozice prkna s rukama položenýma pod rameny. Zatáhněte břišní svaly a začněte pomalu přesouvat váhu z jedné ruky na druhou. Snažte se udržet lehce zdvižený bok a nemrštit ruce. Opakujte 5-10krát.

Zdroj: Women’s Health

4. Šikmé zkracovačky

Tento cvik posiluje šikmé břišní svaly a pomáhá tvarovat pas. Lehněte si na bok a položte ruce podél těla. Potom zvedněte horní nohu a přineste ji k pravé ruce. Zvedněte ramena od podložky a snažte se dostat hlavu co nejblíže k noze. Opakujte 10-12krát na každé straně.

Zdroj: Women’s Health

5. Kliky na triceps

Tento cvik posiluje triceps a celé tělo, ale zejména břišní svaly. Položte si dlaně na podlahu a roztáhněte prsty. Postavte se na špičky a zatáhněte břišní svaly. Spusťte své tělo dolů tak, aby vaše lokty tvořily pravý úhel. Pak pootevřete lokty směrem do stran a pak je zase stáhněte k tělu a zvedejte se zpět nahoru. Opakujte 5-10krát.

Zdroj: Self


dieta
Pilates FAQs

5 cviků domácího pilates na posílení břicha a zad

Cvičení 1: Plank

Lehněte si na podložku a položte si dlaně pod ramena. Zvedněte tělo tak, aby váš váha spočívala na předloktích a špičkách nohou. Držte tuto pozici po dobu 30 sekund a pak zvolna se vraťte zpět na podložku. Opakujte 5krát.

Cvičení 2: Scissors

Položte se na záda, dejte ruce podél těla a zvedněte nohy 30 cm nad podlahu. Potom nohy zakřížte a rozkřížte tak, aby se střídaly. Opakujte 20krát.

Cvičení 3: Sit-ups

Lehněte si na podložku, ohněte nohy na kolenou a položte si ruce za hlavou. Zvedněte hlavu a ramena a opět se vraťte zpět na podložku. Opakujte 10krát.

Cvičení 4: Spinal stretch

Posaďte se na podložku se zdviženými nohama, ruce položte na kolena. Pomalu se ohýbejte dopředu, natahujte páteř a snažte se dotknout noh s rukama. Pomalu se vraťte zpět do výchozí pozice. Opakujte 10krát.

Cvičení 5: Leg circles

Lehněte si na podložku a zvedněte nohy do náklonu 45 stupňů. Kružte nohama v jednom směru po dobu 10 sekund a potom v opačném směru po dobu 10 sekund. Opakujte 5krát.


gym

Domácí pilates – Jak si ke zdraví pomoci cvičením

Co je domácí pilates a jak probíhá

Domácí pilates je forma cvičení, která se zaměřuje na posílení hlavních svalových skupin těla a zlepšení flexibility. Jedná se o kombinaci kontrolovaných pohybů a dechových technik, které mají za cíl posílit hlavní svalové skupiny a zlepšit koordinaci. Domácí pilates může být proveden v pohodlí vašeho domova, ať už samostatně nebo s pomocí online lekcí.

Proč je domácí pilates skvělou volbou pro zdraví

Domácí pilates má mnoho zdravotních výhod, včetně posílení a protáhnutí svalů, zlepšení držení těla a boje proti bolesti zad. Navíc může pomoci snížit stres a zlepšit spánek. Pokud máte problémy s bolestí zad, může být domácí pilates skvělou volbou pro vás, jelikož se zaměřuje na posílení svalů, které podporují páteř.

Jak začít s domácím pilates

Pokud nevíte, jak začít s domácím pilates, můžete se podívat na online lekce nebo se poradit s certifikovaným instruktorem. Je důležité začít pomalu a postupně zvyšovat intenzitu cvičení. Ujistěte se, že máte pohodlné oblečení a cvičte na podložce, aby vaše tělo bylo stabilní.

Relevantní zdroj na Wikipedii

Pokud se chcete dozvědět více o pilates, doporučujeme navštívit stránky na Wikipedii, kde najdete ucelené informace o této formě cvičení.

Použitá URL: https://cs.wikipedia.org/wiki/Pilates

fitness

5 cviků domácího pilates na posílení břicha a zad

 • Cvičení s míčem pro posílení břicha a zad
 • Plank cvik pro zpevnění břišních svalů a zadního stehna
 • Bridge cvik pro zpevnění hýždí a zadních stehen
 • Pasivní roztahování pro uvolnění napětí v zápěstích, krku a ramenou
 • Cvičení na dech pro posílení abdominálních svalů a uvolnění stresu

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – cvičení