10 minut denně: Jakým cvičením lze udělat viditelný rozdíl v tvaru stehen

0

Jakým cvičením lze udělat viditelný rozdíl v tvaru stehen

Pokud chcete zlepšit tvar svých stehen, stačí pravidelně cvičit a věnovat těmto svalům náležitou pozornost. I pouhých 10 minut denně může být dostačující, abyste dosáhli viditelného rozdílu.

Mezi nejúčinnější cviky patří:

  • Dřepy – tvoří základní kámen každého tréninkového plánu pro dolní část těla. Zapojíte tak svaly nohou, zadku a břišních svalů.
  • Výpady – cvik sestávající z předkopnutí jedné nohy a pokrčení kolena druhé nohy. Výborně zapojuje svaly stehen a také zadečku.
  • Mrtvé tahy – pomáhají posílit hýžďové svaly, hýždě a dolní část zad.
  • Krok vzhůru – cvik, který posiluje svalové skupiny nohou, břicha a dolní části zad.

Je dobré si připravit tréninkový plán, který bude obsahovat všechny uvedené cviky a který bude průběžně měnit, aby svaly byly stále motivovány ke zlepšení.

fitness
10 minut denně: Jakým cvičením lze udělat viditelný rozdíl v tvaru stehen

10 minut denně: Jakým cvičením lze udělat viditelný rozdíl v tvaru stehen

Všichni si přejeme krásné zdravé nohy s pevnými a tvarovanými stehny. Ale jak toho docílit bez nutnosti strávit hodiny v posilovně? Stačí 10 minut denně cvičení a máme vyhráno! Tady je několik cviků, které vám pomohou dosáhnout viditelného rozdílu:

Cvičení s vlastní vahou

Cvičení s vlastní vahou je jedním z nejlepších způsobů, jak získat pevné stehna bez nutnosti používat těžké váhy. Základní cviky jako jsou dřepy, prkna a výpady jsou skvělou volbou pro zlepšení celkové síly a rozvoje svalů. Těchto cviků je mnoho, ale začněte s těmi základními a postupně se zvyšujte.

Posilování s pomocí činek

Posilování s pomocí činek je také další skvělou variantou, jak docílit pevných svalů. Cvičení s malými činkami, jako jsou předklony, zvedání nohou nebo zaměření na vnitřní část stehen může být velmi účinné. Také můžete použít větší činky pro dřepy a lunges, což je skvělý způsob, jak posunout svou sílu na vyšší level.

Jóga

Jóga není pouze o uklidnění mysli, ale také o zlepšení tvaru těla. Skvělým cvikem pro posílení a tvarování stehen je tzv. Kůňský skok nebo jeho modifikovanou variantu, tzv. Warrior III pozici, která se zaměřuje na posílení stehenních svalů a zlepšení celkové svalové koordinace.

Ať už si vyberete jakýkoli způsob cvičení, je důležité držet se toho pravidla, že každodenní cvičení jen několik minut denně je efektivnější než cvičení pouze jednou za týden po několik hodin. Také byste měli pamatovat na správnou výživu a dostatek odpočinku pro řádné zotavení a regeneraci těla.

Pokud se zajímáte o další cvičení pro posílení stehenních svalů, navštivte prosím tento odkaz na webu self.com (v angličtině).

© 2023 All rights reserved.dieta

Jakým cvičením lze udělat viditelný rozdíl v tvaru stehen

10 minut denně

Existuje řada cvičení, která mohou pomoci upravit tvar stehen a udělat viditelný rozdíl. Následující cviky můžete cvičit 10 minut denně:

Cvičení na vnitřní stranu stehen:

Chůze bokem – postavte se rovně, nohy mírně rozkročte a proveďte 20 kroků bokem. Poté se otočte a proveďte to samé na druhou stranu. Cvičení opakujte 3krát.

Bridge – lehněte si na záda s ohnutými koleny. Zvedněte boky nad zem a držte je vylučováním po dobu 20 sekund. Opakujte 10krát.

Cvičení na vnější stranu stehen:

Chůze po špičkách – postavte se rovně, našpičkujte se a jděte vpřed po dobu 20 kroků. Poté se vraťte zpět. Cvičení opakujte 3krát.

Cvičení s gumou – položte si gumu kolem kotníků a stoupněte si tak, aby byla napjatá. Udělejte krok stranou a pak vrátíte nohu zpět k sobě. Opakujte 10krát na každou stranu.

Výsledky nejspíš nebudou okamžité, ale po pravidelném cvičení bude vidět změna. Cvičení můžete rozšířit o další typy, jako jsou squaty nebo lunges. Důležité je cvičit pravidelně a dodržovat správnou techniku.

gym

Cviky na hubnutí stehen – nejlepší způsoby, jak zpevnit vaše stehna

Cviky na vnitřní stranu stehen

Jedním z nejlepších cviků na hubnutí vnitřní strany stehen je dřep s rozestupem nohou. Roznožte nohy do stran a dřepte, dokud nejsou vaše stehna téměř vodorovně s podlahou. Opakujte tuto cvičení 10-15krát.

Cviky na vnější stranu stehen

Pro zpevnění vnější strany stehen si můžete vyzkoušet boční výpady s odskokem. Postavte se s nohama do šířky ramen a udělejte výpad na jednu stranu. Po vrácení nohy zpět se přeskočte na druhou stranu a opakujte cvik.

Cviky na zadní stranu stehen

Cviky na zadní stranu stehen zahrnují například vyklápění nohou v sedě. Sedněte si na židli a položte si ruce na okraj. Nakloňte se dopředu, zvedněte nohy a vyklápějte je nahoru a dolů.

Pro více informací o cvičeních na hubnutí stehen navštivte Wikipedia stránku o stehnech .

joga

Jakým cvičením lze udělat viditelný rozdíl v tvaru stehen:

  • Čtvercové dřepy
  • Výpady
  • Mrtvý tah
  • Otevření nohou při lehu na boku
  • Klouzavé dřepy

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – hubnutí