10 zdravých receptů na fitness vafle

0

10 zdravých receptů na fitness vafle

Potřebujete inspiraci pro zdravou snídani nebo svačinu? Zkuste některý z našich 10 receptů na fitness vafle plné bílkovin a vlákniny. Suroviny jako ovesné vločky, banány a proteinový prášek vám pomohou udržet energii na celý den. Zdravé fitness recepty jsou skvělou volbou pro sportovce či každého, kdo se snaží zdravě stravovat.

fitness

10 zdravých receptů na fitness vafle

Vítejte na našem blogu!

Dnes si připravíme 10 zdravých receptů na fitness vafle

Vaflí je mnoho druhů a každý má rád něco jiného. Pokud to ale myslíte s cvičením vážně a chcete si dopřát něco sladkého, ale zároveň zdravého, připravte si nějaké z těchto receptů.

  • 1. Ovesné vafle – 1 šálek ovesných vloček, 1 šálek bílé celozrnné mouky, 1 lžička prášku do pečiva, špetka soli, 1 a 1/2 šálku nízkotučného mléka, 2 lžíce medu, 2 vejce, 1 lžička vanilkového extraktu. Smíchejte suché ingredience v jedné misce a tekuté v druhé. Poté je smícháte dohromady a pečete.
  • 2. Vafle z banánů a ovesných vloček – 2 rozmačkané banány, 2 šálky ovesných vloček, 1/2 šálku nízkotučného mléka, 2 vejce, 1 lžička vanilkového extraktu, špetka skořice. Všechny ingredience smícháte dohromady a pečete.
  • 3. Vafle s quinoa a čokoládou – 1 šálek quinoi, 2 lžíce kakaa, 2 lžíce kokosového cukru, 1 lžička prášku do pečiva, 1/2 lžičky soli, 1 šálek nízkotučného mléka, 2 vejce, 1 lžička vanilkového extraktu. Rozmixujte quinou a smíchejte s ostatními sušenými ingrediencemi. Následně přidáte tekuté ingredience a smícháte dohromady a pečete.
  • 4. Vafle s borůvkami – 2 šálky celozrnné pšeničné mouky, 2 lžíce cukru, 2 lžičky prášku do pečiva, špetka soli, 1/2 lžíce skořice, 1 a 3/4 šálku nízkotučného mléka, 1 vejce, 2 lžíce oleje, 1 šálek borůvek. Smíchejte suché ingredience v jedné misce a tekuté v druhé. Poté je smícháte dohromady a přidáte borůvky a pečete.
  • 5. Mandle a ovocné vafle – 1 šálek celozrnné pšeničné mouky, 1/4 šálku ořechového másla, 1/2 šálku nízkotučného mléka, 2 vejce, 1 lžička vanilkového extraktu, 1/4 šálku mandlového extraktu, 1/2 lžičky soli, 1/2 lžičky prášku do pečiva, ovocné džusy na ochucení. Smíchejte všechny ingredience dohromady a pečete.
  • 6. Kokosové vafle – 1 šálek celozrnné pšeničné mouky, 2 lžíce kokosového cukru, 1 lžička prášku do pečiva, špetka soli, 1 šálek nízkotučného mléka, 2 vejce, 1/2 lžičky vanilkového extraktu, 1/2 šálku kokosového mléka. Smíchejte všechny ingredience dohromady a pečete. Můžete posypat kokosem.
  • 7. Cuketové vafle – 2 šálky celozrnné pšeničné mouky, 1 lžička soli, 1/2 šálku olivového oleje, 2 vejce, 2 šálky jemně nastrouhané cukety, 1/2 lžičky soli. Smíchejte suché ingredience v jedné misce a tekuté v druhé. Poté přidáte cuketu a smícháte dohromady a pečete.
  • 8. Tvarohové vafle – 1 šálek celozrnné pšeničné mouky, 1/2 šálku tvarohu, 1/2 šálku nízkotučného mléka, 2 vejce, 2 lžíce medu, 1 lžička prášku do pečiva, 1/2 lžičky soli. Smíchejte všechny ingredience dohromady a pečete.
  • 9. Mrkvové vafle – 1 a 3/4 šálku celozrnné pšeničné mouky, 1/4 šálku cukru, 1 lžička soli, 2 lžíce prášku do pečiva, 3/4 šálku nízkotučného mléka, 2 vejce, 2 lžíce drcených lněných semínek, 2 šálky jemně nastrouhané mrkve. Smíchejte suché ingredience v jedné misce a tekuté v druhé. Poté přidáte mrkvu a smícháte dohromady a pečete.
  • 10. Vafle s ovocem – 2 šálky celozrnné pšeničné mouky, 1 lžička soli, 2 lžíce cukru, 3 lžíce prášku do pečiva, 1/4 šálku olivového oleje, 2 vejce, 1 a 3/4 šálky nízkotučného mléka, 2 šálky jemně nakrájeného ovoce. Smíchejte suché ingredience v jedné misce a tekuté v druhé. Poté přidáte ovoce a smícháte dohromady a pečete.

