4) TOP cviky na hubnutí stehen pro muže: Jak dosáhnout ideálního tvaru nohou

0

TOP cviky na hubnutí stehen pro muže: Jak dosáhnout ideálního tvaru nohou

Pokud toužíte po dokonalých nohách, jsou pro vás určeny tyto cviky na hubnutí stehen, které jsou navrženy speciálně pro muže. Dodržujte pravidelný trénink a brzy dosáhnete ideálního tvaru nohou.

 • Dřepy – stoupněte si rovně a nohy si postavte do šířky ramen. Pomalu se ohněte v kolenou, tak aby vaše stehna byla vodorovně s podlahou. Následně narovnejte nohy. Opakujte tento cvik až 10-15 krát.
 • Výpady – postavte se rovně a jednou nohou udělejte krok do předu. Skloňte se v kolenou až do úrovně 90 stupňů. Následně se vraťte zpět do výchozí polohy a opakujte na druhé noze. Opakujte tento cvik až 10-15 krát na každou nohu.
 • Hluboké dřepy – postavte se rovně a nohy si rozkročte tak, aby byly delší než šířka ramen. Pomalu se ohněte v kolenou až do úrovně 90 stupňů. Následně se narovnejte do výchozí polohy. Opakujte tento cvik až 10-15 krát.
 • Běh po schodech – běhání po schodech je skvělým cvičením pro hubnutí stehen. Zapojíte při něm všechny svaly nohou a zároveň zlepšíte svou kondici. Běhejte po schodech rychle a nezapomínejte na správnou techniku.

Následováním těchto cviků na hubnutí stehen pro muže brzy zaznamenáte pozitivní výsledky a dosáhnete perfektního tvaru nohou.

fitness
TOP cviky na hubnutí stehen pro muže: Jak dosáhnout ideálního tvaru nohouTOP cviky na hubnutí stehen pro muže: Jak dosáhnout ideálního tvaru nohou

Štíhlé nohy jsou snem mnoha mužů. Nicméně, aby byly nohy štíhlé a definované, vyžadují si to určité úsilí a cvičení. V tomto článku vám přinášíme TOP cviky na hubnutí stehen pro muže.

Squats

Squats jsou jedním z nejlepších cviků na hubnutí stehen pro muže. Kromě toho posilují i hýždě a záda. Pro správné provedení se postavte nohama v šířce ramen a dlaně dejte za hlavu. Poté pomalu klesněte dolů, jako byste se snažili si sednout na židli. Dbejte na to, aby vaše kolena nevytvořila ostrý úhel, tj. aby nešla přes kotníky. Poté se vraťte zpět nahoru. Pokud chcete cvik ztížit, můžete si přidat činky.

Lunges

Lunges jsou dalším účinným cvikem na hubnutí stehen pro muže. Pro provedení se postavte nohama v šířce ramen, jednu nohu dostaňte před sebe, tak, aby byl v kolenu pravý úhel. Poté se pomalu klesněte dolů, dokud se vaše koleno téměř nedotkne země. Dbejte na to, aby vaše koleno nekleslo přes kotník. Poté se vraťte zpět nahoru a opakujte cvik na druhé noze. Pokud chcete cvik ztížit, můžete si přidat činky.

Deadlifts

Deadlifts jsou cvik, který posiluje záda, hýždě, nohy a břicho. Pro provedení stoupněte si k činkám, které budou na zemi. Nohy postavte v šířce ramen. Poté se skloníte a sáhnete po činkách. Při tom dbáte na to, aby vaše záda zůstala rovná. Poté zároveň zvedáte země, činky a dlaně. Vrátíte se do výchozí polohy a opakujete.

Step Ups

Step Ups jsou cvik, který je zaměřen na dolní část těla, zejména na nohy a hýždě. Pro provedení si postavte k židli nebo stepperu. Nohu dejte na židli tak, aby v koleni vytvořila pravý úhel. Poté se pomalu zvedněte na špičky nohy a dbejte na to, aby vaše koleno nevytvořilo ostrý úhel, tj. aby nekleslo přes kotníky. Opakujte cvik na druhé noze.

Štíhlé nohy mohou být realitou díky těmto cvikům na hubnutí stehen pro muže. Dbejte na to, aby jste cviky prováděli správně a postupně zvyšujte náročnost. Pokud máte jakékoliv pochybnosti ohledně cvičení, neváhejte a poraďte se s odborníkem.

