10) Jak se zbavit celulitidy na stehnech pomocí vhodné stravy a cviků

0

Jak se zbavit celulitidy na stehnech pomocí vhodné stravy a cviků

Celulitida na stehnech je potížným kosmetickým projevem, který může negativně ovlivnit sebedůvěru mnoha žen. Nicméně existuje celá řada metod, jak se této nepříjemnosti zbavit. Jedním z takových řešení je odpowiedniej dieta a cvičení. Zde je pár tipů:

– Snižte příjem soli, alkoholu a kofeinu a pijte dostatečné množství vody.
– Konzumujte potraviny s vysokým obsahem antioxidantů, jako jsou třešně, broskve, meruňky, špenát a paprika.
– Zvyšte příjem bílkovin a vlákniny, které pomáhají zlepšit metabolismus a detoxikaci těla.
– Pravidelně cvičte, ideálně kombinací kardio a silových cviků. Kardio cviky pomáhají spalovat tuk a zlepšují krevní oběh, zatímco silové cviky napomáhají vytvarovat svaly a zlepšují koordinaci.

S dodržováním těchto zásad a pravidelným cvičením můžete viditelně snížit množství celulitidy na svých stehnech a zlepšit celkový vzhled své kůže.

fitness

Jak se zbavit celulitidy na stehnech pomocí vhodné stravy a cviků

Co je celulitida

Celulitida je stav, kdy se tukové buňky hromadí pod kůží a vytvářejí nerovnosti. Tento stav se nejčastěji projevuje na stehnech, břiše, zadečku a bokách. Celulitida může být způsobena genetickými faktory, hormonálními nerovnováhami, nevhodným stravováním a nedostatkem pohybu.

Vhodná strava

Strava hraje velkou roli při boji proti celulitidě. Je důležité jíst potraviny, které podporují pružnost kůže a zlepšují prokrvení.

Mezi potraviny, které byste měli jíst, patří:

– Celozrnné produkty: Celozrnný chléb, celozrnné těstoviny a rýže podporují trávení a zlepšují prokrvení.

– Mnoho ovoce a zeleniny: Ovoce a zelenina jsou bohaté na vitamíny, minerály a antioxidanty, které pomáhají udržovat pružnost kůže a bojovat proti zánětům.

– Nízkotučné bílkoviny: Ve stravě by měly být zastoupeny i bílkoviny v podobě ryb, kuřecího masa nebo vajec.

– Zdravé tuky: Například avokádo, olivový olej a ořechy obsahují zdravé tuky, které podporují správnou funkci těla.

Naopak byste se měli vyhýbat potravinám obsahujícím velké množství tuku, cukru, sůlí a alkoholu, protože tyto potraviny mohou výskyt celulitidy zhoršit.

Cviky na stehna

Kromě stravy jsou důležité i cviky na stehna. Níže jsou uvedeny cviky, které jsou efektivní při boji s celulitidou na stehnech.

– Dřepy: Stoupněte si s nohama rozkročenými na šířku ramen. Pomalu se snažte se posadit, jako byste italsky seděli. Pak se vraťte zpět do stoje. Opakujte 10krát.

– Dřepy se švihem: I zde stojíte s nohama rozkročenými na šířku ramen. Dřepejte na jedno koleno, ruce držte před sebou. Vrátíte se do původní pozice a následně cvik opakujte na druhou nohu. Opakujte 10krát.

– Krok s výpadem: Postavte se rovně a šlapejte jednou nohou dopředu, pokrčte nohu v koleni a snižte se k zemi. S každou nohou opakujte po 10krát.

– Skákání přes švihadlo: Skákání přes švihadlo je velmi účinné při hubnutí a odstraňování celulitidy na stehnech. Můžete si ho pořídit i do bytu jako cvičné náčiní.

Shrnutí

Celulitida na stehnech může být způsobena mnoha faktory, ale špatný životní styl může celulitidu zhoršit. Úprava stravování, pitného režimu a cvičení mohou být účinným způsobem, jak zmírnit projevy celulitidy. Pokud s hubnutím a odstraňováním celulitidy začínáte, je důležité si dát na svou cestu dostatek času a trpělivosti. Úprava životního stylu by měla být postupná, trvalá a hlavně zdravá.

Odkaz na příklad cviků na celulitidu v angličtině: https://www.verywellfit.com/the-best-exercises-for-cellulite-4022975


dieta

Jak se zbavit celulitidy na stehnech pomocí vhodné stravy a cviků

Jaký vliv má strava na vznik celulitidy?

Při výskytu celulitidy na stehnech nám může vhodná strava pomoci s jejím snížením. Důležité je, aby jsme omezili příjem nezdravých potravin, jako jsou tučná masa, sladkosti a alkoholické nápoje. Naopak se zaměřte na příjem zeleniny a ovoce, cereálie a bílkoviny.

Jaké cviky pomáhají s redukcí celulitidy na stehnech?

Kromě vhodné stravy jsou velkým pomocníkem cviky pro stehna. Mezi nejvhodnější patří dřepy, výpady, šplhání po schodech a různé cviky na rotopedu. Pokud cvičíte pravidelně a svůj trénink doplníte o správnou stravu, můžete se celulitidy na stehnech poměrně snadno zbavit.

Je redukce celulitidy na stehnech trvalá?

Bohužel, redukce celulitidy na stehnech není trvalá a může se vždy znovu objevit, pokud nebudete dbát na správnou výživu a cvičení. Je tedy důležité vždy udržovat zdravý životní styl a cvičit pravidelně, aby celulitida neměla šanci se vrátit.

gym

Cviky na hubnutí stehen

Cviky na hubnutí stehen jsou důležité pro všechny, kteří chtějí zhubnout a zpevnit své stehna. Existuje mnoho různých cviků, které mohou být užitečné, ale některé jsou efektivnější než jiné.

Cvičení s vlastní vahou

Jedním z nejlepších cviků na hubnutí stehen je dlouhodobé cvičení s vlastní vahou. Klasické dřepy nebo vzpírání jedné nohy jsou skvělým způsobem, jak zpevnit a zhubnout stehna. Tato cvičení můžete dělat kdykoliv a kdekoliv, aniž byste potřebovali speciální vybavení.

Použití činelů nebo činky

Pokud chcete ještě více zvýšit účinnost cvičení, můžete použít činky nebo činky. Krátké dřepy nebo výpady s činkami mohou pomoci posílit a zmenšit vaše stehna. Pokud nechcete investovat do cvičebních strojů, může být tato alternativa pro vás ideální.

Pro více informací o cvicích na hubnutí stehen se podívejte na Fitness.

joga

Zbavte se celulitidy na stehnech pomocí vhodné stravy a cviků:

  • Omezte příjem soli a cukru
  • Zvyšte přísun vody
  • Konzumujte potraviny bohaté na vlákninu
  • Vyhýbejte se potravinám s vysokým obsahem tuku
  • Zahrňte do stravy potraviny obsahující vitamín C
  • Cvičte pravidelně
  • Důraz kladejte na cviky pro úpravu stehenních svalů
  • Zahrňte do tréninku kardiovaskulární cvičení
  • Vyzkoušejte cvičení na posilnění svalů
  • Vybírejte si oblečení, které neškrtí a podporuje krevní oběh

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – hubnutí