Co si vybíráte vy? Můžete si být jistí, že s těmito recepty budete mít energii na celý den a své tělo dodáte potřebné živiny a vitamíny. Pokud vás zajímají další informace o zdravém stravování a cvičení, navštivte Harvard Health Blog.dieta

FAQs – 10 zdravých receptů na fitness vafle

1. Co jsou fitness vafle?

Fitness vafle jsou oblíbeným jídlem pro sportovce a všechny, kteří hledají zdravé alternativy tradičního pečiva. Jsou vyrobeny z kvalitních, nutričně hodnotných surovin a mají vysoký obsah bílkovin a vlákniny.

2. Jaké jsou výhody konzumace fitness vafle?

Konzumace fitness vafle je skvělým způsobem, jak přidat do svého jídelníčku více bílkovin a vlákniny. Fitness vafle jsou také velmi snadno stravitelné a mají nižší obsah sacharidů než tradiční pečivo.

3. Jaký je nejlepší způsob přípravy fitness vafle?

Existuje spousta způsobů, jak připravit fitness vafle, ale nejoblíbenější jsou asi vafle z ovesných vloček, které jsou velmi jednoduché na přípravu. Stačí smíchat ovesné vločky, vejce, proteinový prášek a další ingredience podle vaší chuti a péct na vaflováči.

4. Jaké jsou nejlepší ingredience pro přípravu fitness vafle?

Pro přípravu fitness vafle se nejčastěji používají ovesné vločky, proteinový prášek, vejce, banány, ořechové máslo nebo avokádo. Zelenina jako špenát nebo řeřicha může také přidat do vafle další nutriční hodnotu.

5. Můžu si přizpůsobit recepty na fitness vafle podle svých chutí?

Ano, recepty na fitness vafle lze snadno přizpůsobit podle vašich chutí. Můžete použít různé druhy proteinového prášku, ovoce nebo zeleninu, podle toho, co máte doma. Také můžete experimentovat s různými kořením a bylinkami.

6. Lze připravovat fitness vafle bez vaflového plechu?

Ano, lze. Pokud nemáte vaflový plech nebo vaflováč, můžete fitness vafle připravovat i na pánvi nebo na grilu. Stačí všechny ingredience smíchat a péct nebo smažit podle vašich představ.

7. Můžu si fitness vafle připravit dopředu?

Ano, fitness vafle jsou skvělou volbou na přípravu jednoduchých a zdravých snídaní dopředu. Můžete je připravit větší množství a uložit do lednice nebo mrazničky a pak si je rozehřát před konzumací.

8. Lze fitness vafle použít i jako svačinu?

Ano, fitness vafle jsou skvělou volbou i pro svačinu. Obsahují významné množství bílkovin, vlákniny a málo sacharidů, což pomáhá udržovat hladinu cukru v krvi stabilní a přináší vám dlouhodobý pocit sytosti.

9. Jsou fitness vafle vhodné pro všechny?

Ano, fitness vafle jsou vhodné pro všechny, kteří hledají zdravější alternativy pečiva. Pokud jste ale alergičtí na některé z ingrediencí, jako jsou například vajíčka nebo ořechy, měli byste být opatrní.

10. Můžu si najít recepty na fitness vafle na internetu?

Ano, je spousta skvělých receptů na fitness vafle na internetu. Stačí se vydat na webové stránky specializující se na zdravou výživu nebo na sociální sítě jako jsou Instagram nebo Pinterest a najít svůj oblíbený recept.

gym

10 zdravých receptů na fitness vafle

– Vafle ze zeleniny a ovesných vloček
– Avokádové vafle s lososem a jarní cibulkou
– Kokosové vafle s grilovaným ananasem
– Bezlepkové vafle s ovocem a medem
– Vafle s banánem a arašídovým máslem
– Vafle z kvásku s vlašskými ořechy a javorovým sirupem
– Proteinové vafle s tvarohem a borůvkami
– Vafle s čokoládovou polevou a lesním ovocem
– Ovesné vafle se slaninou a avokádem
– Banánové vafle s javorovým sirupem a ořechy

Bon appetit!

joga

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – Fitness recepty