Tento článek byl inspirací z Mens Health

© 2023 CvicenyMuž.czdieta

Často kladené otázky o cvičení na hubnutí stehen pro muže

4) TOP cviky na hubnutí stehen pro muže: Jak dosáhnout ideálního tvaru nohou?

Zde je několik cviků, které pomohou mužům snížit tukovou hmotu a posílit svaly stehen pro dosažení ideálního tvaru nohou:

 1. Kroky: Vstaňte s rovnou zádí a poklekněte na jedno koleno. Poté se na tomto kolenu zvedněte, čímž posunete celou váhu těla na druhé noze. Opakujte s druhou nohou.
 2. Výpady: Stůjte rovně s nohama zhruba ve šíři ramen a udělejte krok do předu, pokud možno tak, aby se vaše koleno nacházelo přesně nad vaší patou. Poté se odsuňte dolů, dokud se vaše koleno okrajem nedotkne země, přičemž vydržte chvíli a následně se vraťte do výchozí pozice. Opakujte s druhou nohou.
 3. Dřepy: Stůjte zase rovně s nohama zhruba ve šíři ramen a pomalu se dřepte, jako byste se snažili usednout na neexistující stoličku. Pamatujte, aby vaše kolena směřovala vpřed a aby vaše záda zůstávala rovná. Vydržte chvíli a následně se vraťte do výchozí pozice.
 4. Vzlomy: Lehni si na záda se zvednutými nohama a pokuste se s nimi, jako byste je chtěli stlačit proti stropu. Vydržte chvíli a následně se vraťte do výchozí leže.

Pokud se chcete zbavit tuku na nohou, je kromě pravidelného cvičení také důležité mít zdravou stravu s dostatečným příjmem bílkovin a omezit příjem cukru a tuků. Také si dejte pozor na to, abyste nepřejídali a vyhnuli se konzumaci nepotřebných kalorií.

gym

Cviky na hubnutí stehen: Jak na to?

Pokud hledáte účinné cviky na hubnutí stehen, pak víte, že ztráta tuku v této oblasti není snadnou záležitostí. Nebojte se však, v tomto článku vám ukážeme několik osvědčených cviků, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Cvik č. 1: Kliky

Kliky jsou skvělým cvikem na posílení svalů stehen, zároveň však dokážou spálit velké množství kalorií. Postavte se do výchozí pozice, tedy do pozice na rukou a na kolenou. Poté se pomalu spuste dolů, až se vaše tělo dotkne země, a znovu se zvedněte nahoru. Opakujte tento pohyb minimálně 15krát, dokud nezačnete cítit napětí v svalstvu stehen.

Cvik č. 2: Dřepy

Dřepy jsou dalším cvikem, který byste při cvičení na hubnutí stehen rozhodně neměli opomíjet. Postavte se do výchozí pozice, nohy by měly být propnuté v šířce ramen a ruce pokrčené před hrudníkem. Pomalu se snažte spustit dolů, jak nejníže to jde, a opět se zvedněte nahoru. Počet opakování nepřekračujte 20krát, abyste vyhnuli přílišnému namáhání svalů.

Cvik č. 3: Výpady

Výpady jsou dalším skvělým cvikem na posilování a hubnutí. Stoupněte si rovně, nohy propněte v šířce boků. Důležité je, aby se kolena nesměla přesahovat špičky chodidel. Nyní sejděte dolů dolů, dokud se jedno z kolen téměř nedotkne země a zároveň se propnuje druhé noze. Poté se postup opakuje. Opakujte výpady 20krát na každou nohu a postupně zvyšujte počet opakování.

Chcete-li být při cvičení na hubnutí ještě úspěšnější, může vám pomoci třeba vhodná strava nebo doplňky stravy, o kterých se můžete dozvědět více na Wikipedii.

joga

TOP cviky na hubnutí stehen pro muže: Jak dosáhnout ideálního tvaru nohou

 • Cvičení čtyřnožka zpevňuje svaly stehen
 • Krok za krokem zlepšuje svalovou vytrvalost
 • Dřepy s podporou se zaměřují na dolní polovinu těla a posilují stehenní svaly
 • Cvičení předkopávání pro zlepšení flexibility a síly svalů
 • Zvedání nohou pro posílení nártů a svalů dolních končetin

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – hubnutí